DOSTAŁEM DOTACJĘ! DORADZCIE CO KUPIC

Dyskusje na temat innych obrabiarek i systemów sterowania stosowanych w maszynach przemysłowych

Autor tematu
sirion
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 20
Posty: 24
Rejestracja: 05 mar 2009, 19:09
Lokalizacja: Gniezno

DOSTAŁEM DOTACJĘ! DORADZCIE CO KUPIC

#1

Post napisał: sirion » 05 mar 2009, 19:25

Szanowni Koledzy.

Z okazji otrzymania dotacji z bratniej Unii zdecydowaliśmy się na zakup tokarki i centrum pionowego.

Rozważamy zakup jednej z poniższych tokarek - chcemy zapłacić, wiadomo, jak najmniej. Ale nie chcemy kupić tez byle czego, bo to zakup na długieee lata.
A więc tokareczki:
1. Mori Seiki NL2500MC/1250
2. Mazak Quick Turn Nexus 250 II M
3. DMG CTX beta 800
4. Haas SL-30HE
5. MAS S80i

A centrum pionowe 3-osiowe + podzielnica:
1. Mori Seiki MV653/40
2. Mazak VTC 300C II
3. DMG DMG 180
4. Haas VF-8/40HE
5. MAS MCV 1270 Speed

Proszę o opinie i dobrą radę. Ode mnie zależy wybór oferenta i nie chcę dać plamy.
Jak z serwisem, czy można wynegocjować lepsze warunki np. dłuższa gwarancja itp. Jakie są Wasze doświadczenia?

Wszystkie maszyny są bardzo zbliżone parametrami, za to rozbieżność cenowa dość duża. Dostaję do 70% dotacji więc jest to duży zastrzyk finansowy.

Większość produkujemy na swoje potrzeby i trochę na zewnątrz.

Bardzo dziękuję Wam za pomoc. W razie pytań jestem do dyspozycji.

Pozdrawiam
Sirion



Tagi:


skoczek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lis 2006, 22:04
Lokalizacja: Cieszyn/Kraków

#2

Post napisał: skoczek » 05 mar 2009, 19:38

Witam serdecznie.
Jeżeli Kolega jeszcze tego nie przeczytał to polecam ten temat. W sumie bliźniaczy.
Pozdrawiam serdecznie, skoczek.
Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród. - Hipolit Cegielski


Autor tematu
sirion
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 20
Posty: 24
Rejestracja: 05 mar 2009, 19:09
Lokalizacja: Gniezno

#3

Post napisał: sirion » 05 mar 2009, 19:41

Witam
Czytałem wielokrotnie. Jednak ja potrzebuyje do pracy przemysłowej a nie do szkolen.
Dlatego zamieściłem nowy temat.
Mimo to bardzo dziękuję za sugestię.
Pozdrawiam
Sirion


skoczek
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 2
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lis 2006, 22:04
Lokalizacja: Cieszyn/Kraków

#4

Post napisał: skoczek » 05 mar 2009, 19:46

Witam ponownie.
W takim razie fachmani się wypowiedzą na forum, ale myślę że recenzje maszyn będą bardzo zbliżone do tych z cytowanego przeze mnie tematu, niezależnie czy maszyna ma trafić na szkolenie czy na linię produkcyjną. Generalnie co marka to marka.
Pozdrawiam serdecznie, skoczek
Podstawą materialną narodu jest ziemia, przemysł i handel. Kto ziemię, przemysł i handel oddaje w ręce cudzoziemców, ten sprzedaje narodowość swoją, ten zdradza swój naród. - Hipolit Cegielski


wieslawbarek
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 847
Rejestracja: 05 gru 2006, 22:28
Lokalizacja: Bielsko Biała

#5

Post napisał: wieslawbarek » 05 mar 2009, 20:46

Kol Sirion to jest jak z samochodami ty w ogóle nie napisałeś do czego to ci jest potrzebne
Ze masz kase to wiemy ale pozatym nic podobają ci się niemieckie czy japońce albo francuzy :lol:


Autor tematu
sirion
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 20
Posty: 24
Rejestracja: 05 mar 2009, 19:09
Lokalizacja: Gniezno

#6

Post napisał: sirion » 06 mar 2009, 07:49

Drogi Wieslawie,
Ja pytam o Wasze opinie na temat powyzszych obrabiarek, a nie w stylu Co kupic w ogole.
Parametry tych maszyn są zbliżone więc i możliwości też.
Mi chodzi o Wasze prywatne, subiektywne odczucia i opinie na ich temat.


paulg
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 790
Rejestracja: 28 paź 2005, 19:59
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

#7

Post napisał: paulg » 06 mar 2009, 09:25

Witam.
Miałem trochę do czynienie z niektórymi z obrabiarek z listy (chodzi o centra frezerskie) i jakoś najbardziej przypadł mi do gustu Haas - na temat tych obrabiarek są dość podzielone zdania ... sam nie wiem do końca czemu .
Jak dla mnie prezentują dobry stosunek jakość/cena , serwis wydaje się być ok.
Oczywiście są i dużo "lepsze" maszyny - tylko czy kolega potrzebuje wydać 2x więcej na coś czego prawdopodobnie i tak nie wykorzysta :wink:
"Tak naprawdę, to nie rozumiesz jakiegoś zagadnienia, dopóki nie potrafisz go wytłumaczyć swojej babci."
Albert Einstein


Autor tematu
sirion
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 20
Posty: 24
Rejestracja: 05 mar 2009, 19:09
Lokalizacja: Gniezno

#8

Post napisał: sirion » 06 mar 2009, 09:48

Dziękuję. Zalezy mi na precyzji, troche mniej na szybkosci. Bardzo waznny jest serwis i wsparcie bo dopiera zaczynamy powazna przygode z CNC.


wieslawbarek
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 2
Posty: 847
Rejestracja: 05 gru 2006, 22:28
Lokalizacja: Bielsko Biała

#9

Post napisał: wieslawbarek » 06 mar 2009, 14:08

Sorry Sirion nie chciałem cie urażić ale z tym to naprawdę jest jak z samochdami.poczytaj podobne tematy ilu ludzi tyle opinii,to samo ze sprzedawcami każdy ptak swój ogon chwali wytykając błędy konkurencji.A argumenty mam tu przed sobą reklamówkę Hassa i czytam że na przykład gniazda głowicy narzedziowej obrabiane są po złożeniu w komplet całej główicy moje pytanie co po pierwszej kolizji całą precyzę szlak trafi a nie wierzę że Sauter frezuje swoje talerze na przedpotopowych frezarkach gdzie nie ma dokładnego podziału.Sam sobie musisz wyrobić opinię niestety


Mechan
Stały bywalec (min. 70)
Stały bywalec (min. 70)
Posty w temacie: 3
Posty: 77
Rejestracja: 01 sie 2007, 17:40
Lokalizacja: śląsk

#10

Post napisał: Mechan » 06 mar 2009, 21:50

witam,
sirion pisze: Czytałem wielokrotnie. Jednak ja potrzebuyje do pracy przemysłowej a nie do szkolen.
Dlatego zamieściłem nowy temat.....
jako że wyrażałem swoją opinię w poście który czytałeś, pozwolę sobie napisać parą słów. mianowicie piszesz że nie zależy Ci na szybkości lecz na jakości, niezawodności szybkiej reakcji serwisu jeżeli takowa jest potrzebna oraz wsparciu technicznym z racji na to że zaczynacie zabawę z CNC więc w takim przypadku odpowiedź może być tylko jedna musisz zapoznać się z ofertami firm japońskich gdyż one jedynie gwarantują wysoką jakość oraz niezawodność swoich maszyn. firmy które dokonują zakupu maszyn bardzo dokładnie analizują tak wysoki wydatek i coraz częściej biorą pod uwagę niezawodność maszyn niejednokrotnie płacąc więcej na początku przy zakupie, co oczywiście w jakimś okresie czasu (zależy od obłożenia maszyny) przynosi tylko zyski i zadowolenie kupującego. przypuśćmy że maszyna droższa o X pracuje bez jakichkolwiek postojów natomiast maszyna tańsza już po kilku miesiącach ma pierwsze przestoje związane z jakąś awarią. każdy przestój dla pracodawcy to niepotrzebny stres jak również stracone pieniądze. dlatego właśnie proponuję zapoznać się z ofertami takich firm jak Mori, Mazak z naciskiem na wyrób japoński, oraz OKUMA.
ja osobiście jestem zwolennikiem tych maszyn
w Twojej wypowiedzi którą cytuję padło zdanie że potrzebujesz maszyny do pracy produkcyjnej a nie szkoleniowej, zapewniam Cię że przedstawiane maszyny były jak najbardziej produkcyjnymi, a maszyny o których ja wspominałem to już w ogóle przemysłowy Mercedes. pracuję już jakiś czas jako technolog i do dziś nie spotkałem się z żadną opinią która mogłaby podważyć opinię o niezawodności maszyn OKUMY.
zrobisz jak będziesz chciał, pytałeś o radę więc moja jest taka
Pozdrawiam
Mechan

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Inne obrabiarki przemysłowe”