jaka frezarka CNC ??

Dyskusje na temat innych obrabiarek i systemów sterowania stosowanych w maszynach przemysłowych

Autor tematu
micchalz
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 3
Posty: 28
Rejestracja: 09 lis 2006, 00:02
Lokalizacja: Łęg Tarnowski

jaka frezarka CNC ??

#1

Post napisał: micchalz » 09 lis 2006, 00:12

witam,
mam taką prośbę, planuje zakup frezarki CNC do drewna może mi ktoś coś doradzić w gre wchodzi cos z lat 1993 - 1998, teraz robie na Morbidelli u-15 fajna jest ale troche już przerzyła ;), zastanawiam sie nad Morbidelli Author 503 ... robi ktos może na takiej frezarce ??, w zakladzie produkujemy dość dużo różnego rodzaju desek, serie nie są za dlugie wiec pasuje żeby bylo w miare "przyjazne" pisanie programów bo w u-15 cza troszke kombinować żeby wszystko bylo OK.
Jakie oprogramowanie bylo by najlepszym rozwiązanie do tego typu rzeczy ??



Tagi:


sgrucha4
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 124
Rejestracja: 29 kwie 2006, 20:19
Lokalizacja: wielkopolska

#2

Post napisał: sgrucha4 » 09 lis 2006, 16:31

ja tez pracuje na morbidelli u15.macie ja moze podlaczona do pc albo laptopa?
bo ona ma bardzo malo pamieci i moje programy juz sie na nia nie mieszcza.pozdrawiam


Autor tematu
micchalz
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 3
Posty: 28
Rejestracja: 09 lis 2006, 00:02
Lokalizacja: Łęg Tarnowski

#3

Post napisał: micchalz » 10 lis 2006, 21:24

witam , niestety nie udało mi się podłączyć U-15 do PC, próbowałem kilka razy ale nic z tego ... też bardzo bym chciał podpiąć do PC, bo mi również programy sie nie mieszczą i jeszcze to wpisywanie do maszyny ... cos pięknego ;), a tak przy okazji moze wiesz czy dal sie zrobić elipse?? albo jak podczas frezowania zmienić wysokość ... bo nie moge sobie z tym poradzić ;/ a dość mi to potrzebne


sgrucha4
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 124
Rejestracja: 29 kwie 2006, 20:19
Lokalizacja: wielkopolska

#4

Post napisał: sgrucha4 » 11 lis 2006, 08:58

oczywiscie ze da sie zrobic elipse i podniesc wysokosc frezu podczas frezowania.
ja robie programy w autocad i co za bajery mozna na niej zrobic to glowa mala tylko jeden minus"ograniczona pamiec".robilem programy dlugie na prawie 200 blokow a w tej maszynie w jednym programie mozna wpisac 99 i proogram skladal sie z 2 podprogramow bo innej rady nie ma . z dwoch programow robilo mi jeden detal.maszynka jest dobra pracuje na niej okolo 5 lat i w pisaniu programow na niej jeszcze nie mialem klopotow zeby cos nie wyszlo.
pozdrawiam.


Autor tematu
micchalz
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 3
Posty: 28
Rejestracja: 09 lis 2006, 00:02
Lokalizacja: Łęg Tarnowski

#5

Post napisał: micchalz » 11 lis 2006, 17:13

ja również wszystko robie w auto cadzie tan rysuje pozniej drukuje sobie współrzędne punktów i wpisuje ..., a elipsy nie udało mi sie nigdy zrobic a podnosić wysokość próbowałem ale maszyna mi głupieje przyśpiesza oś Z na MAX i idzie na sam dół i sie wyłącza ;/ mam bardzo wielką prośbę moglbym dostać od Ciebie przyklad jak wpisac elipse i jak zrobić z tą zmianą wysokości podczas frezowania , a czy masz może coś na temat programowania tej maszyny ?? bo ja sie uczylem metodą prób i błędów ponieważ nie mam żadnej instrukcji do U-15 na której pracuje a to pierwsza CNC na jakiej wogóle robilem, tak więc nie mam zbyt wielkiego doświadczenia okolo 15 miesięcy mam z nią do czynienia :) Pozdrawiam


sgrucha4
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 3
Posty: 124
Rejestracja: 29 kwie 2006, 20:19
Lokalizacja: wielkopolska

#6

Post napisał: sgrucha4 » 11 lis 2006, 21:34

napisz mi po wyzerowaniu maszyny na jakich wspolzednych sie zatrzymuje os x,y,z.a elipse przesle tobie w tygodniu bo programy trzymam w pracy.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Inne obrabiarki przemysłowe”