Podrecznik (SIC!) do SolidWorks 2008


Autor tematu
kendy
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 477
Rejestracja: 02 lut 2008, 23:29
Lokalizacja: Wroclaw

Podrecznik (SIC!) do SolidWorks 2008

#1

Post napisał: kendy » 23 gru 2008, 17:17

Witam

Dzieki informacji jednego z naszych forumowiczow znalazlem na stronie CNS.pl publikacje zatytulowana "Podstawy SolidWorks" szumnie nazwana podrecznikiem. Jako, ze cena jest dosc wysoka troche sie zastanawialem. Ale pomyslalem - trzeba inwestowac w siebie i zamowilem. Wraz z przesylka wyszlo 340 pln co jest kwota dosc zawrotna jak na publikacje ksiazkowa - tyle ze kolo ksiazki nawet to nie lezalo.
Wyobrazcie sobie ze publikacja ta to zbindowane 500 stron wyplutych z drukarki. SKANDAL!!! A moze raczej zenada?

Oczywiscie nie omieszkalem napisac maila do firmy CNS z zapytaniem czy to na powaznie czy moze taka swiateczna promocja?

Mialem isc po Nowym Roku do nich na kurs, ale skoro ich publikacja wyglada tak jak wyglada to az sie boje myslec jak wyglada szkolenie.

Ja rozumiem ze wiedza kosztuje ale do jasnej cholery jesli place ponad 300 pln za ksiazke to wymagam zeby byla to ksiazka. Druk tego typu publikacji to nie wiecej nie 35 pln w twardej oprawie (dla niskonakladowki do 500 szt - temat swiezy bo drukowalem pewna ksiazke ostatnio dla znajomego).

Jednym slowem - nie polecam.

Napisze tez chyba maila bezposrednio do firmy Solid z zapytaniem czy wiedza w jaki sposob ich polski przedstawiciel ich 'promuje'.

K.

Ps. Czy w tym kraju musi byc zawsze tak ze kazdy kazdego chce nabic w butelke?



Tagi:

Awatar użytkownika

rockykon
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 917
Rejestracja: 13 maja 2005, 22:24
Lokalizacja: Wawa

#2

Post napisał: rockykon » 23 gru 2008, 17:55

A wiesz ile ich ta drukarka kosztowała ??

Awatar użytkownika

lenherd
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 482
Rejestracja: 20 sty 2006, 23:38
Lokalizacja: wrocław

#3

Post napisał: lenherd » 23 gru 2008, 22:14

nie tak tragicznie w końcu łatwiej na ksero wrzucić :wink:


julka
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 05 sty 2009, 14:46
Lokalizacja: Warszawa

#4

Post napisał: julka » 05 sty 2009, 15:02

Osobiście nie znam innej sensownej publikacji w języku polskim odnoszącej się do konkretnej wersji oprogramowania. Forma o jakiej wspominasz, czyli miękka okładka i bindowanie przy 500 stronach jest jak dla mnie jak najbardziej odpowiednia. Książke można wygodnie rozłożyć i nie będzie się zamykać, ani nie przelatuja kartki. Gdyby była w formie ksiązki, należałoby ja wyginać. Nie liczy się wygląd (choć jest zadawalający) tylko treść tam zawarta. Z resztą wersja amerykańska publikowana jest w takiej samej formie (miałam przyjemność czytać).
Pozdrawiam
P.S. Książki są dostepne również w bibliotece Politechniki Warszawskiej dla chętnych.


Autor tematu
kendy
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 477
Rejestracja: 02 lut 2008, 23:29
Lokalizacja: Wroclaw

#5

Post napisał: kendy » 05 sty 2009, 18:35

Tak, tak...faktycznie idealne rozwiazanie - szczegolnie jak probuje sie 'rozlozyc' na plasko w okolicach 250 strony i np. rozrywa sie oczka w papierze od bindowania - 1mm papieru praktycznie sie sam rozrywa. Zrobione na odpier... i tyle. Totalny brak chociaz proby zrobienia czegos dobrze.

Swoja droga napisalem do nich maila z reklamacja - nawet prostaczki nie potrafili sklecic jakiegos sesnsownego maila z odpowiedzia - totalna zlewka. Mialem robic kurs, ale juz podziekuje - sam sobie poszukam materialow w necie i pewnie troche wiecej mi to czasu zajmie ale sie naucze.

Jak widac kontakt z potencjalnym klientem swiadczy o jakosci firmy - zenada. Skroic go ile sie da a potem olac.

k.


chuliganus
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 120
Rejestracja: 07 cze 2008, 12:45
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski

#6

Post napisał: chuliganus » 06 sty 2009, 00:15

U nas na uczelni nauczyciele też mają te książki tyle że chyba w nieco lepszym wydaniu - musze Cię zasmucić... Podręcznik to 3 ksiażki - podzielone odpowiednio na działy i nie jest to zwykły papier a śliski (chyba kredowy- jeśli sie nie mylę) ale są również bindowane... I wydają się dość solidne... Ale to uczelnia więc muszą jakoś się zaprezentować - bo uczelnia przygotowuje studentów do Kursu podstawowego po którego ukończeniu jest egzamin a po jego zaliczeniu certyfikat studencki CNS.


Autor tematu
kendy
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 3
Posty: 477
Rejestracja: 02 lut 2008, 23:29
Lokalizacja: Wroclaw

#7

Post napisał: kendy » 06 sty 2009, 11:30

I to jest wlasnie przykre - jak na pokaz to cos ladnego, jak dla klienta to kroimy ile wlezie.

Wstyd i tyle

k.

Awatar użytkownika

leslaw84
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 1
Posty: 40
Rejestracja: 12 paź 2007, 15:54
Lokalizacja: Kielce

#8

Post napisał: leslaw84 » 04 lut 2009, 07:58

Za tą kase to możesz się udać na szkolenie " dla studentów" i wydaje mi się że więcej skorzystasz, ja byłem ze znajomymi "z pracy" w krakowskiej firmie i nie żałuje, full profesjonalizm i nawet dostałem książkę na papierze kredowym :grin: . Natomiast jak dzwoniliśmy do Panów z Warszawy to powiedzieli że musi się uzbierać większa grupa osób a pozatym termin nie znany i chociaż mają filie w Radomiu to nie spieszyło im się z odpowiedzią.
Pozdrawiam
leslaw84


rprafi
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 18 paź 2007, 19:17
Lokalizacja: Częstochowa

#9

Post napisał: rprafi » 18 lut 2009, 20:10

Witam.
U mnie w pracy na półce jest chyba 5 części (tak jak ktoś napisał - papier kredowy). Podstawy solid works, rysunki, części blaszane, modelowanie zaawansowane, złożenia i coś o powierzchniach. Z doświadczenia wiem, że najlepiej się uczyć w czasie pracy i samemu poprawić błędy jeśli np. forma się " rozsypie". Na szkoleniu byłem w Warszawie ale jak to na szkoleniu - ogólne informacje. Jeśli ktoś chce więcej informacji to proszę pisać. Może być na priv. pozdro


darekTG
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 14
Rejestracja: 13 lut 2007, 22:04
Lokalizacja: śląskie

#10

Post napisał: darekTG » 04 mar 2009, 21:03

Witam

czy mógł by mi ktoś przesłać w wersji elektronicznej .. takie książeczki ... z SolidWorksa


z góry dziękuje
dark

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Solidworks”