Tokarki Spinner oraz INDEX

Dyskusje na temat innych obrabiarek i systemów sterowania stosowanych w maszynach przemysłowych

Autor tematu
SamsonS4
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 18
Rejestracja: 20 paź 2013, 22:23
Lokalizacja: Wielkopolska

Tokarki Spinner oraz INDEX

#1

Post napisał: SamsonS4 » 21 paź 2015, 18:09

Witam, szukam danych technicznych albo jakichkolwiek informacji na temat 3 tokarek:
- spinner tc 32 mc
- index abc 52
- spinner mt 500/1000
Interesują mnie informacje czy są to zwykłe tokarki 2 osie czy może były wersje z konikiem, narzędziami napędzanymi, jaką średnice wewnętrzną ma wrzeciono itp

Z tego co widziałem to index abc 52 ma dwa rewolwery i na górnym ma tzw. ,,podwrzeciono" też mam pytanie czy można na takim czymś kontynuować dalszą obróbkę tzn. przechwycić detal i obrobić z drugiej strony ?

Jeśli ktoś pracował albo pracuje na którejś z tych tokarek byłbym wdzięczny za opinie.



Tagi:

Awatar użytkownika

rafalxfiles
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 665
Rejestracja: 28 sie 2006, 17:55
Lokalizacja: dolnyśląsk
Kontakt:

#2

Post napisał: rafalxfiles » 22 paź 2015, 07:08

To ja sie wypowiem na temat indexa.
Srednica wew. wrzeciona fi 52
Tak mozna przechwycic detal i obrobic go z tylu ale historia z tym przeciwwrzecionem na rewolwerze to jest troche glupia.. nie lubie tego rozwiatania nie wspominajac ze trzeba sie pilnowac zeby tym wrzecionem gdzies nie zachaczyc..
Napedzane narzedzia to juz kwestia konfiguracji maszyny, ogolnie maszyna do prostych nie nalezy.. ale jest bardzo porzadna i robi dobra robote jak juz sie ja zaprogramuje i ustawi.


Autor tematu
SamsonS4
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 18
Rejestracja: 20 paź 2013, 22:23
Lokalizacja: Wielkopolska

#3

Post napisał: SamsonS4 » 26 paź 2015, 10:40

Dziękuję bardzo, właśnie takiego czegoś potrzebowałem. Kilka info znalazłem w sieci niestety jest tego bardzo mało, a najlepszą wiedzę ma osoba która pracuje na takiej maszynie. Ogólnie temat przechwytu i historii programowania to mogę ogarnąć, zawsze zostaje CAM :) Z tego co czytam maszyna jest ok sztywność pewnie też nie jest najgorsza. Kwestia jej zużycia ale to już indywidualna sprawa.
Jeszcze raz dzięki za odpowiedź

Awatar użytkownika

rafalxfiles
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 665
Rejestracja: 28 sie 2006, 17:55
Lokalizacja: dolnyśląsk
Kontakt:

#4

Post napisał: rafalxfiles » 01 lis 2015, 22:15

No u mnie w firmie ona chodzi z podajnikiem 24H i mieli materiał masakrycznie.. także porządny sprzęt.. o ile nie zajechany..

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Inne obrabiarki przemysłowe”