Inventor 2010 - szkicowanie.


Autor tematu
lukas22
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 33
Rejestracja: 07 lis 2010, 21:17
Lokalizacja: Katowice

Inventor 2010 - szkicowanie.

#1

Post napisał: lukas22 » 25 gru 2014, 11:53

Cześć, mam 2 pytania dotyczące szkicowania w Inventorze 2010.
1. Jak rysuję linie, albo okrąg. U mnie jest tak że pierw muszę narysować a dopiero za pomocą funkcji Wymiar mogę ustawić wymiar. W autocadzie jest tak że już przy rysowaniu podajemy długość, szy wielkość. Czy w tej wersji też tak się da ustawić?
2. Czy w inventorze istnieje taka funkcja jak od ?. Mam kwadrat i np: chcę narysować okrąg przesunięty o x20y50 od dolnego roga tego kwadratu, czy tak się da w tej konkretnej wersji ?

Pozdrawiam!



Tagi:

Awatar użytkownika

Bri
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 814
Rejestracja: 21 maja 2009, 07:31
Lokalizacja: Ruda Śląska

#2

Post napisał: Bri » 30 gru 2014, 19:01

1.
Chyba dopiero nowsze wersje mają wymiarowanie przy rysowaniu szkicu. Na pewno mam to w 2014, ale i tak w 1/3 wypadków rysuję byle jaki kształt i dopiero robię go wymiarami na gotowo, nie bawię się we wydłużanie/ucinanie linii czy łuków.
Wymiary są mi potrzebne praktycznie tylko przy okręgach i prostokątach.

2.
Taka specyfika rysowania parametrycznego, rysujesz co chcesz i jak chcesz potem opisujesz żeby uzyskać pożądany efekt. W AutoCAD musisz robić od razu dobrze (chyba że używasz wymiarów parametrycznych) , w Inventorze możesz zmieniać co ci się żywnie podoba w dowolnym momencie później właśnie za pomocą wymiarów.

Tworząc wymiar ("d") możesz tworzyć równania matematyczne (małe formuły) - np. połowa innego wymiaru, czy stosować zmienne nazwane.

Śląsk - Nierdzewka, Alloy, Laser, Gięcie, Excel

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Autodesk Software (Autocad, Inventor etc) ”