PCNC 310

Rozmowy dotyczące oprogramowania sterującego maszynami CNC i sterowników CNC obrabiarek numerycznych

Autor tematu
lukasus7
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 25 mar 2010, 12:50
Lokalizacja: google

PCNC 310

#1

Post napisał: lukasus7 » 25 mar 2010, 13:01

Witam
Od pewnego czasu zajmuje się sterowaniem PCNC 310. Mój problem polega na tym że po stworzeniu projektu w corelu i importowaniu go w dwóch programach nie mogę sobie poradzić z ustawieniem miejsca zerowego. Albo ustawię go i po próbie uruchomienia frezarki wyskakuje błąd o złym miejcu zerowymn, albo frezarka się uruchamia ale projekt (w moim wypadku to jest logo) jest przemieszczony z środka na prawy górny róg.
Jak poprawnie wszystko ustawić aby logo zostało wyfrezowane na samym środku?



Tagi:

Awatar użytkownika

wacek007
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 100
Rejestracja: 05 mar 2007, 20:24
Lokalizacja: Czestochowa

#2

Post napisał: wacek007 » 07 cze 2010, 19:19

Witam
mam pcnc na starym ploterku. Dawno się nim nie zajmowałem, ale jak pamietam to w którejś zakładce parametrów ( chyba other parameters ) tam wybierasz jak ma traktować zero. do wybory jest róg projektu, środek projektu i oryginalne zero projektu (czyli w corelu środek arkusza)
nie bardzo rozumiem tylko to importowanie w dwóch programach. zasadniczo nic poza corelem nie jest potrzebne. rysujemy co trzeba, eksport na hpgl (*.plt) i do PCNC. Cała filozofia. Ogólnie uważam, że jest to świetny program do płaskich obróbek, jest schludny, wygodny i intuicyjny (w porównaniu np. do turbo cnc). Najlepsze jest to, że zapisuje wszystkie parametry projektu jak i maszyny domyślnie dla każdego projektu (dla tego polecam każdy projekt trzymać w osobnym folderze, tak dla porządku)


przemo23qaz
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 51
Rejestracja: 11 sty 2011, 20:14
Lokalizacja: krkow

#3

Post napisał: przemo23qaz » 12 sty 2011, 00:08

Witam
Od pewnego czasu zajmuje się sterowaniem PCNC 310. Mój problem polega na tym że po stworzeniu projektu w corelu i importowaniu go w dwóch programach nie mogę sobie poradzić z ustawieniem miejsca zerowego. Albo ustawię go i po próbie uruchomienia frezarki wyskakuje błąd o złym miejcu zerowymn, albo frezarka się uruchamia ale projekt (w moim wypadku to jest logo) jest przemieszczony z środka na prawy górny róg.
Jak poprawnie wszystko ustawić aby logo zostało wyfrezowane na samym środku?
mam taki sam problem kolego,mozesz pokazac zdjecie swojej maszynki bo cos mi sie wydaje ze mamy takie same
amator

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne Dyskusje na Temat Systemów Sterowania CNC”