Tabele giec dla blach


Autor tematu
lukas12345
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 7
Rejestracja: 07 wrz 2009, 10:24
Lokalizacja: Pomorze

Tabele giec dla blach

#1

Post napisał: lukas12345 » 07 wrz 2009, 10:34

Witam kolegow,

mam problem ze znalezieniem tabel giec dla roznych materialow i grubosci, chodzi mi o wyznaczenie wspolczynnika K, naddatek , ubutek etc.

Duzo pomogloby mi z wyznaczeneim tego wspolczynnika K, wiem ze ludzie wyznaczaja tez K doswiadczalnie, ale wiem tez ze sa gogotwe dostepne tabele.

Czy ktorys z kolego moze mi pomoc???

moze ktos ma takie tabele( skany, pliki tabelle do SolidWorksa )

Bede naprawde wdzieczny



Tagi:

Awatar użytkownika

Bri
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 814
Rejestracja: 21 maja 2009, 07:31
Lokalizacja: Ruda Śląska

#2

Post napisał: Bri » 08 wrz 2009, 07:07

Czysto teoretycznie możesz przyjąć że podczas gięcia do 90stopni materiał rozciąga się tyle ile wynosi jego podwojona grubość - stąd możesz wyznaczyć sobie metodą prób i błędów odpowiednie współczynniki.

Np. stal konstrukcyjna (czarna, st3) grubość 3mm - korekta na jedno gięcie 90stopni = -6mm

Przy nierdzewkach odejmuje się powiedzmy 10% tej wartości więcej,
przy aluminiach powiedzmy 10% mniej, ale to bardzo (podkreślam bardzo) zależy od gatunku.

Wszystko zależy od narzędzi jakie stosuje dana firma, maszyn do gięcia (czy to zwykłe prasy krawędziowe, czy nie) i oczywiście gatunków blachy.

Śląsk - Nierdzewka, Alloy, Laser, Gięcie, Excel


Autor tematu
lukas12345
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 7
Rejestracja: 07 wrz 2009, 10:24
Lokalizacja: Pomorze

#3

Post napisał: lukas12345 » 08 wrz 2009, 23:08

Dzieki Bri,

dzis wlasnie dostalem tabele z warosciami naddatku materialu, robie teraz projekt w AISI 304
0,5mm i naddatem wynosi 1,1mm w tym przypadku,

P.s widze ze pracujesz na Topsie, ja wkrotce zaczne i mam pytanie czy masz jakies manuale w .pdf czy cos podobnego???

Dostalem manuale do wersji 200 i 250( to chyba do kombaju, laser + wybijarka) i jest tego troche do przerobienia, wczesniej pracowalem na topsie 100 ale w wersji ktora jest zainstalowana na laserze( bez mozliwosci nestingu)
A wlasnie chodzi mi o nesting i punkty wpalania ale moze w ersji troche skroconej

Bede wdzieczny

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Solidworks”