Felder H08

Dyskusje na temat innych obrabiarek i systemów sterowania stosowanych w maszynach przemysłowych

Autor tematu
lukkkas22
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 17 lis 2016, 08:36
Lokalizacja: Podlaskie

Felder H08

#1

Post napisał: lukkkas22 » 17 lis 2016, 08:45

Witam wszystkich!

Na wstępie napiszę że jestem nowy na forum i przeszukałem już cały internet ale pomocy jako takiej nie znalazłem..
Chodzi o frezarkę CNC dokładnie centrum obróbcze - Felder Format AT4 profit H08
Otóż w tejże cudownej maszynce podczas rozkroju układów wrzeciono nagle się zatrzymuje
a na pulpicie w oprogramowaniu Woodflash widnieje błąd : Poczekaj na komendę zerowa częstotliwość. TMSbus 1: Dont reply. Wszystko fajnie błąd jak błąd tylko nie można nic zrobić oprócz restartu komputera i maszyny. Program po prostu wariuje...Było już kilku serwisantów i żaden nic nie mógł zdziałać :shock:
Może ktoś miał do czynienia z tą maszyną i z takim błędem ??
Z góry dziękuje !!



Tagi:


darotelewizorek
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 3
Posty: 13
Rejestracja: 11 mar 2013, 15:11
Lokalizacja: Wodzislaw Śl

#2

Post napisał: darotelewizorek » 21 lis 2016, 21:31

Wygląda mi to na problem z elektroniką więc chyba musisz dalej molestować serwisantów do skutku jak masz gwarancje. Jak po gwarancji to podaj więcej informacji:
-elektrowrzeciono z wymianą narzędzia?
-piszesz że podczas frezowania, to najczęściej jak wrzeciono zagrzane czy częściej jak zimne
-jakie obróbki najczęściej, obroty, frez, czas obróbki
-co mówili serwisanci
-sprawdzane były łożyska, czujnik zerowych obrotów
-na falowniku sa jakieś błędy


Autor tematu
lukkkas22
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 17 lis 2016, 08:36
Lokalizacja: Podlaskie

#3

Post napisał: lukkkas22 » 22 lis 2016, 07:39

Dzięki za odpowiedź :wink:
maszyna jest jeszcze na gwarancji i całe szczęście bo po byłoby jeszcze gorzej..
Na CNC tniemy 3 rodzaje materiałów: sklejkę 6mm 12mm 15mm i 12mm FF , pvc ( czarny gęsty plastik) no i proboard 6mm i 12mm spienione białe tworzywo. Najwięcej idzie pvc i sklejki z lekką przewagą pvc.
Najczęściej błąd wyrzuca na pvc ale to też nie jest reguła bo bywało na każdym z tych materiałów. a co do Twoich pytań to :
1.H08 sama wymienia sobie narzędzia, pobiera z magazynku.
2.Na początku przy starcie należy rozgrzać osie i wrzeciono a staramy się to robić więc przy- rozgrzanym wrzecionie.
3.Obróbki są u nas nieregularne mamy dużo elementów na układzie i prawie każdy ma inny kształt. Obroty zależą od rodzaju freza na przykładzie tego co obrabiamy pvc to bodajże 24tys :) więc lecimy na maksa. Czas obróbki zależy od układu i od prędkości posuwu ale najkrótszy trwa 2-3minutki najdłuższy 37min .
4.Haha i to jest pytanie :mrgreen: . Serwisanci powiedzieli że pierwszy raz mieli do czynienia z czymś takim. Wymieniali już falownik , przewody komunikacyjne , moduł cn , kości TRS , sprawdzali przebiegi oscyloskopem , grzebali w BIOSIE PC , jeden magik nawyczyniał coś że teraz maszynka potrafi zatrzymać się do 8 razy na układzie. wyświetla się błąd "KOD ROBOCZY NIE ISTNIEJĄCY " :twisted: po prostu masakra...
5.łożyska nie były sprawdzane na pewno..a co do czujnika nie jestem pewien.
6.Falownik jest ok przynajmniej tak powiedzieli serwisanci . Ponieważ wymienili na nowy lecz błąd dalej wywalało..wstawili więc znowu stary .
Właśnie mieliśmy przyjemność rozmawiać z Austrią.. Z niejakim Alberto który jest jakimś programistą który stwierdził że ostatnie 3 serwisy były do kitu bo coś tam złamali..chodzi o jakieś zabezpieczenia. Zdiagnozował też że chodzi o łączność miedzy PC a modułem cn ( który też jest wadliwy ) . Czekamy teraz na wymianę modułu cn i komputera. Dam znać jak problem się rozwiąże :wink:

może akurat komuś też stanie się taka bida ...


darotelewizorek
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 3
Posty: 13
Rejestracja: 11 mar 2013, 15:11
Lokalizacja: Wodzislaw Śl

#4

Post napisał: darotelewizorek » 22 lis 2016, 18:44

Spoko dadzą radę. H08 aż tak dobrze nie znam bo w tym czasie jak felder wprowadzał do sprzedaży to ja się wtedy przeniosłem do innej firmy. Uruchomiłem jedną prototypową maszynę tylko.
37min przy 24tyś obr to niby normalna rzecz ale ale! pamiętaj o chłodzeniu. Wentylator elektrowrzeciona ma co robić pamiętaj że tam się zbiera kurz. Wymiana łożysk elektrowrzeciona to nie tania rzecz więc opłaca się tam zaglądać ale nie tylko zaglądać tylko usunąć ten kurz. Z dołu nie dmuchaj tam gdzie pobiera narzędzie Broń Boże.
Wentylator jest od góry elektrowrzeciona.


Autor tematu
lukkkas22
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 17 lis 2016, 08:36
Lokalizacja: Podlaskie

#5

Post napisał: lukkkas22 » 23 lis 2016, 08:04

prawie codziennie czyszczony jest ten wiatrak..nigdy nie było dmuchane od dołu ewentualne wycierane aby zdjąć brud z tulei zaciskowych. A ta wymiana tych łożysk nie jest przypadkiem wtedy jak maszyna chce już serwisu tzn. tam zliczany jest czas zostało nam bodajże 58 dni i chyba wtedy serwisanci najbardziej interesują się elektrowrzecionem :?: A jak już tu jesteś możesz mi powiedzieć czy są stosowane inne płyty ochronne niż ten standardowy MDF? chodzi mi o to że parę razy już miałem pożar na stole :oops: niby nic złego się nie stało ale jednak mdf przepaliło..czy gdzieś spotkałeś się z płytą bardziej bezpieczną ??


darotelewizorek
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 3
Posty: 13
Rejestracja: 11 mar 2013, 15:11
Lokalizacja: Wodzislaw Śl

#6

Post napisał: darotelewizorek » 23 lis 2016, 22:12

Wymiana łożysk to tak zwana regeneracja elektrowrzeciona. Regeneracje można wykonać na dwa sposoby. Pierwszy to zdemontować elektrowrzeciono i oddać do regeneracji. Druga opcja to wymiana wirnika wraz z łożyskami na wirnik już zregenerowany.
Czas jaki system ci odlicza to czas do serwisu/przeglądu w szczególności siły zacisku elektrowrzeciona oraz kontrola czujników obecności i prawidłowo pobranego narzędzia (uchwytu HSK63). Chodzi o to żeby maszyna nie rzucała frezami w operatora:)
Co do płyt MDF to widziałem już wypalone dziury w stole rastrowym ebonitowym i nie słyszałem żeby ktoś stosował inny materiał. Są płyty niepalne ale pewnie cena jest wyższa, czy 100% niepalna no i czy przepuszcza tak samo powietrze jak zwykła MDF?
Najczęściej przypala na łukach o małym promieniu bo prędkość posuwu się zmniejsza.
Jeżeli często przypala to należy skontrolować parametry obróbki :
-prędkość obrotową narzędzia do posuwu (zbyt wysokie obroty lub za wolny posuw mają wpływ na przegrzewanie się freza lub palenie plyty podkładowej)
-tępe frezy


Autor tematu
lukkkas22
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 4
Rejestracja: 17 lis 2016, 08:36
Lokalizacja: Podlaskie

#7

Post napisał: lukkkas22 » 19 gru 2016, 13:44

Hej wracam z odpowiedzią :) być może ktoś napotka taki błąd

Jak wspominałem wywalało u nas błędy na H08 1. "oczekiwanie na komendę zerowa częstotliwośc" i 2 " kod roboczy nieistniejący ".

więc ostatnio połączyliśmy się z Austrią ( producent feldera) . Trochę się pogrzebali i powiedzieli że te błędy to wina nowego softa w module cn 2008 . Ponoć nowy soft był wgrywany od początku 2016r. Przeinstalowali więc ten soft, lecz błąd kod roboczy nieistniejący nadal się pojawiał :sad: Jeszcze tego samego dnia połączył się z nami programista który popracował trochę z kodem wykonawczym maszyny i stwierdził że :
1. maszyna każdy program zczytuje blokami np. 1 blok po 2000 linii
2. Kod roboczy nieistniejący wyrzucało dlatego bo nie chciała załadować następnego bloku :shock:

Tak więc coś pozmieniał w tym kodzie wykonawczym i hura zaczęła czytać następne bloki programów :grin:

od tej pory maszyna chodzi aż miło :!:

temat zamknięty

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Inne obrabiarki przemysłowe”