Autocad mechanical 2013 problem


Autor tematu
ogien
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 05 maja 2013, 11:12
Lokalizacja: Warszawa

Autocad mechanical 2013 problem

#1

Post napisał: ogien » 05 maja 2013, 11:17

Witam, jestem początkującym użytkownikiem autocada. Mam do zrobienia projekt gdzie wykorzystywane są symbole chropowatości.
Opanowałem postępowanie z warstwami ( kolory , grubości linii). Mój problem polega na tym , że pomimo wyświetlania symbolu chropowatości na "biało" w oknie dialogowym , program drukuje mi go na "żółto". W warstwach również ustawione jest na biało. W ustawieniach szczegółowych symbolu również ISO na biały.
Niezależnie jaki rodzaj drukowania wybiorę to drukuje mi go ciągle na żółty. Z innymi oznaczeniami nie ma tego problemu.
Z góry dziękuje za podpowiedź.



Tagi:


sdb
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 35
Rejestracja: 04 gru 2010, 20:34
Lokalizacja: kujawsko-pomorskie

#2

Post napisał: sdb » 05 maja 2013, 21:34

Jak kolega pracuje w AutoCadzie Mechanicalu, to nie ma potrzeby "opanowywania" warstw. Wsztystkie elementy, w tym oznaczenia chropowatości, są z góry zdefiniowane na konkretnych warstwach. O ile dobrze pamiętam to znaki chropowatości leżą na warstwie AM_5, której z całą pewnością nie jest przyporządkowany biały kolor. Znaki chropowatości są uwidaczniane na rysunku w kolorze żółtym. Na wydruku też będą "żółte" jeżeli w tablicy stylów wydruku nie będzie ustawione: monochrome.ctb. Z góry zaznaczam, że mówię o ustawieniach fabrycznych.
sdb

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Autodesk Software (Autocad, Inventor etc) ”