Problem z szablonem rysunkowym - skala, rzutowanie, logo


Autor tematu
rah606
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 2
Posty: 40
Rejestracja: 29 sty 2013, 00:37
Lokalizacja: Skądinąd

Problem z szablonem rysunkowym - skala, rzutowanie, logo

#1

Post napisał: rah606 » 24 mar 2014, 21:14

Witam.
Mam kilka problemów z własnym arkuszem (SW 2013)

1. Przy każdym tworzeniu rysunku z modelu muszę ręcznie zmieniać w właściwościach arkusza metodę rzutowania - z amerykańskiej na europejską. Próbowałem zapisać arkusz z tymi ustawieniami na sztywno, lecz przy każdym przeładowaniu nadal problem wraca.

2. W jakim formacie najlepiej wstawić logo firmy do tabeli? Przy wrzucaniu w większości popularnych formatów graficznych robi się pikseloza.

3. Korzystając z właściwości $PRPSHEET:"SW-Skala widoku(View Scale)" niestety skala w tabeli nie aktualizuje się wraz ze zmianą skali widoku na rysunku - ba, nie pokazuje się nic.
Chwilowo korzystam z właściwości $PRP:"SW-Skala arkusza(Sheet Scale)" i ręcznie zmieniam we właściwościach arkusza jego skalę. Ale fajnie byłoby mieć to "z automatu".

Pozatym stworzyłem sobie własny standard projektowania. Czy można go wczytywać również automatycznie? Bo jak dotychczas rozpoczynając modelowanie nowego elementu, muszę robić to ręcznie przy każdym nowym elemencie



Tagi:


Xprot
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 1
Posty: 97
Rejestracja: 24 gru 2008, 14:08
Lokalizacja: Wrocław

#2

Post napisał: Xprot » 24 mar 2014, 23:03

w opcjach zmien (dodaj)lokalizacje plikow szablonow. wybierzesz wtedy domyslny swoj przy tworzeniu rysunku

prp uzywam jak ty- zmieniam we wlasciwosciach skale.


Autor tematu
rah606
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 2
Posty: 40
Rejestracja: 29 sty 2013, 00:37
Lokalizacja: Skądinąd

#3

Post napisał: rah606 » 26 mar 2014, 14:08

Dziękuje kolego za odpowiedź.
Czekam na dalsze sugestie, pozdrawiam!

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Solidworks”