Wyciągnięcie po ścieżce


Autor tematu
damian_hey
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 5
Rejestracja: 11 wrz 2010, 12:16
Lokalizacja: Białystok

Wyciągnięcie po ścieżce

#1

Post napisał: damian_hey » 26 lut 2015, 20:12

Witam.
Chciałem wykonać linię na bryle po ścieżce helisy. Aby to zrobić, chce wykonać wyciągnięcie po ścieżce helisy pętlą otwartą. Jednakże nie wiem dlaczego program nie dopuszcza takiej możliwości. (v 2012).
Wykonuję to dokładnie tak jak na filmiku poniżej:

Gdy wybieram linię jak na filmiku (czas 1:12) program mi zwraca komunikat (komunikat jest bardzo długi) w skrócie mówiący, że nie mogę tej linii użyć.
Kto mi powie dlaczego? Naprawdę mnie to irytuje. Od kilku dni z tym walczę. Nawet udało mi się spróbować tego na wersji 2014 i ku mojemu załamaniu uzyskałem to samo.
Próbowałem alternatywnych metod, bezskutecznie. Bez tego wyciągnięcia nie mogę zrobić takiej linii na obiekcie wzdłuż której planuję robić kolejne operacje.
Ktoś jest w stanie pomóc? No nie wierzę, że to wina programu, muszę coś nie tak robić. Proszę o wyjaśnienie.

Dodatkowe info:
Dodam, że mogę zrobić takowe wyciągnięcie jeżeli będzie to pętla zamknięta ( okrąg, prostokąt itd) a nie będzie to pętla otwarta (linia). Z tym, że jeżeli nie będzie to linia i nie wyciągnę tego w ten sposób jak to ma miejsce na filmiku to nie ma później możliwości użycia operacji (interselection curves), która tworzy pożądaną linię. Może sama możliwość jest, jednakże nie tworzy się wtedy żadna linia.
PS. dołączam screena w załączniku z błędem i linią którą zamierzam użyć do operacji. Sam błąd wiele mi nie mówi dlaczego inni mogą ją użyć do tej operacji a ja nie.
Obrazek

POZDRAWIAM

Jeżeli to co napisałem jest nie zrozumiałe, dajcie znać. Autor tekstu często nie wie, że inni nie rozumieją tego co on napisał.



Tagi:

Awatar użytkownika

bildder
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1125
Rejestracja: 03 sie 2007, 08:32
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

#2

Post napisał: bildder » 27 lut 2015, 10:11

Nie wnikając w ten przydługi opis, dlaczego ścieżka nie ma przebicia z profilem? Niezależnie od wersji błąd w podejściu.

Poza tym nie widzę pliku, ale używasz wyciągnięcia bryłowego a szkic jest otwarty. Może raczej użyj powierzchni.
Paweł Kęska
CSWE | CSWI | CSWP
-----------------------
solid-szkolenia.pl
solid-blog.pl
solid-podreczniki.pl
-----------------------


Autor tematu
damian_hey
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 5
Rejestracja: 11 wrz 2010, 12:16
Lokalizacja: Białystok

#3

Post napisał: damian_hey » 27 lut 2015, 12:55

O w mordę!
Faktycznie, nie miałem nigdzie na wierzchu operacji dla płaszczyzn i nie sprawdziłem, że jest różnica.
Problem rozwiązany. Dziękuję, pozdrawiam!
Jeżeli to na napisałem jest nie zrozumiałe, to dopytajcie. Autorzy tekstów naprawdę często nie mają świadomości, że ktoś ich nie rozumie.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Solidworks”