Maho mh800e problem z podłązeniem silnika wrzeciona

Dyskusje na temat innych obrabiarek i systemów sterowania stosowanych w maszynach przemysłowych

Autor tematu
mazi83
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 23 gru 2015, 21:35
Lokalizacja: polska

Maho mh800e problem z podłązeniem silnika wrzeciona

#1

Post napisał: mazi83 » 23 gru 2015, 22:24

Witam forumowiczów Zakupiłem frezarkę MAHO model MH 800 E sterowanie cnc 432 niestety silnik napędzający wrzeciono jest odłączony i nie wiem jak prawidłowo podłączyć jest 9 zacisków na klucz 10 z korpusu wychodzą prawie wszystkie przewody czarne są opisane cyframi ale brak cyfr na zaciskach silnika. a drugi problem to na panelu wyświetla się error błąd i01, i01 wyczytałem ze należy wcisnąć przycisk ciśnienia +clear tak zrobiłem błąd zniknął sprawdzałem posuwy czy chodzą dopóki nie dojechał stół do krańcówki błąd i01,i01 powrócił i kombinacja przycisków nie pomaga proszę o pomoc



Tagi:


CNC-Bogi
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 446
Rejestracja: 29 sie 2010, 15:20
Lokalizacja: Dolny Śląsk

#2

Post napisał: CNC-Bogi » 28 gru 2015, 12:42

To w dokumentacji elektrycznej można znaleźć... po znalezieniu tejże. :lol:
Czy wszystkie przewody mają jednakową średnicę?


Autor tematu
mazi83
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 23 gru 2015, 21:35
Lokalizacja: polska

#3

Post napisał: mazi83 » 30 gru 2015, 10:22

dzięki za pomoc odnalazłem przewody silnika podłączyłem ale niestety wrzeciono dalej nie startuje może to jakaś kombinacka przycisków musi być aby wrzeciono ruszyło? podczas uruchomienia podczas diagnostyki pokazuje ze "drive 4 5 6" not responsed


rserej
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Czytelnik forum poziom 3 (min. 30)
Posty w temacie: 1
Posty: 37
Rejestracja: 15 lis 2015, 15:18
Lokalizacja: lublin

#4

Post napisał: rserej » 05 sty 2016, 05:24

Witam,piszesz że najechałeś na krańcówkę stołu,czy zjechałeś z niej?Silnik podłączony jest na pewno dobrze?Jakie nr. błędów ci wyświetla.


Autor tematu
mazi83
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 23 gru 2015, 21:35
Lokalizacja: polska

#5

Post napisał: mazi83 » 07 sty 2016, 12:01

problem rozwiązany cala maszyna chodzi po prostu po uruchomieniu trzeba powrócić wszystkimi osiami do punktu referent points tz home(x+enter,y+enter,z+enter i zielony) jak to zrobimy dopiero można uruchomić jakiś program i wrzeciono dopiero działa co do podłączenia silnika znalazłem w schematach elektrycznych tak jak kolega podpowiedział

[ Dodano: 2016-01-07, 12:16 ]
mam pytanie odnośnie programowania na g kodach ciężko się projektuje jest możliwość usprawnić projektowanie chodzi mi o wykonywanie matryc do tłoczenia elementów blaszanych chciał bym skanować element skanerem w 3d a później wykonać na mh 800 matryce poczytałem ze potrzebuje postprocesor i np solid works może ktoś mnie nakierować czy na tym dziadku mogę takie coś robić jak tak to jakim programem najlepiej i z kat postprocesor załatwić


Kosy
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 6
Rejestracja: 29 cze 2016, 18:50
Lokalizacja: Kaźmierz

#6

Post napisał: Kosy » 29 cze 2016, 18:56

Polecam program MasterCam, ma bibliotekę posprocesorów, w tym również do Maho.
Jak by były problemy - daj znać.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Inne obrabiarki przemysłowe”