SolidWorks Simulation- testował ktoś?


Autor tematu
Frodo
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 2
Posty: 72
Rejestracja: 20 paź 2006, 23:52
Lokalizacja: lubelskie

SolidWorks Simulation- testował ktoś?

#1

Post napisał: Frodo » 17 kwie 2012, 18:38

Witam.
Jak w temacie- czy ktoś z użytkowników Forum miał okazję testować moduł do analizy zawarty w SolidWorks? Chodzi mi o analizę ruchu, włączając w to masę, przyśpieszenia, prędkości, grawitację itp?
Testowałem ten moduł, ale dal mi on wyniki "statyczne", mi natomiast zależy na pełnej informacji o poruszającym się obiekcie i silach które muszą być do niego przyłożone.
Jeśli są na tym forum użytkownicy doświadczeni w tym temacie to proszę o opisanie swoich wrażeń z użytkowania tego modułu.
Pozdrawiam


Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.

Tagi:

Awatar użytkownika

blue_17
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1715
Rejestracja: 16 kwie 2009, 07:55
Lokalizacja: Kraków/Kornatka

#2

Post napisał: blue_17 » 18 kwie 2012, 21:45

Zadań z mechaniki nie chce Ci się rozwiązywać czy po prostu nie jesteś świadom jakiej mocy obliczeniowej potrzebujesz ?
"I siedzieli oni razem pod nagim DOS-em i nie wstydzili sie tego." :D


Autor tematu
Frodo
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 2
Posty: 72
Rejestracja: 20 paź 2006, 23:52
Lokalizacja: lubelskie

#3

Post napisał: Frodo » 21 kwie 2012, 11:05

blue_17 pisze:Zadań z mechaniki nie chce Ci się rozwiązywać czy po prostu nie jesteś świadom jakiej mocy obliczeniowej potrzebujesz ?
Kolego blue_17, nie każdy na forum jest studentem/uczniem. Niektórzy są osobami pracującymi w zawodzie inżyniera i chcą skorzystać z doświadczenia innych osób również pracujących w tym zawodzie.
Będę wdzięczny za informację na ile można wierzyć modułowi SolidWorks Motion przy projektowaniu mechanizmów. Głównie interesuje mnie obliczanie zapotrzebowania na moment obrotowy, na ile pewne są wyniki które oblicza SW?
Proszę o konstruktywne odpowiedzi.
Pozdrawiam.
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.


roxana
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 18
Rejestracja: 11 wrz 2011, 17:06
Lokalizacja: krk

Re: SolidWorks Simulation- testował ktoś?

#4

Post napisał: roxana » 23 kwie 2012, 21:41

Frodo pisze:Witam.
Jak w temacie- czy ktoś z użytkowników Forum miał okazję testować moduł do analizy zawarty w SolidWorks? Chodzi mi o analizę ruchu, włączając w to masę, przyśpieszenia, prędkości, grawitację itp?
Testowałem ten moduł, ale dal mi on wyniki "statyczne", mi natomiast zależy na pełnej informacji o poruszającym się obiekcie i silach które muszą być do niego przyłożone.
Jeśli są na tym forum użytkownicy doświadczeni w tym temacie to proszę o opisanie swoich wrażeń z użytkowania tego modułu.
Pozdrawiam
Podeślij złożenie, symulacje w IronCAD dokładnie Nei Nastran to zrobią... tymczasem zapraszam na stronę www.ironcad.pl


Brakonowicz
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 24 maja 2012, 15:00
Lokalizacja: Borkowo/Białystok

#5

Post napisał: Brakonowicz » 24 maja 2012, 15:14

Witam,
Solid Works Simultation testowałem potrzebuje bardziej zaawansowanego użytkownika ode mnie.

Kto wie jak zrobić Symulacje koła łańcuchowego (posiadam 3D) tak aby było one ułożyskowane (możliwośc obrotu w 1 osi) posiadam obliczenia statyczne.

Awatar użytkownika

CAD Perfekt
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 1
Posty: 26
Rejestracja: 25 sty 2012, 15:01
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

#6

Post napisał: CAD Perfekt » 10 lip 2012, 16:32

Witam
SW Simlation a dokładnie Motion jest w stanie dokładnie wyliczyć siły i momenty jakie trzeba przyłożyć do poszczególnych mechanizmów w złożeniu. Sam wielokrotnie z niego korzystałem.
Można np wyznaczyć siłę jaką należy przyłożyć do ramienia które poruszą interesujący nas mechanizm. Jeśli ktoś jest zainteresowany mogę zrobić jakieś wideoloteriale.
Paweł Kosmatka
Dedykowane Szkolenia SolidWorks
Skanowanie 3D
>>>szkoleniesolidworks.pl<<<
>>>solidworksforum.pl<<<
CSWP CSWST


przemster
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 23 lip 2012, 11:00
Lokalizacja: Kraj

#7

Post napisał: przemster » 24 lip 2012, 11:41

Witam!
Jestem nowy na forum i ogólnie w tematyce SW dlatego proszę o wyrozumiałość :) Solida uczyłem się sam od podstaw ponieważ zmusił mnie do tego kierunek studiów. Żeby nie zaśmiecać podpiąłem się pod podobny temat. Mam do ogarnięcia pracę zaliczeniową. Muszę przeprowadzić obciążenie elementów sprzęgła elastycznego. Mam sprawdzić min. jak zachowują się elementy pod obciążeniem momentu obrotowego. Niestety nie do końca wiem jak interpretować wyniki i czy w ogóle dobrze to robię. Czy moglibyście mi w tym pomóc? W załączniku raport z symulacji.


Pozdrawiam
Załączniki
obciążenia elelemty badanie.doc
raport
(1.1 MiB) Pobrany 1180 razy


polak
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 1
Posty: 48
Rejestracja: 30 maja 2007, 09:39
Lokalizacja: szczecin

#8

Post napisał: polak » 24 lip 2012, 22:21

Wg mnie dobrze ustaliłeś warunki brzegowe;)
a co do analizy to nie widze jej;)
Napisz jak byś to zinterpretował to odpowiemy czy dobrze;)
na podstawie tego raportu można conieco wywnioskować;)


przemster
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 23 lip 2012, 11:00
Lokalizacja: Kraj

#9

Post napisał: przemster » 26 lip 2012, 08:57

Najgorsze jest to, że nie mam zielonego pojęcia jak interpretować te wyniki! :( Pierwszy raz coś takiego robię i nie będę ukrywał, że bardzo liczę na Waszą pomoc Koledzy. W załączniku sym
Załączniki
Kopia Obciążenia.rar
(5.75 MiB) Pobrany 510 razy

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Solidworks”