wiązania kół zębatych - problem


Autor tematu
Janek100
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 17
Rejestracja: 28 lis 2008, 18:32
Lokalizacja: Polska

wiązania kół zębatych - problem

#1

Post napisał: Janek100 » 23 lis 2009, 19:11

Cześć,

SW 2009 Premium.
Nie wiem jak utworzyć prawidłowe wiązanie kół zębatych (wstawione z toolbox'a), tak aby przełożenie było prawidłowe tj. bez nachodzenia na siebie zębów. Mi wychodzi tak jak na filmie: http://w836.wrzuta.pl/film/1U4JsgQxEMe/kola_zebate
mimo, że wpisywałem różne proporcje (przełożenie). Koła mają taki sam moduł 0,5 a liczba zębów 10 i 64.
Mimo długich poszukiwań na temat wiązań kół zębatych znalazłem tylko ten tutorial http://gupta9665.wordpress.com/2009/06/ ... olidworks/
gdzie oba koła były takie same.

Proszę o pomoc. (a może ktoś mógłby nagrać i wrzucić mały tutorialek)

Pozdrawiam
Janek100

[ Dodano: 2009-11-23, 19:49 ]
ok - już doszedłem :smile: co zrobiłem nie tak z przełożeniem - związałem osie kół zamiast wskazać ściany otworów w kołach zębatych. Pozostał tylko mniej istotny problem, z tym że zęby nie zazębiają się prawidłowo (ale przełożenie jest dobre). Byłbym wdzięczny za pomoc.



Tagi:

Awatar użytkownika

bildder
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1125
Rejestracja: 03 sie 2007, 08:32
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

#2

Post napisał: bildder » 23 lis 2009, 20:44

Ojej,
zaznaczasz 2 jednakowe krawedzie, otwory, osie itd.
Program domyslnie rozpoznaje przelozenie po stosunku wskazanych odniesien. Jezeli chcesz je zmnic to mozna wprowadzic recznie stosunek i bedzie sie wyswietlal na zolto.

Natomiast problemem moze byc ustawienie bez przenikania. Ja to robie tak, ze dodaje wiazanie kol i wygaszam je ustawiajac kola tak, by zeby nie zachodzily na siebie, pozniej przyracam wiazanie.

Mozna dodac wiazanie np. stycznie i zaznaczyc na dole tylko dla ustwienia pozycji (to wiazanie jest po zatwierdzeniu automatycznie usuniete)

Nie ma o czym pisac tutoriala...
Paweł Kęska
CSWE | CSWI | CSWP
-----------------------
solid-szkolenia.pl
solid-blog.pl
solid-podreczniki.pl
-----------------------


Autor tematu
Janek100
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 17
Rejestracja: 28 lis 2008, 18:32
Lokalizacja: Polska

#3

Post napisał: Janek100 » 23 lis 2009, 21:10

Dzięki za pomoc.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Solidworks”