Kieszeń od boku w Heidenhain

Dyskusje dotyczące programowania G-Code

Autor tematu
policemayster
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 2
Posty: 24
Rejestracja: 26 maja 2015, 16:43
Lokalizacja: PWSZ Chełm

Kieszeń od boku w Heidenhain

#1

Post napisał: policemayster » 11 sie 2016, 11:56

Witam wszystkich, chciałem zapytać czy jest możliwość rozwiązania pewnego problemu. Oprogramowanie Heidenhain TNC620. Na rysunku widać wybranie kołowe, można je robić cyklem wybrania kołowego, lub konturem SL cykl. Jednak skoro jedna z krawędzi jest na zewnątrz konturu, to czy nie można zrobić zagłębienia narzędzia w osi Z poza materiałem, a później wchodzenia w materiał tak jak przy funkcji APPR DEP przy obróbce konturu? Najlepiej jak frez zaczynałby od środka krawędzi zewnętrznej i rozfrezowywał w kierunku zewnętrznym. Czy można takie coś napisać szybko i sprawnie "z palca"?

https://zapodaj.net/24a9ef570e33c.jpg.html

//coś nie mogę dodać zdjęcia, przepraszam za zewnętrzny serwer



Tagi:


nutrash
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 2
Posty: 70
Rejestracja: 29 sty 2016, 19:24
Lokalizacja: Wrocław

#2

Post napisał: nutrash » 11 sie 2016, 13:07

Wykorzystaj po prostu kontur otwarty, a samych sposobów na napisanie tego łuku na potrzeby tego cyklu konturu jest mnóstwo.
Jeśli nie kontur to pozycjonowanie wstępne na R0 przed materiałem oraz pętla z konturem w którym opisany jest ten łuk załatwia to w podobny sposób.


Autor tematu
policemayster
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 2
Posty: 24
Rejestracja: 26 maja 2015, 16:43
Lokalizacja: PWSZ Chełm

#3

Post napisał: policemayster » 12 sie 2016, 11:24

Nadal nie potrafię tego odpowiednio napisać, jak napiszę kontur otwarty to nie wybiera mi całej kieszeni, tylko obwód. Jak napiszę dojazdy i odjazdy do cyklu takiego jak na zdjęciu, to nie wywoła mi podprogramu. Żeby zrobić obróbkę wykończeniową z dojazdami to nie ma problemu, ale jak wybrać całą kieszeń nie zagłębiając się od środka (jak na zdjęciu) tylko od boku, poza przedmiotem obrabianym?

A jak bym chciał wybrać ten łuk od boku, schodząc narzędziem np. na -5mm i skrawać warstwę od boku po np. 0.05mm? Da się to napisać z maszyny?

Pozdrawiam :roll:

https://zapodaj.net/ea0eede4665bd.jpg.html


nutrash
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 2
Posty: 70
Rejestracja: 29 sty 2016, 19:24
Lokalizacja: Wrocław

#4

Post napisał: nutrash » 12 sie 2016, 11:32

Najprościej - weź większe narzedzie do zgruby. Drugi sposób raz puścić z DR+(iles) drugi raz bez, wtedy przejedzie na dwa razy, albo na ile tam DR sobie rozpiszesz. A tak na marginesie to robienie czegoś takiego po 0,05 sobie odpuść bo narzędzie się wtedy ściera a nie skrawa...

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „G-CODE - programowanie”