Jaką krawędziarke wybrać TRUMPF czy AMADA

Dyskusje na temat innych obrabiarek i systemów sterowania stosowanych w maszynach przemysłowych

Autor tematu
cinnek4fun
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 24 paź 2006, 18:18
Lokalizacja: opolskie

Jaką krawędziarke wybrać TRUMPF czy AMADA

#1

Post napisał: cinnek4fun » 24 paź 2006, 18:39

Witam

Od jakiegos czasu w firmie zastanawiamy się nad kupnem prasy krwędziowej CNC i w grę wchodzi kilka firm ale w szczególności TRUMPF i AMADA, Są to niestety bardzo drogie sprzęty wiec decyzja musi byc dobrze przemyślana.Dlatego bardzo prosze o pomoc i wyrażenie swojej opinii na temat tych lub innych pras krawędziowych , na czym pracujecie i jak to sie sprawuje , jak jest z serwisem itd?? Z tego co wiem to amada nie ma Bombierungu (chyba po naszemu to kompensacja strzałki ugiecia) tylko wygięta dolna belke, więc czy dobrze sie to sprawuje?? A może poradzicie mi kupno jakiejś innej firmy rozpatrze wszystkie sugestie

Z góry dziękuję za Pomoc

Pozdrawiam



Tagi:

Awatar użytkownika

DZIKUS
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1243
Rejestracja: 10 kwie 2005, 14:18
Lokalizacja: STALOWA WOLA W-WA
Kontakt:

Re: Jaką krawędziarke wybrać TRUMPF czy AMADA

#2

Post napisał: DZIKUS » 24 paź 2006, 20:13

trumpf w polsce to glownie lasery przemyslowe, natomiast gietarki krawedziowe amada sa popularne do tego stopnia, ze nazwa marki stala sie synonimem pras krawedziowych (tak jak adidas jest synonimem butow sportowych). pare lat temu chwile programowalem gietarke amada, jest oa bardzo prosta w obsludze, pracownika mozna wyszkolic w pare godzin, pozniej to juz tylko praktyka. nic mi nie wiadomo, o fakcie wygiecia dolnej belki i raczej wydaje mi sie malo prawdopodobne aby bylo to konieczne przy maszynie o takich gabarytach dajacych bardzo duza sztywnosc. plusem amady jest wpsomniana duza popularnosc w nasyzm kraju, co sprawioa, ze mzona kupic do niej nieoryginalne stemple ktore sa tansze od oryginalnych. nie wiem jak wyglada sprawa serwisu.
-mamo, czy jestem Twoją małą księżniczką?
-nie, nie jesteś synu


ERNEST KUCZEK
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1121
Rejestracja: 13 kwie 2006, 02:59
Lokalizacja: planeta ziemia

#3

Post napisał: ERNEST KUCZEK » 24 paź 2006, 23:02

jesli chodzi o przeginanie ramy, to jak najbardziej to sie dzieje. niektore prasy maja wstawiony silownik o malym skoku np. 2cm (oczywiscie tyle sie nie wysuwa) ale duzej srednicy np. 50cm w korpus i przeginaja rame. innym rozwiazaniem sa kliny przeginajace rame. wowczas nie ma silownika ale po bokach ramy sa sruby za pomoca ktoroch przesuwa sie kliny i tym sposobem przegina rame.
POZDRAWIAM


pop9
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 379
Rejestracja: 13 lip 2006, 13:37
Lokalizacja: ...

#4

Post napisał: pop9 » 27 paź 2006, 13:53

nie wiem skąd pogląd ze amada jest bardzo popularna!! kiedyś nalepszej jakośći krawedziarki robiła firma EHT!! A teraz sprzedaje swoje produkty pod szyldem Trumpf natomiast serwiz tych urzadzeń dalej pozostał !! Jest jeszcze turecka Durma która skład z niemieckich podzespołow ze sterowniem Cybelec!!
jak chcesz cos wiecej to gg 1314283


SOS
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 1
Posty: 17
Rejestracja: 28 sty 2006, 14:52
Lokalizacja: Warszawa

#5

Post napisał: SOS » 05 lis 2006, 00:39

Od wielu lat sprzedaje różne używane i nowe prasy krawędziowe różnych producentów równiez wiele razy modernizowałem prasy różnych firm,mam dobry kontakt z klientami którzy używają różnych maszyn,moge posłużyć pomocą w doborze maszyny bez względu na to od kogo to kupicie, jest wiele uwarunkowań dotyczących doboru takiej maszyny,z mojego doświadczenia wynika a korzystałem z usług serwisów wielu słynnych firm że najlepszy serwis jeśli idzie o "normalność" mają słowackie maszyny firmy PIESOK i wcale nie są gorsze od wielu innych "słynnych" firm osobiście nie spotkałem odpowiednika jeśli idzie o życiowe podejście do klienta,i ceny tych maszyn są normalne,moim zdaniem nie ważne jakiej firmy jest maszyna ważne żeby w zasięgu ręki mieć kogoś kto ją zna, bo psuje się wszystko,bardzo dobre są maszyny Szwajcarskiej Firmy Beyeler i Firma ma w Warszawie serwis,jeśli to was inetersuje prosze o kontakt ,,[email protected]


misiug
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 1
Posty: 46
Rejestracja: 13 kwie 2005, 23:43
Lokalizacja: St=ce

#6

Post napisał: misiug » 18 cze 2007, 02:05

ja moge polecić Haco lub Atlantic bardzo dobre prasy no i z serwisem w polsce problemu nie ma


lex
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 112
Rejestracja: 15 paź 2006, 21:57
Lokalizacja: z wolności

#7

Post napisał: lex » 18 cze 2007, 13:39

Mój znajomy pracuje w Amada ( Niemcy) jeżdzi po całej europie montuje je i serwisuje.
wiem że współpracują z firmą ABH( chyba z Warszawy- mają chyba autoryzację) . nieraz będąc na urlopie w Polsce udzielał porad klientom .
(przy mnie- chodź wcale nie musiał- czas prywatny dla niemca rzecz święta)
sądząc z tego klient dla nich jest b. ważny a i on prywatnie jako człowiek b .wyrozumiały- zwłaszcza dla nas POLAKóW- bo ma żonę Polkę
oczy Wielkiego Brata widzą wszystko

Awatar użytkownika

gelo
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1028
Rejestracja: 01 kwie 2006, 22:08
Lokalizacja: Wroclaw
Kontakt:

#8

Post napisał: gelo » 19 cze 2007, 21:27

Ja moge polecic tylko prasy LVD. ( www.lvd.pl).
Jest to chyba najlepszy wybor pomiedzy jakoscia i cena - praktycznie nie odstaje od Amady i Thrumpf'a a kosztuje mniej. Praktycznie nie ma opcji, ktorej nie mozesz zamowic.
Zawsze mozesz sie umowic na wyjazd do klienta w Polsce lub do Belgii gdzie jest Demo-center i tam zaprezentuja wszystko co trzeba, zrobia proby giecia twoich detali etc.
Serwis jest bezposrednio z Polski ( LVD-Polska)

pozdro
>>>>>>>>>> GELO <<<<<<<<<<


HUD
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 463
Rejestracja: 22 kwie 2007, 21:27
Lokalizacja: Lublin

#9

Post napisał: HUD » 11 wrz 2007, 18:55

Ja natomiast mogę polecić Holenderską firmę Safan.Zajmuja się oni produkcją krawędziarek i gilotyn.
Jako jedyni robią tez krawędziarki serwoelektryczne !!!!!! A to jet dopiero kosmos !!!
Serwis też jest w Polsce.
Pozdrawiam Krzysztof G.


bartekcnc
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 20 maja 2008, 16:24
Lokalizacja: lubuskie

#10

Post napisał: bartekcnc » 20 maja 2008, 16:38

witam jestem operatorem krawędziarki amada. tak szczerze to nie ma z nimi wiekszych problemow w sumie przez trzy lata uzytkowania mielismy tylko jeden ale na serwis nie ma co liczyc a pozatym jak juz łaskawie przyjada to pozniej przychodza kosmiczne faktury np za dwie godz serwisu i stwierdzenie ze jest wszystko oki przyszla fak na 1200 zł.ogólnie uginajacamsie belka dolna spisuje sie swietnie maszyna jest cicvha i trzyma katy i wymiary. tylko uwaga maszyna nie wybacza błedow !!!!!!!!!!!! uwqaga na steple i matryce po wpisaniu złych parametrów maszyna schodzi i nie zadaje pytan słyszałem ze mocny stempel potrafi np taki 500 kN potrafi rozpołowic matryce. w razie pytan słuze pomoca
operator cnc

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Inne obrabiarki przemysłowe”