jak wyeksportować tekst do dxf?


Autor tematu
andlukas
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 5
Rejestracja: 10 mar 2009, 21:01
Lokalizacja: sandomierz

jak wyeksportować tekst do dxf?

#1

Post napisał: andlukas » 25 maja 2013, 13:52

Witam.
Próbuję za pomocą Inventora zaprojektować napisy do wycięcia na ploterze ale po wyeksportowaniu gdzieś giną mi wszystkie łuki i np litera J w czcionce Times New Roman i wysokości 40 mm zamieniana jest na prawie tysiąc odcinków- dla porównania identyczna litera przygotowana w ICamie zrobiona jest tylko z 75 luków i odcinków.
Czy któs mi podpowie jak mam to zrobić ?

Mógłbym w pracy skorzystać z ICama ale ja chce wiedziec jak wykorzystać do tego inventora...



Tagi:


lajosz
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1614
Rejestracja: 13 sty 2009, 20:33
Lokalizacja: Ziębice

#2

Post napisał: lajosz » 25 maja 2013, 20:39

Co prawda nie wiem jak to zrobić w Inventorze (nigdy nie pracowałem z tym programem), ale używać takiego kombajnu do takiej prostej roboty, to jak strzelać z armaty do muchy.

Nie piszesz do jakiego formatu eksportujesz.
Nie piszesz również, czy Twój ploter przyjmuje pliki wektorowe w postaci splajnów (krzywe Beziera) .

Moim zdaniem, takie (sorry za określenie) pierdółki jak wycinanie napisów o wiele szybciej zaprojektujesz Corelu Draw.
Następnie eksport do DXF-a czy EPS.
Import w/w wektorów do programu (np. jakiegoś CAM-a) sterującego maszyną, tam określenie parametrów obróbki (narzędzia, posuwy, wjazdy/wyjazdy i inne takie) i po problemie.


Cezary2528
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 2
Posty: 73
Rejestracja: 01 sty 2012, 01:26
Lokalizacja: Mrągowo

#3

Post napisał: Cezary2528 » 25 maja 2013, 23:51

Jak zrobisz szkic w inventorze to eksportuj go do Autocad ( najedz na szkic w historii, prawy przycisk i eksportuj szkic jako) te DXF'y czyta wiekszosc programow do zamiany na gcody


Autor tematu
andlukas
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 5
Rejestracja: 10 mar 2009, 21:01
Lokalizacja: sandomierz

#4

Post napisał: andlukas » 26 maja 2013, 10:56

Cezary2528 pisze:Jak zrobisz szkic w inventorze to eksportuj go do Autocad ( najedz na szkic w historii, prawy przycisk i eksportuj szkic jako) te DXF'y czyta wiekszosc programow do zamiany na gcody
szkoda że Inventor tego nie potrafi. w pracy mam dostęp do Corela i fabrycznego plotera... więc nie będę się tym bawił w domu


Cezary2528
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 2
Posty: 73
Rejestracja: 01 sty 2012, 01:26
Lokalizacja: Mrągowo

#5

Post napisał: Cezary2528 » 26 maja 2013, 16:56

Potrafi ( na czerwono zaznaczyłem tę opcje)
Obrazek

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Autodesk Software (Autocad, Inventor etc) ”