Kto używa laptopa - zdradźcie tajemnicę

Rozmowy dotyczące oprogramowania sterującego maszynami CNC i sterowników CNC obrabiarek numerycznych

Autor tematu
AndrzejJak
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 11
Rejestracja: 01 sie 2009, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

Kto używa laptopa - zdradźcie tajemnicę

#1

Post napisał: AndrzejJak » 28 paź 2011, 14:36

Witam, z przyczyn 'lokalowych' mam pewien problem z postawieniem obok cnc standardowego desktopa i nastawiałem się od razu na laptopa. Niestety pierwsze próby nie wyglądają zachęcająco (od razu dodam, że mach na stacjonarnym steruje maszyną idealnie).
Zrobiłem testy z Mach2 - steruje, ale strasznie głośno (ciągłe szarpnięcia) :(
Zrobiłem testy z EMC2 - byłoby doskonale, gdyby nie spradyczne 'puknięcia' lub wpadanie silników w poślizg.
Wiem (na podstawie lektury forum), że niektórym kolegom udaje się używać laptopa do sterowania cnc z powodzeniem. JAK TO ROBICIE??? :)



Tagi:


oprawcafotografii
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 6105
Rejestracja: 29 kwie 2009, 10:11
Lokalizacja: Kraków / Jaworzno / Kopanka

Re: Kto używa laptopa - zdradźcie tajemnicę

#2

Post napisał: oprawcafotografii » 28 paź 2011, 15:11

Ja uzywam IBMa T42 bez problemow, tyle ze z CNConv ;)

Planuje go zmienic na jakiegos desktopa bo mi go troche szkoda...

q

Awatar użytkownika

rockykon
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 917
Rejestracja: 13 maja 2005, 22:24
Lokalizacja: Wawa

#3

Post napisał: rockykon » 28 paź 2011, 21:23

Miałem ten sam problem (IBM T60p), ale używam macha i byłem zadowolony, brakowało mi prędkości, kupiłem SS i po podłączeniu go do sterowników UHU byłem w szoku, silniki zaczęły pięknie grać!! nie mogłem uwierzyć ze LPT tak siał.

Jakiś czas temu kolega jjarek zaprzestał kontynuowania swojego projektu o wiele tańszego sterowania macha poprzez eternet, może kolega sie dopisze do listy chętnych testerów i coś nakłoni kolegę jjarka do kontynuowania, bo póki co nic korzystnego cenowo nie znalazłem.


lolos
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 131
Rejestracja: 14 gru 2008, 18:18
Lokalizacja: Tarnobrzeg

#4

Post napisał: lolos » 28 paź 2011, 22:42

asus PCG-k115M mach3 śmiga bez problemu....


Autor tematu
AndrzejJak
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 11
Rejestracja: 01 sie 2009, 10:23
Lokalizacja: Warszawa

#5

Post napisał: AndrzejJak » 29 paź 2011, 11:17

Są potrzebne jakieś specjalne nastawy systemowe w Windows? Czy pod względem stabilności działania na laptopie są jakieś różnice między mach2 a mach3?

Poczyniłem pewne kroki i uzyskałem takie same objawy dla Mach i EMC2 (podejrzewam, że teraz to tylko jakieś kłopoty sprzętowe). Może komuś się przyda więc opiszę: należy zmienić sterownik w Menadźer urządzeń->Komputer z 'Jednoprocesorowy komputer z obsługą ACPI' (u mnie było jakoś tak) na 'Standardowy PC'. Żeby to zrobić trzeba wcisnąć 'Aktualizuj sterownik', 'Nie łącz z Widows Update', 'Zainstaluj z listy', 'Nie wyszukuj, wybiorę sterownik...'.

Oczywiście nadal słucham sugestii co można zrobić, aby zlikwidować te sporadyczne puknięcia i poślizgi :)

Jeżeli jednak nie uda się nic już poprawić to inne pytanie: jaki sterownik (względnie konwerter USB/LPT) współpracuje z Mach2?

Awatar użytkownika

noel20
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1395
Rejestracja: 02 lip 2010, 07:15
Lokalizacja: Białystok

#6

Post napisał: noel20 » 20 mar 2013, 20:54

Zapewne temat już bardzo nieaktualny, ale ostatnio zmieniłem lapka na IBM T42 i zmagałem się dwa tygodnie z podobnymi problemami. Ustawione mam w biosie ECP, IRQ7, DMA0, macha na 65kHz i wciąż pojawiały się sporadycznie szarpnięcia. Okazało się, że po wyjęciu baterii wszystko działa jak należy. (Przeczytałem o tym na forum. Ktoś miał takie jaja z dell)
Pozdrawiam

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Ogólne Dyskusje na Temat Systemów Sterowania CNC”