Symulacja połączenia spawanego w Solidworks


Autor tematu
Aruzzz
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 8
Rejestracja: 25 gru 2011, 16:07
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Symulacja połączenia spawanego w Solidworks

#1

Post napisał: Aruzzz » 09 cze 2014, 11:02

Witam,

mam problem z badaniem mojego połączenia, połączenie zostało policzone przeze mnie na kartce ale że miałem objawy ambicji postanowiłem wykonać te połączenie w solidworksie i sprawdzić czy faktycznie jest tak samo :) niestety nie do końca radze sobie z symulacja dlatego piszę z prośba o pomoc.

Moje połączenie:
Obrazek

Chciałbym aby siła rozciągana była w osi, te zaznaczona pola na niebiesko to spoiny które chyba trzeba zdefiniować a ja nie wiem jak :(

Dziękuje z góry pomoc ;)

Pozdrawiam ;)



Tagi:

Awatar użytkownika

bildder
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1125
Rejestracja: 03 sie 2007, 08:32
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

#2

Post napisał: bildder » 10 cze 2014, 17:21

Takie liczenie lekko mija się z celem bo owszem, możesz zamodelować spoinę (tutaj przekrój trójkąta) ale jak to się ma do rzeczywistości?

Na pewno stosując to uproszczenie należy zdefiniować kontakty wzajemne pomiędzy przylegającymi ścianami, będzie to kontakt wiązany (za pomocą obiektu spoiny).

Siłę to raczej wewnątrz otworu przyłóż i zaznacz wektor kierunku, może być ściana płaska lub płaszczyzna. Nie widzę siatki na spoinie, powinna być bardziej zagęszczoną zwłaszcza tam, bo w tym miejscu spodziewamy się naprężeń.

A tak na koniec, to program zastosował automatycznie siatkę belek - raczej liczyłbym to bryłowo (trzeba odznaczyć pod prawym "traktuj jako belkę").

[ Dodano: 2014-06-11, 08:37 ]
Należy inaczej podejść do zagadnienia, zamiast obiektu 3D spoiny stosuje się symulowane połączenie spoiny grzbietowej (ciągła) lub punktowej (odpowiednik zgrzewania punktowego lub spoiny przerywanej).
Paweł Kęska
CSWE | CSWI | CSWP
-----------------------
solid-szkolenia.pl
solid-blog.pl
solid-podreczniki.pl
-----------------------

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Solidworks”