sprawa z IMAGETOGCODE

Rozmowy dotyczące oprogramowania sterującego maszynami CNC i sterowników CNC obrabiarek numerycznych

Autor tematu
piotr 33
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 2
Posty: 36
Rejestracja: 20 lut 2005, 12:36
Lokalizacja: podlaskie

sprawa z IMAGETOGCODE

#1

Post napisał: piotr 33 » 11 sie 2005, 07:29

Witam wszystkich

Od pewnego czasu rozgryzałem w wolnych chwilach program Imagetogcode , ale po upływie 30 dni wersja trialowa się skończya i teraz zablokowana jest funkcja conwersacji zdjęć do gcodu. Myślałem że odinstalowanie programu i wyczyszczenie rejestru ,a następnie ponowna instalacja programu załatwi wszystko i znowu będzie można się przez kolejne 30 dni cieszyć się tym programem , a tu niespodzianka nic z tego. Trzeba go zarejestrować i wpłacić ileś tam dolców na konto firmy.
Nie znalazłem w internecie żadnych craków do tego programu.
Być może format dysku i ponowne zainstalowanie systemu załatwiło by sprawę.

Może ktoś z szanownych kolegów ma łatwiejszy sposób na ten program, lub mógłby polecić inny program o podobnych parametrach jak imageGCode.

Mach też konwertuje zdjęcia do gcodu, ale jak zada się mu duży format np. 70x60 cm to przynajmniej u mnie trawi on to nawet do 3 godzim.

Pozdrawiam



Tagi:


Ciubaryk
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 6
Rejestracja: 08 sie 2005, 20:18
Lokalizacja: Dolno?laskie

#2

Post napisał: Ciubaryk » 11 sie 2005, 14:48

Witam
Kiedys mój znajomy tez miał jakis program w wersji 30-to dniowej i po reinstalacji
nie chciał działać,ale z tego co wiem usuwał wpisy w rejestrach i chodziło. Moze tędy droga?
Pozdr.
Sory teraz doczytałem ze kolega juz rejestry czyścił.cos mi oczy zamgliło.


anoda
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 468
Rejestracja: 06 gru 2004, 10:17
Lokalizacja: P?ock

#3

Post napisał: anoda » 11 sie 2005, 18:02

Witam !
Może pomogłoby cofnięcie daty systemowej - teraz tojuż tylko powtórna instalacja systemu.
Chociaż może wystepować ograniczenie czasowe na czas instalacji programu do dnia XXXX
Trzeba popróbować.

Powodzenia!
Pozdrawiam

Cokolwiek Byś nie zrobił i tak Będziesz żałować - BROMBEL Liczy się suma kosztów globalnych.


Autor tematu
piotr 33
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 2
Posty: 36
Rejestracja: 20 lut 2005, 12:36
Lokalizacja: podlaskie

#4

Post napisał: piotr 33 » 11 sie 2005, 19:31

A jak się cofa datę systemową ?
Czy chodzi o normalne zmienienie daty wstecz w systemie w ustawieniach.

Awatar użytkownika

adam Fx
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 5562
Rejestracja: 04 lip 2004, 16:03
Lokalizacja: Gliwice

#5

Post napisał: adam Fx » 11 sie 2005, 23:18

koledzy to nie jest śmieszne --bo mój 30 dniowy AutoCAD działa naprwde 30 dni robiłem od tego czasu formata chyba z 5 razy i za każdym razem po instalaci wyrzuca mi komunikat że termin upłynoł i że trzeba wpisać kod licencji i żadne coofanie dat i rejestr nie pomaga
sorki za wszystkie błędy ... (dyslektyk) :?
Zobacz moje filmy http://www.youtube.com/user/pokachontass/videos


anoda
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 468
Rejestracja: 06 gru 2004, 10:17
Lokalizacja: P?ock

#6

Post napisał: anoda » 17 sie 2005, 08:31

No tak !
Każdy broni swoich interesów. Może w pliku jest zapisana data utworzenia lub data wazności programu i dlatego w wersji czasowej ponowne otwarcie nie jest możliwe.
Może trzeba cofnoć datę przy instalacji systemu - tylko jeżeli system XP to czy pozwoli na prawidłową rejestracje sytemu - chyba tylko telefoniczne?

Powodzenia

P.S. Trzeba poszukać tańszego system niż AutoCad. 3.000 euro do domowego użytku to trochę zbyt kosztowne jak na nasze dochody.
Pozdrawiam

Cokolwiek Byś nie zrobił i tak Będziesz żałować - BROMBEL Liczy się suma kosztów globalnych.


avatar
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 208
Rejestracja: 23 cze 2004, 09:44
Lokalizacja: Gdansk

#7

Post napisał: avatar » 28 paź 2005, 07:00

znalazl ktos pigulke na ten program ??? albo jak odnowic te 30 dni znowu ;/
"Everything should be made as simple as possible, but not one bit simpler."
Albert Einstein


pukury
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 7608
Rejestracja: 23 lis 2004, 22:41
Lokalizacja: kraków

#8

Post napisał: pukury » 28 paź 2005, 08:37

witam ! poza formatem dysku jest jeszcze program fdisk . miałem podobny problem z XP po formacie i tak mówił że nie bo nie . są pewne obszary dysku do których nie ma dostępu , formt nic nie daje . jakk już to fdisk - likwidacja partycji / ponowne właczenie kompa / znowu fdisk / format i instalacja systemu . trochę to chore ale jak trzeba to cóż ? pozdrawiam !!
Mane Tekel Fares

Awatar użytkownika

DZIKUS
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 3
Posty: 1243
Rejestracja: 10 kwie 2005, 14:18
Lokalizacja: STALOWA WOLA W-WA
Kontakt:

#9

Post napisał: DZIKUS » 28 paź 2005, 09:47

prawdopodobnie zastosowano zabezpieczenie polegajace na wpisaniu odpowiedniej informacji do tzw. "obszaru startowego" dysku, ktory nie jest dostepny do modyfikacji dla przecietnego uzytkownika komputera. w tym wypadku nie pomoze zadna reinstalacja systemu, format dysku, czy kasowanie rejestru.w takim wypadku TRZEBA ZMIENIC DYSK albo usunac ta informacje za pomoca odpowiedniego oprogramowania. tego typu zabezpieczenie posiada np. dolaczana do ksiazki 30-dniowa wersja demo programu autocad. oczywiscie kombinowanie z data powoduje natychmiastowe zablokowanie programu.
-mamo, czy jestem Twoją małą księżniczką?
-nie, nie jesteś synu


avatar
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 208
Rejestracja: 23 cze 2004, 09:44
Lokalizacja: Gdansk

#10

Post napisał: avatar » 28 paź 2005, 18:37

obsar startwy dysku Nie jest zapisywlny z jakigokolwiek programu z poziomu windowsa , do ww obszaru mozna dostc sie wylacznie przy pomocy nazedzi diagnsotycznych przypominajacych dosa .... en progrm musi zpiswc sie na patycji . ale gdzie
"Everything should be made as simple as possible, but not one bit simpler."
Albert Einstein

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne Dyskusje na Temat Systemów Sterowania CNC”