Lasercut 5.3 i Corel Draw 12

Rozmowy dotyczące oprogramowania sterującego maszynami CNC i sterowników CNC obrabiarek numerycznych

Autor tematu
micz
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 8
Rejestracja: 25 paź 2009, 17:54
Lokalizacja: Bydgoszcz

Lasercut 5.3 i Corel Draw 12

#1

Post napisał: micz » 25 paź 2009, 18:07

Witam, mam problem z pluginem do Corela. Sterowanie działa poprawnie, ale tylko jak robię jedną czynność naraz, a jak chcę grawerować i wycinać to już są problemy.

Ustawiam w Corelu słowo do grawerowania na żółto i prostokąt (jako ramkę) na czarno. Odpowiednim kolorom przypisuję grawerowanie i cięcie. Grawerowanie rozpoznaje cięcie też, ale dodatkowo wycina obrys liter. nie wiem jak się tego pozbyć, próbowałem już różnych rzeczy, usuwałem obrys liter, przekształcałem je na krzywe i nic. Jeśli ktoś też miał taki problem i znalazł rozwiązanie to proszę o pomoc. Z góry dziękuję.



Tagi:


zynov
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 26 paź 2009, 18:36
Lokalizacja: polandia

Re: Lasercut 5.3 i Corel Draw 12

#2

Post napisał: zynov » 26 paź 2009, 18:39

micz pisze:Grawerowanie rozpoznaje cięcie też, ale dodatkowo wycina obrys liter.
jeśli nic nie pomaga i nadal nie możesz pozbyć się problemu, ustaw trzeci kolor dla konturu i zadaj maszynie nast. parametry: moc 1%, prędkość max. Wprawdzie maszyna będzie nadal jechać po konturach liter, ale tym razem ich nie natnie.


Autor tematu
micz
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 8
Rejestracja: 25 paź 2009, 17:54
Lokalizacja: Bydgoszcz

#3

Post napisał: micz » 28 paź 2009, 00:31

Dziś znalazłem sposb, exportuje do formatu autocada 2002 i importuję bezpośrednio do lasercuta i działa. Ale mam teraz inny problem, ale to na inny temat, litery mi się brudzą. Nie wiem czy to wina laminatu czy normalne, ale muszę spirytusem je czyścić i to dość mocno i nie zawsze się domywają :(. Ale to już na inny temat

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne Dyskusje na Temat Systemów Sterowania CNC”