Wabeco

Dyskusje na temat innych obrabiarek i systemów sterowania stosowanych w maszynach przemysłowych

Autor tematu
nyx69
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 6
Posty: 7
Rejestracja: 17 cze 2010, 22:03
Lokalizacja: krosno

Wabeco

#1

Post napisał: nyx69 » 24 lip 2017, 15:18

Witam,
Panowie trafila mi sie taka maszyna, prosze o wasza pomoc i opinie.
W obrobce maszynowej jestem nowy, do tej pory tylko drukarka 3d.
Chodzi o to ze sprawa jest okazyjna a gosc wola za to 30 000 PLN.
Czy warto?? nie mam duzo czasu na decyzje a kasa nie jest mala.
Bede wdzieczny za pomoc.

https://www.maschinensucher.de/Bearbeit ... /i-3369974




kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 6
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

#2

Post napisał: kubus838 » 24 lip 2017, 23:43

Witam

Fajnie wygląda i to tyle co można powiedzieć widząc maszynę na zdjęciu. Aby ją kupić to trzeba pojechać i sprawdzić. Opinia ze zdjęcia to jest wróżenie z fusów - jeżeli pytasz dokładnie o ten egzemplarz


robert


Autor tematu
nyx69
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 6
Posty: 7
Rejestracja: 17 cze 2010, 22:03
Lokalizacja: krosno

#3

Post napisał: nyx69 » 25 lip 2017, 09:12

Dzieki za odpowiedz.
Generalnie chodzilo mi o typ maszyn jako taki.
Czy taka konstrukcja nadaje sie do stali (wiadomo ze cudow szybkosci skrawania na tym nie osiagnie) ale czy to dobry pomysl zwalszcza w takim przedziale cenowym.
Wiem ze maszna byl urzadzeniem pokazowym, co potwierdzaja zdjecia.
Wiec jesli mozecie podpowiedziec czy warto za taki zestaw jak na zdjeciach wydac te 30K?
Dzieki.


kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 6
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

#4

Post napisał: kubus838 » 25 lip 2017, 09:52

nyx69 pisze: Generalnie chodzilo mi o typ maszyn jako taki.
"Typ" maszyny jest w porządku.
nyx69 pisze: Czy taka konstrukcja nadaje sie do stali (wiadomo ze cudow szybkosci skrawania na tym nie osiagnie) ale czy to dobry pomysl zwalszcza w takim przedziale cenowym.
Taka konstrukcja maszyny nadaje się do obróbki stali. Ale czy ten egzemplarz się do czegoś nadaje to trzeba sprawdzić. Jeszcze nie sprawdziłeś jak ona wygląda w rzeczywistości a już pytasz o prędkości. To można powiedzieć kiedy uruchomi się na niej jakiś program testowy. Generalnie to proponuje przygotować jakiś sobie małą bryłę a potem do niej plik. Jeżeli maszyna zakończy obróbkę to należy sprawdzić wymiary i kształt gotowej bryły z jej projektem. Jeżeli to się zgadza to jest już pierwszy plus na korzyść tej maszyny. Nie szalej z tymi prędkościami bo nie każdą bryłę będziesz frezował z wielkimi prędkościami. A "podkręcanie" prędkości bywa bardzo często zgubne i dla frezowanej/toczonej bryły i dla samej obrabiarki.

nyx69 pisze: Wiem ze maszna byl urzadzeniem pokazowym, co potwierdzaja zdjecia.
Wiec jesli mozecie podpowiedziec czy warto za taki zestaw jak na zdjeciach wydac te 30K?
Dzieki.

Czy ta maszyna rzeczywiście nadaje się do pracy, czy jest tylko celebrytką w śród maszyn to można powiedzieć po zakończonych "testach" i dokładnym sprawdzeniu.

Jeżeli chodzi o kasę czyli 30 tyś zł to po przejrzeniu ofert sprzedawców moim zdaniem taka maszyna jest warta. Czy akurat ten egzemplarz to tego na podstawie zdjęcia powiedzieć się nie da. Na pewno osobiście nie wydam 30 tys. na podstawie zdjęć. A za samochód też płacisz jak zobaczysz go na zdjęciu?


robert


Autor tematu
nyx69
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 6
Posty: 7
Rejestracja: 17 cze 2010, 22:03
Lokalizacja: krosno

#5

Post napisał: nyx69 » 25 lip 2017, 10:20

Dzieki serdeczne za rzeczowa odpwiedz.
Z predkosciami chodzilo mi o cos odwrotnego, nie mam wygorowanych wymagan co do tej maszyny a wiem ze na forum sa ludzie ktorzy pracuja na naprawde ciezkim sprzecie i dla nich taka mszynka jeszcze z pytaniem o obrobke stali bedzie poprostu smieszna.
Problem jaki mam to ze ciezko cos kupic w Europie w normalnych pieniadzach.
W stanach mozna sie pokusic o Tormacha albo cos starszego po retroficie a w Europie kiepsko to wyglada.
Albo chiczyk, albo starsze Emco lub ewentulanie Denford/Boxford z UK ale ani ceny ani stany techniczne tych maszyn mnie nie przekonuja.
Dzieki,


Steryd
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 4119
Rejestracja: 13 lut 2017, 19:34
Lokalizacja: Szczecin

#6

Post napisał: Steryd » 25 lip 2017, 10:38

Do stali się nadaje tak sobie. 2kw mocy calkowitej, pewnie 1kw na wrzecionie, tylko, że gabarytowo spory silnik, pewnie trochę lepiej z momentem przy niskich obrotach niż chinczyki.
To maszynka szkoleniowa, projektowana na pewno nie do obrobki stali. Reszta jw.
Można?
Morzna!!!


Autor tematu
nyx69
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 6
Posty: 7
Rejestracja: 17 cze 2010, 22:03
Lokalizacja: krosno

#7

Post napisał: nyx69 » 25 lip 2017, 10:53

Dzieki,
Jesli jeszcze moge was troche wykorzystac, co mozecie polecic do stali i tytanu, plytki 2-4 mm grubosci rozmiar okolo 200x100mm . Jakiej maszyny szukac. Cos w normalnych pieniadzach.
Czy to wogole realne zeby taka maszyne zamknac w 20 000 PLN.
No i poprawcie mnie jesli zadaje kolejne pytanie z miliona zadawanych przez ludzi max 3 postami na forum :)


kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 6
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

#8

Post napisał: kubus838 » 25 lip 2017, 10:54

nyx69 pisze:Dzieki serdeczne za rzeczowa odpwiedz.
Z predkosciami chodzilo mi o cos odwrotnego, nie mam wygorowanych wymagan co do tej maszyny a wiem ze na forum sa ludzie ktorzy pracuja na naprawde ciezkim sprzecie i dla nich taka mszynka jeszcze z pytaniem o obrobke stali bedzie poprostu smieszna.
Po prostu nie słuchaj takich ludzi. Oni pracują na "potężnych" i drogich kombajnach. A jak coś się zepsuje to mają przymusową przerwę i czekają na serwis. Więc o konstrukcji samej maszyny i jej części składowych to wiedzą co im serwisanci powiedzą. Twoja maszyna najprawdopodobniej będzie wykorzystywana w innych warunkach dlatego musisz ja dokładnie sprawdzić.

nyx69 pisze: Problem jaki mam to ze ciezko cos kupic w Europie w normalnych pieniadzach.
W stanach mozna sie pokusic o Tormacha albo cos starszego po retroficie a w Europie kiepsko to wyglada.
Albo chiczyk, albo starsze Emco lub ewentulanie Denford/Boxford z UK ale ani ceny ani stany techniczne tych maszyn mnie nie przekonuja.
Dzieki,
Zależy co nazywasz "normalnymi pieniędzmi". Może spróbuj poszukać u producentów z małych firm którzy są w stanie przygotować obrabiarkę pod Twoje wymagania. I tu uprzedzę pytanie: nie jestem producentem ani dystrybutorem który zajmuje się handlem takimi produktami. Jestem zwykłym użytkownikiem który w razie awarii musi radzić sobie sam.

robert


Autor tematu
nyx69
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 6
Posty: 7
Rejestracja: 17 cze 2010, 22:03
Lokalizacja: krosno

#9

Post napisał: nyx69 » 25 lip 2017, 11:12

Mialem juz w tamtym roku kupowac frezarke u Pana Marcina z Wroclawia MLM.
Ale trafila sie okazja na strszego Haas-a mini mill. Niestety ktos mnie uprzedzil i temat zszedl na dalsza perspektywe.
Problem z taka frezarka robina na zamowienei ze jak chcesz to miec na serwach i pewnym wrzecionem to 30K bedzie malo. Poza tym wiekszosc jest robiona na kontrukcji bramowej (to chyba wlasciwe okreslenie) a to "ponoc" daje mniejsza stywnosc niz "standardowa kontrukcja".


kubus838
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 6
Posty: 2572
Rejestracja: 06 lip 2009, 14:52
Lokalizacja: Mszczonów

#10

Post napisał: kubus838 » 25 lip 2017, 15:01

To może zrób sobie projekt i jakieś założenia a potem przedstaw ludziom którzy takie maszyny budują. Niech powiedzą jakie problemy mogą się zdarzać na maszynach z takimi podzespołami.

Co do bramy to widać, że nie wszytko czytasz. Jeżeli będziesz posiadał ruchomy stół to maszyna będzie ten stół przesuwała i musisz zagwarantować więcej miejsca. Wszelkiego rodzaju luzy będą niestety zdarzały się w obu rodzajach maszyn. W ruchomej bramie mogą występować jakieś "przegięcia czy ugięcie", ale jeżeli brama jest dobrze zaprojektowana i z odpowiednich materiałów to zjawisko przegięć występować nie będzie.

Ja na Twoim miejscu poprzeglądałbym produkty różnych producentów i pozbierał opinie. Ale również popatrzył na nie w trakcie pracy. Oprócz takiej maszyny musisz od razu myśleć co będzie w przypadku awarii - tzn. nie możesz dopuścić aby maszyna czekała na naprawę kilka miesięcy, bo serwisu nie ma w Polsce. Ja wiem, że czasami może producent olać klienta ale dlatego musisz sprawdzić wszelkie informacje.


robert

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Inne obrabiarki przemysłowe”