Problem z analizą MES


Autor tematu
violator44
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 12 lut 2010, 23:35
Lokalizacja: Wrocław

Problem z analizą MES

#1

Post napisał: violator44 » 13 lut 2010, 14:39

Mam problem z analiza MES w solidworks simulation. Chodzi o odwzorowanie sruby przenoszacej naped tak zeby obliczenia w analizie statycznej sie zgadzaly i mialy sens. Mam to juz zamodelowane tylko ta sruba sprawia mi klopot. Probowalem zastosowac polaczenie srubowe jednak do wyboru sa tylko opcje gdzie sruba jest elementem mocujacym dwa elementy a nie napedzajacym. Zalaczam rysunek zlozeniowy zeby bylo wiadomo o co mi chodzi. Nie jest celem tez zamodelowanie samej sruby poniewaz model ma byc jak najbardziej uproszczony. Chodzi po prostu o oddanie jej funkcji w tym zlozeniu (element laczacy obydwie tuleje). Gdyby ktos potrafil pomoc bede bardzo wdzieczny.
Obrazek
Zalaczam tez to co wypocilem jak dotad
Załączniki
zlozenie - badanie.rar
(770.82 KiB) Pobrany 184 razy



Tagi:

Awatar użytkownika

bildder
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1125
Rejestracja: 03 sie 2007, 08:32
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

#2

Post napisał: bildder » 15 lut 2010, 07:51

To zalezy co chcesz policzyc.

Jezeli sruba Cie nie interesuje to wazne jest to co przenosi moment, czyli jej koniec - i tam trzebaby przylozyc odpowiedni moment.

Wszystko zalezy od tego co sie liczy. W niektorych przypadkach definuj sie w Motion ruch, odwzorowuje tak jak bedzie to wygladalo w rzeczywistosci, a pozeniej mozna przeniesc poszczeglne zespoly do Simulation by obliczyc statyke wynikajaca z dynamicznego obciazenia.

Polaczenie srubowe sluzy - jak juz zauwazyles - zupelnie do czegos innego. Tutaj nie jest wazne, ze to jest sruba, tylko ze sie obraca i przenosi w ten sposob moment.
Paweł Kęska
CSWE | CSWI | CSWP
-----------------------
solid-szkolenia.pl
solid-blog.pl
solid-podreczniki.pl
-----------------------


Autor tematu
violator44
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 12 lut 2010, 23:35
Lokalizacja: Wrocław

#3

Post napisał: violator44 » 15 lut 2010, 16:50

Moment za bardzo mnie nie interesuje w tym przypadku, poniewaz chce to obciazyc sila osiowa wzdluz sruby tak zeby zbadac sytuacje sciskania. Tak wiec moment nie koniecznie musi byc uwzgledniony tylko wytrzymalosc tego polaczenia (zeby program wiedzial iz jest tam gwint taki i taki zrobiony z takiego materialu i ma to okreslona wytrzymalosc itp.) Chodzi glownie po prostu o poprawnosc wynikow i kwestie tego co zastosowac pomiedzy elementami widocznymi na rysunku (jakis kontakt, polaczenie?- nie mam pojecia i wtym tkwi glowny problem).
Obrazek

Awatar użytkownika

bildder
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1125
Rejestracja: 03 sie 2007, 08:32
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

#4

Post napisał: bildder » 18 lut 2010, 18:59

Jezeli chcesz liczyc gwint to musi on byc zamodelowany. W analize zlozen definuje sie kontakty pomiedzy komponentami. Mozna zostwic tzw. kontakt globalny lub dokladniej to doprecyzowac.

To nie jest wszystko takie proste. Wyniki zaleza chociazby od tego, co i jak uproscisz (wygaszanie np. zaokraglen), od metody obliczeniowej, od stopnia zageszczenia siatki i wielu innych czynnikow.
Ja tu widze wszystko w jednym kolorze - czyli nic nie widze...po co ta obudowa skoro interesuje Cie wnetrze?
Paweł Kęska
CSWE | CSWI | CSWP
-----------------------
solid-szkolenia.pl
solid-blog.pl
solid-podreczniki.pl
-----------------------

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Solidworks”