wyciągnięcie


Autor tematu
grze
Posty w temacie: 3

wyciągnięcie

#1

Post napisał: grze » 07 sie 2010, 17:42

szkic 60x60 wyciągnięcie na 100 mm. Na kwadracie 60x60 wykonuje cztery otwory, tworzę płaszczyznę i robię odbice lustrzane otworów. Przy zmianie długości wyciągnięcia np na 150 mm otwory, które były robione lustrem są niewidoczne. Pytanie: jak ustawić płaszczyznę / chyba chodzi o sparametryzowanie tego wymiaru/ aby przy zmianie wyciągnięcia płaszczyzna również zmieniala swoje położenie co spowoduje widoczność odbitych otworów?



Tagi:

Awatar użytkownika

bildder
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1125
Rejestracja: 03 sie 2007, 08:32
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

#2

Post napisał: bildder » 07 sie 2010, 20:12

Jezeli otwory sa przelotowe do zrob przez wszystko, jezeli nieprzelotowe to ze statusem konca odsuniecie od powierzchni (koncowej).

Rozwiazan jak zwyle jest wiele... zawsze mozna narysowac prostokat z 2 otworami i odbic lustrem caly obiekt - gwarantuje, ze bedzie dobrze.[/b]
Paweł Kęska
CSWE | CSWI | CSWP
-----------------------
solid-szkolenia.pl
solid-blog.pl
solid-podreczniki.pl
-----------------------


Autor tematu
grze
Posty w temacie: 3

#3

Post napisał: grze » 08 sie 2010, 11:06

Chodzi mi o coś takiego
na rys. na samym dole, są odbite otwory jest wszystko OK, po zmianie wydłużenia /rys górny/otwory widoczne w kolorze zielonym są niewidoczne, ale oczywiście one tam są tylko że niewidoczne, ponieważ płaszczyzna przy zmianie wydłużenia nie zostala przesunięta, dlaczego?
Załączniki
plo.gif
plo.gif (23.23 KiB) Przejrzano 548 razy
plo1.gif
plo1.gif (21.18 KiB) Przejrzano 550 razy

Awatar użytkownika

blue_17
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1715
Rejestracja: 16 kwie 2009, 07:55
Lokalizacja: Kraków/Kornatka

#4

Post napisał: blue_17 » 08 sie 2010, 13:48

Płaszczyzna się przesuwa bo SW ustawia ją dokładnie w środku modelu mając lustro i zmieniając "wymiary" operacji bazowej zmienia się również lustrzana ale myślę że może nie zablokowałeś pozycji otworów lub głębokości względem czołowej powierzchni bryły

A jeśli Ci czegoś nie pokazuje to poszukał bym w opcjach widoku lub pracował w przekroju i chyba po problemie
"I siedzieli oni razem pod nagim DOS-em i nie wstydzili sie tego." :D

Awatar użytkownika

bildder
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1125
Rejestracja: 03 sie 2007, 08:32
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

#5

Post napisał: bildder » 09 sie 2010, 10:11

Skoro to tak wyglada, to plaszczyzna lustra musi byc zawsze na srodku prostopadloscianu, czyli nalezy ja wstawic jako plaszczyzna rownolegla w punkcie srodka krawedzi.

Nie moze byc plaszczyzna odsunieta o odl. poniewaz ta musialaby uwzględniac dlugosc belki - wiec trzebaby dodac rownanie, a w tym przypadku jest to zbedne. Alternatywnie wyciagasz na odleglosc, robisz otwory i calosc odbijasz wzgledem drugiej sciany ale jako obiekty brylowy (znaznaczajac u gory scalanie wynikow)
Paweł Kęska
CSWE | CSWI | CSWP
-----------------------
solid-szkolenia.pl
solid-blog.pl
solid-podreczniki.pl
-----------------------


Autor tematu
grze
Posty w temacie: 3

#6

Post napisał: grze » 10 sie 2010, 13:07

nie wiem czy dobrze zrozumiałem, czyli pierwsze wyciągnięcie robę na połowę faktycznej długości, wykonuję otwory a następnie odbijam względm boku na którym nie ma otworów, czy tak? wydadje mi się że prościej wpisać jeno równie i po problemie, tylko jak jak po zaznaczeniu opcji "pokaż wymiary operacji" jest kilka wymiarów D1, między innymi wyciągnięcie. Chciałem wpisać, w moim wypadku D1 /to jest wyciągnięcie/ podzielone przez dwa i powinno działać, a nie działa

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Solidworks”