Wymiarowanie otworów i średnic


Autor tematu
GrabSystem
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 2
Posty: 80
Rejestracja: 25 lip 2012, 20:06
Lokalizacja: Poznań

Wymiarowanie otworów i średnic

#1

Post napisał: GrabSystem » 08 sty 2014, 20:22

Mam następujące pytania:

1.Czy jest to możliwe, a jeżeli tak to w jaki sposób, aby zwymiarować średnicę otworu tego koła pasowego? Nie mogę znaleźć rozwiązania.

2. Jak mogę zwymiarować średnicę skuteczną koła pasowego? Muszę mieć jakieś punkty odniesienia, ale nie mogę ich nawet trwale nanieść na szkic.

Obrazek



Tagi:


smieszek88
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 241
Rejestracja: 25 maja 2012, 10:52
Lokalizacja: łódź

#2

Post napisał: smieszek88 » 09 sty 2014, 17:54

2. Najpierw kliknij na konkretny widok a następnie tworzenie nowego szkicu. Niespodzianka szkic widzi punkty z tego widoku i jest z nim związany.

1. Jak wymiarowanie nie łapie więzów do "kwadrant" (usunięcie osi znacznie to ułatwia) to się dorysowuje punkty na szkicu i wstawia wymiar między nimi, dopisanie ø przed wymiarem to już formalność.


Autor tematu
GrabSystem
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 2
Posty: 80
Rejestracja: 25 lip 2012, 20:06
Lokalizacja: Poznań

#3

Post napisał: GrabSystem » 20 sty 2014, 16:36

Dziękować! Tego szukałem.

Pozwolę sobie jeszcze raz to przepisać dla potomnych:

Odpowiedz na pytanie 1:
Na rysunku płaskim Inventor tworzy "skrajne punkty". W pierwszej kolejności należy zwymiarować otwór, a potem dodać znak środka.

Odpowiedz na pytanie 2:
Uaktywniamy widok (przekrój, szczegół) na którym chcemy coś dorysować. Następnie klikamy "Utwórz szkic", który powinien nam się znaleźć w drewku tego właśnie widoku. Aby mieć jakieś nieruchome punkty odniesienia używamy funkcji "Rzut elementu". Teraz wystarczy użyć funkcji np.: linia. Narysować linie podziałową, określić jej położenie wymiarami i Zakończyć szkic". Wymiary szkicu znikną automatycznie.

Obrazek

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Autodesk Software (Autocad, Inventor etc) ”