Problem z maszyna Deckel maho 63v

Dyskusje na temat innych obrabiarek i systemów sterowania stosowanych w maszynach przemysłowych

Autor tematu
dell
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 453
Rejestracja: 23 maja 2007, 06:26
Lokalizacja: znikad

Problem z maszyna Deckel maho 63v

#1

Post napisał: dell » 24 paź 2008, 16:41

Witam mam problem z maszyna otoz magazyn narzedzi zatrzymal sie jak wymienial freza (to znaczy pracownik wcisnal reset) i teraz nie wiadomo jak z tego wybrnac jest on na sterowaniu sinumeric mam kopie jak cos PLC niestety nie mam programu jak cos jak wgrac tego PLC zapasowego czy ktos moglby mi pomoc??

Moj telefon 607-404-181

Sprawa dosyc pilna



Tagi:


krank1
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 141
Rejestracja: 30 cze 2006, 23:37
Lokalizacja: Piątek
Kontakt:

#2

Post napisał: krank1 » 25 paź 2008, 09:43

A co konkretnie się stało? Ja kiedyś też wcisnąłem reset podczas wymiany i łapa zmieniacza zatrzymała się w połowie cyklu. Musiałem ręcznie ją ustawić (w mojej maszynie na górze przy silniku od zmieniacza jest śruba którą ustawia się łapę w odpowiednim położeniu, położenie to sygnalizowane jest zapaleniem diód w magazynie) Dodatkowo musiałem od nowa pomierzyć wszystykie narzędzia bo maszyna zgubiła położenie narzędzi w odpowiednich kubkach magazynu. Jeśli problem jest podobny to podegranie ustawień czyba nic nie zmieni. Więcej nie pomogę bo maszyna jest inna i sterowanie fanuc, ale jeśli objawy masz takie same to chyba musisz iść tą drogą.

Awatar użytkownika

gelo
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1028
Rejestracja: 01 kwie 2006, 22:08
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

#3

Post napisał: gelo » 25 paź 2008, 19:38

I jak tam? Poradziles sobie? Mozesz mi ew podeslac nr alarmu i plik z PLC od tej maszyny to zobacze jakie sygnaly ustawiaja ten alarm....
>>>>>>>>>> GELO <<<<<<<<<<


Autor tematu
dell
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 453
Rejestracja: 23 maja 2007, 06:26
Lokalizacja: znikad

#4

Post napisał: dell » 26 paź 2008, 06:25

okazalo sie ze pracownik wykasowal jakims cudem caly PLC to znaczy ja tak mysle bo nie zalacza hyrdauliki nie ma tabeli narzedzi tabeli parametrow wczoraj sie dowiedzialem ze serwis przyjezdza w poniedzialek nie poradzilem i nie chcialem ja za bardzo mieszac juz
jutro postaram sie podpatrzec co ci serwisanci robia nie wiem o ktorej godzinie nawet beda wiec bede musial byc od rana
Dziekuje za wasza pomoc klikam kazdemu pomogl :)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Inne obrabiarki przemysłowe”