Rozłożenie blachy elementu importowanego z Geomagic Design X


Autor tematu
Herandic
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 4
Rejestracja: 27 cze 2012, 11:59
Lokalizacja: Środa Wlkp

Rozłożenie blachy elementu importowanego z Geomagic Design X

#1

Post napisał: Herandic » 14 gru 2016, 13:18

Witam, uczę się dopiero obsługi obu tych programów więc prosił bym o pomoc łopatologiczną jak takie rzeczy można wykonać. Otóż mam element w kształcie litery S o wysokości 109mm, na jednej z krawędzi krańce są sfazowane o 10mm na 10mm. Element w Geomagic Design X zrobiłem poprzez zrobienie przekroju elementu, stworzeniu szkicu a następnie wyciągnięciu elementu na żądaną wysokość.
Obrazek
Następnie chciałbym zrobić rysunki techniczne tego elementu i wyeksportowałem live transferem plik do solidworks.
Obrazek
Chciałbym uzyskać rozłożenie blachy do elementu płaskiego a nie wiem za bardzo jak to zrobić. Robiłem puki co "konwertuj na arkusz blachy", i jako nieruchomy obiekt zaznaczyłem górną krawędź.
Obrazek
Niestety kliknięcie w opcje rozłóż nie zmienia nic w pliku oprócz dodania do drzewa procesów "Rozłożony obiekt". Prosił bym o pomoc osób na których to jest pryszcz a dla mnie dopiero początek edukacji.



Tagi:

Awatar użytkownika

bildder
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1125
Rejestracja: 03 sie 2007, 08:32
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

#2

Post napisał: bildder » 14 gru 2016, 21:03

Użyj opcji Wstaw zgięcia. Czy fazki są na prostej ścianie czy na krzywiźnie? Lepiej je zrobić po konwersji na blachę.
Paweł Kęska
CSWE | CSWI | CSWP
-----------------------
solid-szkolenia.pl
solid-blog.pl
solid-podreczniki.pl
-----------------------


Autor tematu
Herandic
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 4
Rejestracja: 27 cze 2012, 11:59
Lokalizacja: Środa Wlkp

#3

Post napisał: Herandic » 15 gru 2016, 21:39

Powiedz mi jeśli możesz tak dokładnie jak mam zrobić te zgięcia? Niestety żadna funkcja nie robi absolutnie nic z modelem albo nie da się nic zaznaczyć. Jaka w tym wypadku jest ściana planarna? faza ma być zrobiona przy mniejszym zagięciu jak na pierwszym zdjęciu. Pozdrawiam i dziękuję za pomoc.

Awatar użytkownika

bildder
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1125
Rejestracja: 03 sie 2007, 08:32
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

#4

Post napisał: bildder » 15 gru 2016, 23:12

A nie możesz konwertować szkicu po zewnątrz profilu i wyciągnąć od razu jako blachę?

Nie widząc modelu trudno mi się odnieść, być może jest jakiś haczyk. Jeżeli nie to opcją wstaw zgięcia też się powinno dać po zaznaczeniu ściany płaskiej lub krawędzi.
Paweł Kęska
CSWE | CSWI | CSWP
-----------------------
solid-szkolenia.pl
solid-blog.pl
solid-podreczniki.pl
-----------------------

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Solidworks”