Inventor - modelowanie powierzchniowe


Autor tematu
manio4
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 22 lut 2017, 18:59
Lokalizacja: Bstok

Inventor - modelowanie powierzchniowe

#1

Post napisał: manio4 » 22 lut 2017, 20:09

Cześć,
Od niedawna zacząłem pracować w Inventorze 2013. Mam ciekawy temat z którym nie jestem w stanie sobie poradzić. Mianowicie z detalu (zdjęcie pod spodem) mam wyciągnąć rdzeń (środek). Po skrócie muszę wykonać podstawę (kopyto) na które będzie nakładany ów detal.

Obrazek

Chcę to wykonać za pomocą modelowania powierzchniowego. Po załadowaniu detalu do programu drzewko wygląda następująco:

Obrazek

Następnie kopiuje interesujące mnie powierzchnie za pomocą opcji "copy object" (nie zaznaczyłem wszystkich). Drzewko i model powierzchniowy wygląda tak:

Obrazek

Powierzchnię obrabiam operacjami obwiedni, szyciem. Dzięki temu powstaje jedna powierzchnia. Kolejno wrysowuje już przykładowo za pomocą szkicu drugą powierzchnię nad tą i tworzę z obu bryłę powierzchniową operacją "Loft". Następnie próbując wypełnić ją materiałem rzeźbą oczywiście operacja doda się do drzewka, ale ikonka jest wygaszona.
Nie mam pojęcia co robię nie tak. Może macie jakieś pomysły, może robię coś źle. Z góry dziękuje za pomoc.

Pozdrawiam



Tagi:


TJarmuszczak
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 2
Posty: 89
Rejestracja: 06 sie 2010, 14:36
Lokalizacja: wrocław
Kontakt:

#2

Post napisał: TJarmuszczak » 23 lut 2017, 19:01

z twojego opisu nic nie wynika
trzeba poklikać i sprawdzić co nie działa
powierzchnie to skomplikowany temat trzeba "dotknąć" aby coś poradzić.

może masz jakąś dziurę w modelu?
albo jakie powierzchnie nie są styczne?


PiRo_man
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 329
Rejestracja: 23 sie 2010, 21:32
Lokalizacja: Świerklany

#3

Post napisał: PiRo_man » 24 lut 2017, 16:23

manio4 rozumiem, że myślałeś, że komputer będzie wiedział na podstawie jakichś strzępków informacji jak utworzyć bryłę, którą masz na myśli? Tylko w takim razie po co w ogóle tworzyłeś jakieś powierzchnie, skoro chciałbyś, żeby komputer czytał Ci w myślach i stworzył z tego model bryły...? Wygląda to mniej więcej tak, jakbyś dostał jakiś fragment tekstu, powiedzmy z gazety, gdzie jest nagłówek (jedna powierzchnia Twojej bryły), i stopka (druga powierzchnia Twojej bryły), pozostała część artykułu została w jakiś sposób usunięta (przestrzeń między dwoma powierzchniami). Teraz zadaj sobie pytanie, czy jesteś w stanie w 100% napisać co znajdowało się w treści artykułu nie czytając go nigdy wcześniej? Słowo w słowo odtworzyć ten tekst? No właśnie, chyba już rozumiesz, że to nie możliwe.


inż. Mateusz


Autor tematu
manio4
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 22 lut 2017, 18:59
Lokalizacja: Bstok

#4

Post napisał: manio4 » 26 lut 2017, 17:41

Tak jak pisałem na wstępie zaczynam dopiero odkrywać Inventora. Do tej pory modelowałem w SW i SE. Czy mógłby ktoś po krótce wytłumaczyć jak mam się do tego zabrać? Mogę dorzucić kolejne screeny które możliwe że pomogą w odpowiedzi.


TJarmuszczak
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 2
Posty: 89
Rejestracja: 06 sie 2010, 14:36
Lokalizacja: wrocław
Kontakt:

#5

Post napisał: TJarmuszczak » 27 lut 2017, 23:31


ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Autodesk Software (Autocad, Inventor etc) ”