Prosze o pomoc z SinuTrain

Rozmowy dotyczące oprogramowania sterującego maszynami CNC i sterowników CNC obrabiarek numerycznych

Autor tematu
rxkamilrx
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 12 lis 2014, 17:28
Lokalizacja: Bolesławiec

Prosze o pomoc z SinuTrain

#1

Post napisał: rxkamilrx » 03 mar 2015, 08:41

Witam mam problem następującej maści:
bardzo spodobała mi się funkcjonalność programu SinuTrain i w nim zacząłem pracować w pracy wszystko było super do puki nie chciałem zobaczyć gotowego g-codu. Dodam iż projekty robiłem w następujący sposób:
Nowy folder->Nowy Program->ShopMill i potem jakieś czynności na koniec fajnie wyszła symulacja, a teraz nie wiem jak uzyskać g-coda z tym wszystkim. Z góry dziękuje za pomoc i przepraszam jeśli w złym dziale umieściłem.
P.S. Czy g-cod będzie tylko na siemensie działać czy na innym producencie niewyposażonym w sinutraina tez pójdzie ten g-cod? I jedno jeszcze pytanko czy znacie również coś co ma taka funkcjonalność do pomagania sobie w g-codzie?
Pozdrawiam


Never give up...
Zanim włączysz komputer włącz myślenie.

Tagi:


Autor tematu
rxkamilrx
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 12 lis 2014, 17:28
Lokalizacja: Bolesławiec

#2

Post napisał: rxkamilrx » 05 mar 2015, 08:26

Ponawiam zapytanie czy byłby ktoś w stanie mi pomóc?
Never give up...
Zanim włączysz komputer włącz myślenie.

Awatar użytkownika

janale
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 101
Rejestracja: 25 lis 2004, 13:22
Lokalizacja: Bialystok

#3

Post napisał: janale » 08 mar 2015, 14:19

Witam,

ShopMill jest samoistnym sposobem programowania i następnie wykonywania programu na SINUMERIK-u. Dla obsługującego maszynę CNC nie jest potrzebna znajomość G-kodu, jest to zakres obsługi sterowania (ShopMill/Turn), który służy do szybkiego programowania części w zakresie do 2.5 osi, niezbyt skomplikowanych. Jeżeli jest konieczność dotarcia jednak do G-kodu (ShopMill/ShopTurn w końcu ten G-kod robi), należy podczas wykonywania programu (po CYCLE START, nie symulacji!) włączyć przycisk BLOKI BAZOWE (V3). W tym okienku wraz z realizacją programu pokazują się odpowiadające mu instrukcje w G-kodzie. Oczywiście można się spodziewać o wiele większej ilości kodu odpowiadającego danej instrukcji w Shop-ie. Ponadto instrukcje wykonywane są w strumieniu niezależnie od włączonego SINGLE BLOCK (jeden cykl, jeden przystanek na SINGLE BLOCK). Aby skorzystać z G-kodu należy ten kod przepisać ręcznie. Nie ma miejsca w programie, skąd można zapisywać kod do pliku, po prostu jest ich bardzo dużo, każdy z cykli ma swoją cegiełkę w budowie kodu. Dlatego też orientacyjnie można się tym narzędziem posłużyć, profesjonalnie raczej nie polecam. Nie dziwię się producentowi, że tak ustawił generowanie G-kodu. Spowodowałoby to prawdopodobnie masowe przejście na programowanie w sinutrainie większości g-kodu na inne maszyny. G-kod z SINUTRAINA/SINUMERIKA jest g-kodem w tzw. trybie SIEMENS-a. Aby korzystać z G-kodu w trybie innych maszyn (np. ISO, FANUC-a, HAAS-a itp) należałoby włączyć ten tryb w programie. Te dwa tryby różnią się między sobą, głownie w zakresie kodów przygotowawczych (nie mówię już o kodach M, które głównie zależą od elementów wykonawczych maszyny).
Pozdrawiam
Technologia CNC od 1979r.
Programowanie technologiczne
SINUMERIK Operate

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne Dyskusje na Temat Systemów Sterowania CNC”