AutoCad

Awatar użytkownika

Autor tematu
chaos
Administrator
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 630
Rejestracja: 29 maja 2004, 12:49
Lokalizacja: Augustów
Kontakt:

AutoCad

#1

Post napisał: chaos » 05 gru 2004, 17:29

Witam
Chciałbym nauczyć się programu AutoCad ale nie moge się w nim połapać. Czy macie może jakieś ebooki czy kursy, a może jakąś ksiązke możecie polecić dla zupełnie zielonego w tym temacie.
Wolał bym oczywiście książke bo nie lubie skakać z okna do okna i w ten sposób uczyć sie jakiegoś programu a drukować ebooka to też odpada.
Znalazłem jeden kurs w sieci http://www.cad.pl/kursy/acad1.html i coś probowałem zmodzić ale cienko mi to idzie :). Mam AC2004.
Pozdrawiam



Tagi:


szopen
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 8
Rejestracja: 01 sie 2004, 21:26
Lokalizacja: wroclaw

#2

Post napisał: szopen » 07 gru 2004, 17:53

hej !

takie kursy sa do bani, musisz znalezc kogos kto Ci pokaze w czym rzecz to pojdzie bardzo szybko. pewnie masz problemy z rysowanie bo punkty nie chca sie siebie lapac :) ? znajdz cos takiego jak stale tryby lokalizacji, pozaznaczaj wszystko i poprobuj, powinno zaczac wychodzic :) pozniej jak bedziesz czegos potrzebowal to duzo rzeczy jest w pomocy i toturialach, ale polecam dochodzenie do wszytskiego samemu :) w kazdym razie najszybciej bedzie jak ktos Ci pokaze co i jak :) btw nie mecz sie z 3d w kadzie bo szkoda czasu, lepiej do tego wykorzystac solida :) tylko ten z koleji niestety wymaga sprzetu...

pozdrawiam !


robson mos
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 16
Rejestracja: 17 wrz 2004, 10:17
Lokalizacja: Wroc?aw
Kontakt:

#3

Post napisał: robson mos » 09 gru 2004, 21:19

Kup sobie w emipku Acad czwiczenia praktyczne czy inną książkę dla początkujacych, do grafiki 3d - ale nie takiej czysto technicznej osobiście polecał bym np 3ds max, maya, bryce, rhino - najlepiej 3ds max bo dużo materiałów jest w sieci i największe grono userów ma.

Pozdrawiam R.

Awatar użytkownika

Autor tematu
chaos
Administrator
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 630
Rejestracja: 29 maja 2004, 12:49
Lokalizacja: Augustów
Kontakt:

#4

Post napisał: chaos » 09 gru 2004, 22:04

Do grafiki 3D to 3D studio, ale do 2D to wydaje się że AUtoCad będzie lepszy.
Do tej pory robiłem grafike w Corelu (moge powiedzieć że korela znam dokładne) i mam z niego mnóstwo nawyków, dlatego tródno mi jest sie przestawić na AC. Znalazłem taki TurboCad, Troche podobniej do korela sie rysuje i już coś z niego grawerowałem swoją maszynką :).
Właśnie dlatego pytam się o jakąś dobrą książke co by mi pozwoliła łatwiej sie z Corela na Cad przenieść.
pzdrawiam


robson mos
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 16
Rejestracja: 17 wrz 2004, 10:17
Lokalizacja: Wroc?aw
Kontakt:

#5

Post napisał: robson mos » 09 gru 2004, 22:20

Ja używam osobiście Turbo Cada i chwalę sobie go jako dobry program do rysunków technicznych - aCAD jest trochę jak dla mnie zbyt rozbudowany.


szopenn
Posty w temacie: 1

#6

Post napisał: szopenn » 10 gru 2004, 12:15

autocad jest bardzo prosty jezeli chodzi o samo rysowanie 2d i jedynie na poczatku moze sprawiac wrazenie skomplikowanego, szkoda czasu na turbocady itd btw jezeli zeczywiscie macie problemy z cadem sciagnijcie sobie polska wersje R14, nikt nie powinien miec z nia problemow


Punio
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 13
Rejestracja: 08 maja 2005, 11:05
Lokalizacja: Jelenia GĂłra

#7

Post napisał: Punio » 19 maja 2005, 08:21

Ja własnie tez mma ten sam problem co chaos, a musze sie nauczyc jakies programu tego typu;] ciezkie rzeczy, ale probuje...:D dorwalem wkoncu autocada i to 2005 PL, ale sie okazalo ze za nowy jak na moj win98:D nie zmienie systemu, za bardzo go lubie, wiec musze znalezc starszego CAda;] na razie czytalem troche kursu tego na stronie www.cad.pl i wydaje sie dosc prosty, w sensie ze da rade sie cos nauczyc;] ale zobaczymy, w praktyce:D pozdro;]


251mz
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 4440
Rejestracja: 27 sie 2004, 21:59
Lokalizacja: Polska

#8

Post napisał: 251mz » 19 maja 2005, 16:08

na www.cad.pl masz ksiązke acad cwiczenia....... przepisana ja sobie z tamtąd drukowałem


pit202
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 863
Rejestracja: 02 lip 2004, 23:38
Lokalizacja: --

#9

Post napisał: pit202 » 19 maja 2005, 16:47

jesli bedziesz uzywal programu do szkicowania 2D to autocad jest swietny - jak dla mnie rewelka , ale jesli chcesz robic cos 3D to niestety sie nie nadaje , odrazu ucz sie czegos lepszego : proE , solidWorks, Catia, solidEdge .....
PiteR

Awatar użytkownika

DZIKUS
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1243
Rejestracja: 10 kwie 2005, 14:18
Lokalizacja: STALOWA WOLA W-WA
Kontakt:

#10

Post napisał: DZIKUS » 21 maja 2005, 11:18

do nauki autocada polecam ksiazke wydawnctwa www.helion.pl , sam sie tego programu nauczylem wlasnie z ksiazki. uwazam, ze acad jest najbardziej logicznym programem tego typu na rynku, niestety ma on mnostwo ograniczen w przypadku rysowania 3d (nie ma molizowisc rysowania helisy, nie ma wyciagniecia po profilach, no i oczywiscie nie jest parametryczny). obecnie w roznym stopniu umiem sie plsugiwac kilkoma programami (autocad, solidworks, proengineer i catia) i bez watpienia do rysowania 2d autocad jest najlepszy. calkiem niezle tez wypada w grafice 3d, jesli mozeszs sie obyc bez wymienionych przeze mnie funkcji. jednak kiedy projketujesz cos, co do konca nie wiadomo jak ma ostatecznie wygladac, to lepiej sie poslugiwac jakims programem parametrycznym, ktory umolziwia ciagle dokonywanie modyfikacji ksztaltowo-wymiarowych na projketowanej czesci.

p.s. rysunki 3d na mojej stronie wykonane w autocad, bez zadnych nakladek itp.
-mamo, czy jestem Twoją małą księżniczką?
-nie, nie jesteś synu

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Autodesk Software (Autocad, Inventor etc) ”