ELEKTRODRĄŻARKI OBRABIANIE MATERIAŁÓW NIEPRZEWODZĄCYCH PRĄDU

Dyskusje na temat innych obrabiarek i systemów sterowania stosowanych w maszynach przemysłowych
Awatar użytkownika

Autor tematu
Mario99
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 2
Posty: 40
Rejestracja: 26 lut 2008, 21:07
Lokalizacja: Mazowieckie

ELEKTRODRĄŻARKI OBRABIANIE MATERIAŁÓW NIEPRZEWODZĄCYCH PRĄDU

#1

Post napisał: Mario99 » 05 gru 2012, 21:09

Witam
Piszę aktualnie pracę inżynierską i jednym z punktów jest właśnie ELEKTRODRĄŻENIE MATERIAŁÓW NIEPRZEWODZĄCYCH PRĄDU ELEKTRYCZNEGO. Nie mogę tego nigdzie znaleźć i ja osobiście się z tym jeszcze nie spotkałem stąd moja prośba o udzielenie jakichkolwiek informacji na ten temat. Jeśli ktokolwiek wie coś o tym zagadnieniu to bardzo proszę o podzielenie się wiadomościami.



Tagi:


cnc35
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 1
Posty: 84
Rejestracja: 25 lip 2010, 21:40
Lokalizacja: PL

#2

Post napisał: cnc35 » 06 gru 2012, 10:06

Witaj
Dawno temu wykonywałem otwory w obudowach plastikowych z czarnego śmieciowego plastiku. Pomijając swąd jaki się wydzielał, używałem do tego zaadaptowanej elektrodrążarki
jak na rys:
Obrazek
w/w też miała elektrodę miedzianą, co prawda nie wykonywałem tego w nafcie ale niekiedy nawet widać było iskrę :)

A tak na serio moim zdaniem elektrodrążenie izolatorów to jak pływanie statkiem po lądzie.
No chyba że koledzy od ploterów styro ochrzczą swoje maszyny mianem elektrodrążarek styro ;)


251mz
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 4440
Rejestracja: 27 sie 2004, 21:59
Lokalizacja: Polska

#3

Post napisał: 251mz » 06 gru 2012, 10:36

Mario99 pisze:Piszę aktualnie pracę inżynierską i jednym z punktów jest właśnie ELEKTRODRĄŻENIE MATERIAŁÓW NIEPRZEWODZĄCYCH PRĄDU ELEKTRYCZNEGO. Nie mogę tego nigdzie znaleźć i ja osobiście się z tym jeszcze nie spotkałem stąd moja prośba o udzielenie jakichkolwiek informacji na ten temat. Jeśli ktokolwiek wie coś o tym zagadnieniu to bardzo proszę o podzielenie się wiadomościami.
dlaczego taki temat wybrałeś na który nic nie wiesz;>

Awatar użytkownika

adam Fx
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 5562
Rejestracja: 04 lip 2004, 16:03
Lokalizacja: Gliwice

#4

Post napisał: adam Fx » 06 gru 2012, 15:00

cnc35, pytanie czy to nie termodrążarka myślę że w czasie drążenia czynnikiem drążący powinien być prąd elektryczny ewentualnie ciepło łuku elektrycznego hmmmm trudny temat
sorki za wszystkie błędy ... (dyslektyk) :?
Zobacz moje filmy http://www.youtube.com/user/pokachontass/videos

Awatar użytkownika

Autor tematu
Mario99
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 2
Posty: 40
Rejestracja: 26 lut 2008, 21:07
Lokalizacja: Mazowieckie

#5

Post napisał: Mario99 » 06 gru 2012, 17:15

251mz, o elektrodrążeniu mam jakieś tam pojęcie natomiast to o co pytam jest tylko jednym z punktów teoretycznych mojej pracy który podał mi mój promotor. Ja też się zdziwiłem tak jak każdy którego o to pytam. :wink:

A to temat mojej pracy:
Ocena wpływu parametrów procesu elektrodrążenia wybranego wyrobu na dokładność wytwarzanego kształtu.

Szperałem szperałem i doszukałem się ,że można drążyć kompozyty na bazie aluminium myślicie ,że o to chodzi?

Biorę jeszcze pod uwagę drążarki ultradźwiękowe.

Bo coś takiego jak elektrodrążenie materiałów nieprzewodzących prądu nie jest fizycznie możliwe prawda? No chyba że wziąść pod uwagę ręczną drążarkę cnc35, ... :mrgreen:
Mazatrol Matrix
Fanuc
Sinumerik 840
Heindenhain 510
Hurco WinMax Mill
SprutCAM
FeatureCAM
SolidEdge
NX


zdzicho
Posty w temacie: 1

#6

Post napisał: zdzicho » 08 gru 2012, 14:10

Obróbka ultradźwiękowa ,to nie elektrodrążarką ,tylko drażarką ultraźwiękową.
metodą elektrodrązenia obrabia się diamenty PCD ,które można uznać za nieprzewodzące,bo przewodzace jest jedynie spoiwo metaliczne.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Inne obrabiarki przemysłowe”