Funkcja "lustro" az taka denna ?


Autor tematu
bryn1u
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 2
Posty: 25
Rejestracja: 28 mar 2010, 19:23
Lokalizacja: Kraków

Funkcja "lustro" az taka denna ?

#1

Post napisał: bryn1u » 18 kwie 2010, 20:33

Witam.

Mam takie pytanie. Mam projekt do zrobienia i poprostu, zeby nie robic czegos od nowa chce uzyc funkcji lustro. Zalozmy ze mam narysowany kwadrat, wymiary 10x10 i wyciagam to sobie na 5 mm. Chce stowrzyc taki sam rownolegly kwadrat do tego pierwotnego. To daje wstaw -> geometria odniesienia -> plaszczyzna. Nastepnie daje lustro zaznaczam, ze chce to odbic pokazuje mi sie na zolto pieknie rysunek nowy i jak daje zatwierdz to dostaje komunikat :
Niektore z wystapien operacji sa rozlaczne i nie zostana utworzone. Uzyj opcji Obiekty, aby utworzyc odbicie lustrzane/szyk odrebnych obiektow.
Nie moge znalezc zadnej takiej opcji jak zasugerowal SW. Nastepnie czy funkcja lustro jest az tak glupia/denna, ze najbardziej prymitywna rzecz umie skopac ? Czy to az tak skomplikowane odbic glupia figure wzgledem plaszczyny a tym bardziej, ze pokazuje sie sugerowane odbicie z drugiej strony plaszczyzny ? Plaszczyzne odsunalem o 2 mm od zalozmy tego kwadratu. Jak dobrze wykonac ta operacje bo dzisiaj za duzo slow uzylem do tego projeku ma dosc !!!

Z gory dziekuje. Pozdrawiam.



Tagi:


Tanatos
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 3
Posty: 30
Rejestracja: 20 lis 2008, 22:29
Lokalizacja: Łódź

#2

Post napisał: Tanatos » 18 kwie 2010, 22:00

...nie wiem gdzie tkwi problem - podejrzewam, że masz zaptaszkowaną opcję scalaj bryły (odptaszkuj) lub kopiujesz operację lub ścianę - kopiuj bryłę
Obrazek
Obrazek

taaa... teraz mam pewność (sprawdziłem)- na pewno kopiujesz operację. Kopiuj bryłę (obiekty do odbicia lustrzanego)... a główną i kopię scalaj tylko wtedy, gdy się wzajemnie przytulają :mrgreen: (pł odniesienia utworzona na płaszczyźnie którejś ściany -odległość zero)


Autor tematu
bryn1u
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 2
Posty: 25
Rejestracja: 28 mar 2010, 19:23
Lokalizacja: Kraków

#3

Post napisał: bryn1u » 19 kwie 2010, 00:03

Zgadza sie. Problemem byla opcja scalaj bryly. Eehh jedna pi***ola. Dzieki wielkie.

Awatar użytkownika

blue_17
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1715
Rejestracja: 16 kwie 2009, 07:55
Lokalizacja: Kraków/Kornatka

#4

Post napisał: blue_17 » 19 kwie 2010, 19:11

Kolego Tanatos a dlaczego twój SW ma niebieskie paski mój ma szare chociaż mam taką samą wersję czyżby to uroki którejś wersji Windowsa :?:
"I siedzieli oni razem pod nagim DOS-em i nie wstydzili sie tego." :D


Tanatos
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 3
Posty: 30
Rejestracja: 20 lis 2008, 22:29
Lokalizacja: Łódź

#5

Post napisał: Tanatos » 19 kwie 2010, 22:23

blue_17 ...zwykły XP tylko zainstalowałem sobie różne motywy...efekt "uboczny" jest taki, że pozmieniały mi również paski w różnych aplikacjach, ale chyba nawet o to mi chodziło :mrgreen:
Pozdrawiam


Ocet
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 29 lis 2010, 13:11
Lokalizacja: Polska

#6

Post napisał: Ocet » 29 lis 2010, 13:16

Witam,

Mam dokładnie taki sam problem. Niestety nigdzie w opcjach nie mam możliwości zaznaczenia lub odznaczenia scalaj wyniki? Po prostu nie ma tam czegoś takiego. Czy robię szyk liniowy, czy lustro to zawsze ten sam komunikat ale nigdzie nie mam opcji "scalaj wyniki".
Używam SW 2008 SP3.
Z góry dzięki za pomoc!


Tanatos
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 3
Posty: 30
Rejestracja: 20 lis 2008, 22:29
Lokalizacja: Łódź

#7

Post napisał: Tanatos » 29 lis 2010, 19:57

Nie wiem, czy w 2008 jest opcja scalaj wyniki. Nie wiem też dlaczego chcesz scalać wyniki skoro opcji szyk (no może z wyjątkiem lustra) używa się zazwyczaj dla odległości obiektu "matki" i "córki" RÓŻNEJ od zera. Scalić można coś co się wzajemnie dotyka (ale zabrzmiało) Być może, w 2008 obiekty, które się stykają od razu są traktowane jako jedna całość - choć to wg mnie trochę naciągana teoria.
Chyba pomału trzeba pomyśleć o nowszej wersji :)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Solidworks”