Błędy w SolidWorks


Autor tematu
asura.kk
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 3
Posty: 30
Rejestracja: 02 wrz 2004, 23:48
Lokalizacja: Nowy Sącz

Błędy w SolidWorks

#1

Post napisał: asura.kk » 24 kwie 2007, 12:03

Spotkałem sie z czymś takim - w duzym złożeniu ok 370 cześci robiąc otwory pod śruby na częsciach ruchomych - normalnie mi zniknęły!!! Pomimo tego, ze na liscie historii istnieją i jak je zaznaczam, to pojawiają sie... ale nie na elemencie, tylko gdzies nie na częsciach!! (gdzies w "kosmosie") - Czy ktos sie spotkał z czymś takim??

Pozdrawiam Krzychu



Tagi:


berzer
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 126
Rejestracja: 04 lis 2005, 10:25
Lokalizacja: Poznan

#2

Post napisał: berzer » 24 kwie 2007, 18:37

obstawiam na "out of memory" :twisted:

Awatar użytkownika

gmaro
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3671
Rejestracja: 23 sie 2005, 13:27
Lokalizacja: zapytaj
Kontakt:

#3

Post napisał: gmaro » 24 kwie 2007, 19:33

błędy pojawiające się czasem spowodowane są słabym sprzętem a głównie karta graficzna , no chyba że wiązania są źle zrobione ja tak miałem po zmianach na innych detalach miałem przekłamania i detale się same odsuwały .. :wink:
Czlowiek z ideą jest uważany za wariata - aż do czasu gdy jego idea zwycieży. (Potem uznaje się go za bohatera i za pioniera danej dyscypliny.)
Pomogłem... ;) to nacisnij POMÓGŁ :]

Awatar użytkownika

rockykon
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 917
Rejestracja: 13 maja 2005, 22:24
Lokalizacja: Wawa

#4

Post napisał: rockykon » 25 kwie 2007, 11:40

a moze trzeba odsiwrzyc ? te swiatełka pstryknąć, zeby wszystko "przerysowało"


Autor tematu
asura.kk
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 3
Posty: 30
Rejestracja: 02 wrz 2004, 23:48
Lokalizacja: Nowy Sącz

#5

Post napisał: asura.kk » 25 kwie 2007, 11:45

procesor 1,3GHz 1024RAM'u Kolejnym problemem bylo zrobienie łozyska... mianowicie nie moglem dać relacji pomiedzy kulkami, a pierscieniem po którym powinny sie toczyc (pierscien z zaokrąglonym rowkiem... jest jakis sposob by to zrobic??

PS. sprawdzilem jak to z tymi otworami: otwory robie kreatorem w zlozeniu, na elemencie ruchomym, gdy przesuwam elementem, wszystko jest OK - otwor jest tam gdzie powinien - zapisuje... pyta, czy przebudowac... i otwor znika:/ mimo, ze w liscie istnieje... nie nadaje zadnych relacji temu otwowowi, bo chyba nawet nie ma jak, tylko wybieram gdzie chce by byl.

[ Dodano: 2007-04-28, 21:03 ]
czyli zrobienie lozyska kulkowego w solidzie nie jest mozliwe... ??

[ Dodano: 2007-05-12, 16:27 ]
Problem rozwiazany - chodzi tutaj o to, ze jest pewna niekonsekwencja-mianowicie jak zawsze cos sie okresla ...to wybira sie ksztalt, a później narzedziem: inteligentny wymiar - ustala sie dokladne wartosci. Natomiast podczas tworzenia otworu prostego, nie jest dostepne to narzedzie... a po zrobieniu otworu nie ma jak usytuowac ten otwor. Nalezy wtedy przejsc do listy historii odszukac ten otwor i dac:Edytuj wymiar - dopiero teraz poprawnie dziala funkcja:inteligentny wymiar. Wczesniej srodek otworu byl przypisany plaszczyźnie globalnej nie związanej z elementen na ktorym tworzylo sie otwor.

Awatar użytkownika

elcze
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 6
Rejestracja: 11 lip 2007, 22:49
Lokalizacja: zachpom

#6

Post napisał: elcze » 16 lip 2007, 12:41

a łożysko kulowe w solidzie jest do zrobienia. tylko nie jest możliwe danie wiązania kulki z zaokrąglonym rowkiem w żadnym przypadku więc trzeba inaczej zakombinować;)
a robi się tak żeby środek pierścienia najlepiej był w początku układu współrzędnych i kulka też miała w środku początek układu współrzędnych. wtedy da radę zreobić wiązanie miedzy tymi początkami układów na pewną odległość(tak żeby się mogła w rowku schować) a drugie wiązania dajesz miedzy powierzchnia kulki a jakąś powierzchnią płaską(np czoło pierścienia łożyska)i też wtedy na jakąś odległość żeby w rowku sobie jeździła... Ale ogólnie się takie zabawy pomija. Chyba że chcesz żeby ładnie wyglądało a jak nie zależy Ci na tym to tylko dajesz pierścień i dajesz oznaczenie że to takie a takie łożysko... no. mam nadzieję że zostanę zrozumiany... :wink:


Autor tematu
asura.kk
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 3
Posty: 30
Rejestracja: 02 wrz 2004, 23:48
Lokalizacja: Nowy Sącz

#7

Post napisał: asura.kk » 19 wrz 2007, 23:02

wow dzieki!! - owszem by ładnie wygladalo - bo na prace mgr robilem animacje, ale to akurat sprytnie ominąłem (przez zatłok innymi informacjami :-P ) Ale teraz być może pójdzie na konkurs, wiec wezme sie za to:-) Jesli bede mial problemy - bede pisał :-) DZIEKI

Awatar użytkownika

bildder
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1125
Rejestracja: 03 sie 2007, 08:32
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

#8

Post napisał: bildder » 20 wrz 2007, 09:06

Witam,
Przebudowa jak juz to CTRL+Q - wymuszona przez wszytko a nie tylko ost zmiana. W przypadku zanikania otworow mozna chwilowo wylaczyc tryb elastyczny i sprawdzic co sie dzieje, byc moza to wina blednych zaleznosci pomiedzy ruchomymi elementami podzlozen elastycznych. Aby w serii otworow zdefiniowac wczesniej polozenie srodkow wystarczy chocby szkicem 3D dodac punkty, ktore wczesniej mozna swobodnie zwymiarowac, a pozniej w kreatorze je wskazac i gotowe.
Lozysko to zaden problem. Sposobow powiazan jest cala masa, np. odlegloscia od osi tymczasowej kulki, albo od jej srodka wspolrzednych. Mozna tez zastosowac powierzchnie pomocnicza i wiazania stycznosci...

A co do bledow - istnieje SolidWorks RX - wyslij nagranie z nieprawidlowym zachowaniem do Twojego resellera.
Paweł Kęska
CSWE | CSWI | CSWP
-----------------------
solid-szkolenia.pl
solid-blog.pl
solid-podreczniki.pl
-----------------------


mocart4
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 298
Rejestracja: 18 cze 2006, 15:44
Lokalizacja: polska
Kontakt:

#9

Post napisał: mocart4 » 07 kwie 2008, 09:46

jakie wiązanie nadać aby śróba w otworze nieobracała się wokół własnej osi?

Awatar użytkownika

bildder
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1125
Rejestracja: 03 sie 2007, 08:32
Lokalizacja: W-wa
Kontakt:

#10

Post napisał: bildder » 07 kwie 2008, 11:19

Wiazanie nieruchome!
Ale moze sie zdarzyc, ze bedzie przedefiniowanie - konflikt z juz nadanymi wiazaniami - wiec zawsze jako trzecie (obok koncentrycznosci i wiazania wspolnie) mozna dodac rownoleglosc plaszczyzny przechodzacej przez srodek sruby lub sciany planarnej lba [mam nadzieje, ze taka jest] z jakakolwiek sciana lub plaszczyzna zlozenia.
Paweł Kęska
CSWE | CSWI | CSWP
-----------------------
solid-szkolenia.pl
solid-blog.pl
solid-podreczniki.pl
-----------------------

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Solidworks”