Tworzenie otworu pod kątem na powierzchnii


Autor tematu
Mc_Kansy
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 162
Rejestracja: 24 maja 2008, 22:52
Lokalizacja: Katowice

Tworzenie otworu pod kątem na powierzchnii

#1

Post napisał: Mc_Kansy » 10 paź 2010, 00:50

Witam,

Mam mały problem, z którym nie umiem sobie poradzić od dobrych paru godzin prób i poszukiwań w internecie... Mianowicie chodzi mi o utworzenie otworu za pomocą kreatora otworów pod ustalonym kątem na powierzchnii walcowej wewnętrznej (jest to coś jak rura, czyli od wewnątrz potrzebuję otwór pod kątem). Poniżej na obrazku narysowałem jak najbardziej "łopatologicznie" o co mi chodzi :smile:

Obrazek

Z góry bardzo dziękuję za wszelkie podpowiedzi,
Pozdrawiam!



Tagi:

Awatar użytkownika

Kowal
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 361
Rejestracja: 30 sie 2005, 21:25
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#2

Post napisał: Kowal » 10 paź 2010, 01:10

Witam
Musi Kolega skorzystać z funkcji tworzenia płaszczyzn , program umożliwia tworzenie ich pod dowolnym kątem i na dowolnie odsuniętą odległość .
Czyli np. tworzymy powierzchnie na płaszczyźnie rysowanego przedmiotu a potem kolejne płaszczyzny odsuniętą i obróconą o kąt 15 st. i Już
dla przykładu zamieszczam przykład: płaszczyzne utworzonyą pod kątem 90 st, przechodzącą przez krawędź przedmiotu.
Obrazek
Miki
Diabeł leży w szczegółach a i tak liczy się suma kosztów globalnych


Autor tematu
Mc_Kansy
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 162
Rejestracja: 24 maja 2008, 22:52
Lokalizacja: Katowice

#3

Post napisał: Mc_Kansy » 10 paź 2010, 01:30

No tak, z utworzeniem płaszczyzny sobie już poradziłem wcześniej, tylko mam właśnie problem (zapewne banalny, jednak przyznam się - akurat tego jeszcze nie umiem :oops: ) z utworzeniem otworu na płaszczyźnie, którą utworzyłem, czyli tej pod kątem? :razz:

Awatar użytkownika

Kowal
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 361
Rejestracja: 30 sie 2005, 21:25
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

#4

Post napisał: Kowal » 11 paź 2010, 18:48

Mc_Kansy pisze:No tak, z utworzeniem płaszczyzny sobie już poradziłem wcześniej, tylko mam właśnie problem (zapewne banalny, jednak przyznam się - akurat tego jeszcze nie umiem :oops: ) z utworzeniem otworu na płaszczyźnie, którą utworzyłem, czyli tej pod kątem? :razz:

Jak utworzysz tą płaszczyznę w okienku po lewej stronie tzw oknie operacji "FUTURE MENAGER" będzie widać tą utworzona płaszczyznę. Klikasz na nią przez co staje się ona aktywna i jest to teraz ta aktywna płaszczyzna na której można szkicować wybierasz szkic i wszystkie elementy szkicu będą teraz właśnie na tej płaszczyźnie .
W Solidzie trzeba pamiętać że aby dokonać jakiejkolwiek operacji trzeba zaznaczyć element jakiego to dotyczy , w tym wypadku jest to zaznaczenie płaszczyzny.
Miki
Diabeł leży w szczegółach a i tak liczy się suma kosztów globalnych


Autor tematu
Mc_Kansy
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 162
Rejestracja: 24 maja 2008, 22:52
Lokalizacja: Katowice

#5

Post napisał: Mc_Kansy » 11 paź 2010, 21:42

Przepraszam, ale już zdążyłem właśnie się z tym uporać, tylko nie napisałem na forum - wszystko jest już ok (wraz z wybieraniem płaszczyzny) :razz: :smile:

Jednak bardzo dziękuję za pomoc i chęci :lol:


Arek99
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 66
Rejestracja: 25 lip 2007, 14:03
Lokalizacja: wschód

#6

Post napisał: Arek99 » 11 paź 2010, 22:37

No to jeszcze może inna opcja do wykonania takiego otworu mianowicie
szkic 2d prosta na płaszczyźnie a potem szkic 3d otworu i wycięcie po ścieżce
można wtedy na dwa sposoby regulować zarówno ścieżką jak i kątem tworu poprzez obrót otworu lub pochyleniem ścieżki.
Balestrini idea 5os bez tajemnic, Alphacam R1, Solidworks certyified

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Solidworks”