SolidWorks 2008 - znikają party ze złożenia...


Autor tematu
dexter74
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 2
Posty: 77
Rejestracja: 15 maja 2008, 15:03
Lokalizacja: Elbląg

SolidWorks 2008 - znikają party ze złożenia...

#1

Post napisał: dexter74 » 11 cze 2008, 08:20

Mam dziwny problem.

Tworzę złożenie i zdarza się ciągle tak, że po zapisaniu złożenia, zamknięciu i ponownym otwarciu SW pokazuje całe złożenie, komunikkując zarazem, że brakuje mu części A, B, C (oczywiście ręcznie znaleźć się nie da...), więc klikam anuluj i te brakujące części znikają ze złożenia...

Czy to ja może coś źle zapisuję, czy SW jest zabugowany? SW oczywiście legalny.


Albo inny przykład.

Złożenie X, w którym jest narysowany part A i wstawione do niego złożenie Y, w którym są part B, C, D.
Otwieram złożenie Y - wszystko jest.
Otwieram złożenie X - komunikat o braku part A B C
Otwieram złożenie Y - nie ma już partów A B C.

/edit: zrobiłem zapis ekranu, sorka za jakość.



Tagi:

Awatar użytkownika

bildder
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1125
Rejestracja: 03 sie 2007, 08:32
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

#2

Post napisał: bildder » 11 cze 2008, 10:03

Zagubione odniesienia.
Sprawdz z menu plik - "znajdz odniesienia" - patrzysz skad program laduje pliki do zlozenia. JEzeli w tych lokalizacjach nie ma plikow skladowych zlozenia to wlasnie taki bedzie objaw (lub jezeli zmienil ktos nazwe).
Aby tego uniknac podczas zapisywania wybiera sie u dolu "odniesienia" zapisz wszystkie - wskazuje sie folder gdzie program zapisuje wszystkie czesci zlozenia.

Czy te czesci sa powiazane kontekstem (odniesieniami do innych zlozen)? Wowczas nalezy zworcic uwage na ustawienia w opcjach.

Czy aby nie chodzi o elementy toolboxa?...skad ja to znam
pozdro
Paweł Kęska
CSWE | CSWI | CSWP
-----------------------
solid-szkolenia.pl
solid-blog.pl
solid-podreczniki.pl
-----------------------


Autor tematu
dexter74
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 2
Posty: 77
Rejestracja: 15 maja 2008, 15:03
Lokalizacja: Elbląg

#3

Post napisał: dexter74 » 11 cze 2008, 11:07

bildder pisze:Zagubione odniesienia.
Sprawdz z menu plik - "znajdz odniesienia" - patrzysz skad program laduje pliki do zlozenia. JEzeli w tych lokalizacjach nie ma plikow skladowych zlozenia to wlasnie taki bedzie objaw (lub jezeli zmienil ktos nazwe).

Czy aby nie chodzi o elementy toolboxa?...skad ja to znam
pozdro
To nie tak...

Spróbuję jaśniej - tworzę złożenie z osadzonymi 3 partami (nie są to osobne pliki). Mam w ten sposób jeden plik asm z 3 partami "w środku".
Wstawiam ten asm do innego złożenia.
Nikt nie zmienia położenia ani nazwy pliku.
Zapisuję złożenie, otwieram i jest w drzewku złożenie (te pierwsze) ale nie ma tych trzech partów (nie może ich znaleźć, mimo, że są osadzone w jednym pliku!), wskutek czego nie widać wstawionego złożenia w głównym złożeniu...

Ponadto zauważyłem, że czasem zapisane pliki mają godzinę utworzenia/zapisu starszą niż faktyczna, systemowa, o jakieś 6 minut. Czyli zapisuję plik o 11:00 a w eksploratorze sie pojawia i ma godzinę utworzenia 10:54.

Masakra...

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Solidworks”