Niekręcące sie połączenie obrotowe


Autor tematu
Natan5064
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 373
Rejestracja: 06 sty 2015, 00:45
Lokalizacja: Konin

Niekręcące sie połączenie obrotowe

#1

Post napisał: Natan5064 » 23 lut 2017, 21:08

Witam, tworze sobie projekt ploterka i przy okazji uczę sie obsługi inventora 2014. ja do tej pory jakoś radziłem sobie ale mam teraz orzech którego nie mogę przegryźć.
Elementy mechaniczne mam w większości zrobione- dałem rade, ale mam problem ze śrubami.
Zacząłem sobie os dwóch w osi Y - najdłuższe. Zrobiłem tak: szkic połowy przekroju a potem wyciągnij przez obrót, dalej gwinty m12 i trapezowy 16x4.
Żeby stworzyć kolejne 2 szt posłużyłem sie już zrobionym szkicem, zmieniałem tylko długość odcinka z gwintem 16x4 potem zapisz jako.
Wstawiłem sobie najdłuższe śruby, na nie nakrętki ( 4 szt identyczne, tworzone przez obrót) połączeniem walcowym. spoko kręcą sie przesuwają- oś Y jest ok.
Identycznie zrobiłem w krótszej śrubie osi X. i tu jest problem. Łącze połączeniem walcowym ale nakrętka porusza sie tylko liniowo po śrubie, spłaszczenia są dalej równoległe do płaszczyzny( nie ma żadnego wiązania) podobnie jest w śrubie osi Z z tym że nakrętka ułożyłą sie do fazy..
Wygląda to tak jakby nakrętka byął jakoś powiązana ale nigdzie nie jest, usunę ją wstawię i znów to samo..

Za cholerę nie mogę dojść co jest grane. Wyczyściłem złożenie ze "zbędnych wiązań" ( z początku nauki dawałem wiązania po kilka do jednego elementu, czasem niepotrzebnie).
Jeś5li ktoś ma jakieś pomysły co może być winne to chetnie wypróbuje.



Tagi:

Wróć do „Autodesk Software (Autocad, Inventor etc) ”