Tworzenie wlasnego profilu do konstrukcji spawanych-problem


Autor tematu
pgogo
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 16 maja 2012, 18:28
Lokalizacja: Wrocław

Tworzenie wlasnego profilu do konstrukcji spawanych-problem

#1

Post napisał: pgogo » 16 maja 2012, 18:36

Witam
Posiadam Solidworks2010 i mam problem ze stworzeniem wlasnego profilu ktory pozniej mozna by bylo wykorzystac w konstrukcjach spawanych. Ok tworze szkic (nie wazne czy jest w pelni zdefiniowany czy nie ten sam blad wyskakuje) zapisuje jako czesc , pozniej przy probie zapisu jako profil do konstrukcji spawanych (solidworks\data\weldment profiles) nie moge zapisac bo nie jestem administratorem systemu (chociaz juz to jest dziwne bo pracuje jako na koncie administratora w win7 na domowym kompie) wiec sprytnie omijam to tworzac plik profilu na pulpicie a pozniej "wytnij/wklej" i tu zaczyna sie problem... przy probie wybrania mojego profilu w konstrukcji spawanej (oczywiscie widac "moj" katalog i plik profilu) dostaje komunikat "biblioteka jest pusta" i nie moge wlasnego zaprojektowanego profilu uzywac. Co mam zrobic bo wedlug "pomocy solidworks" robie wszystko prawidlowo :/ i nadal nie dziala. Slyszalem ze powinninem szkic dodac do biblioteki profili ale jak to nie wiem :/



Tagi:


TPT
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 11
Rejestracja: 09 lip 2013, 12:56
Lokalizacja: Zależy od pory roku

#2

Post napisał: TPT » 13 sie 2013, 20:21

Witam
Pewnie autor tematu w ciągu ponad roku rozwiązał swój problem, ostatnio też się z tym problemem chwilę męczyłem, więc pozwolę sobie odkopać temat dla innych, którzy w przyszłości może też się na ten problem nadzieją.
Ogólnie to trzeba zaznaczyć opcję "Dodaj do biblioteki" (FeatureManager->PPM na nazwę części):
Obrazek
Dodatkowo, wzorując się na elementach z biblioteki standardowej, rysuję profile jako szkic 3D oraz dodaję dodatkową płaszczyznę szkicu + punkt na tej płaszczyźnie i wszystko ładnie działa.
Pozdro!

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Solidworks”