64kb, kasowanie/wgrywanie programów, jest jakis inny sposób?

Dyskusje na temat innych obrabiarek i systemów sterowania stosowanych w maszynach przemysłowych

Autor tematu
surivek
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 16
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:50
Lokalizacja: Gliwice

64kb, kasowanie/wgrywanie programów, jest jakis inny sposób?

#1

Post napisał: surivek » 07 mar 2007, 15:35

Witam, wpadł mi dzis podczas pracy na maszynie okuma osp-u10m w sumie chyba dobry pomysł, nie wiem czy jest wykonywalny. Maszyna posiada bardzo mało pamieci 64kb, podczas produkcji form wtryskowych do gotowego wyrobu potrzebne jest okolo 20-30 programów ( 2 dyskietki 1,44). Czy ktos zwas moze wie w jaki sposob napisac program, który wyeliminowal by zmudne usuwanie z pamiecy masyyny programu i wgrywanie kolejnego. Czy jest jakis język programowania, zrozumialy dla obrabiarki, tak aby mogla ona te wszystkie operacje wykonac sama-
- wgranie do pamiecy 1-szego programu
- uruchomienie programu
-(koniec programu) usunięcie pamięci maszyny
- wgranie kolejnego programu
-(do konca) i stop maszyny.

macie jakis pomysl ? nie wiem czy to wogole jest wykonywalne, czy po prostu moja fantazja przeszla granice wykonania.

czy ma cos z tym wspolnego PIP ?



Tagi:


wladca-swiata
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 349
Rejestracja: 08 lut 2007, 15:07
Lokalizacja: Łódź

#2

Post napisał: wladca-swiata » 10 mar 2007, 18:05

A czy maszynka ma port rs-232 czy moze LAN?
Bo jeslo ma np RS-232 to mozna program wykonywac na zasadzie dosylania go na bierzaco z komputera. Ja tak robie na Sinumeriku 802


Autor tematu
surivek
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 2
Posty: 16
Rejestracja: 07 mar 2007, 14:50
Lokalizacja: Gliwice

#3

Post napisał: surivek » 10 mar 2007, 21:04

posiada port rs, jednakze gdy kiedys odwiedzil nas serwis okumy stwierdzili oni ze poprzez ten port sa tylko oni wstanie komunikowac sie z maszyna, port jest ponoc tylko do diagnozy nie do komunikacji, nie wiem ma ktos taki sprzet w firmie i moze mu sie udalo ?


wladca-swiata
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 2
Posty: 349
Rejestracja: 08 lut 2007, 15:07
Lokalizacja: Łódź

#4

Post napisał: wladca-swiata » 10 mar 2007, 21:11

to byloby raczej niespotykane rozwiazanie. Skoro rs jest to raczej zawsze do transmisji programow. Podpowiedzia moze byc to, czy port ukryty jest gdzies w szafie, czy moze jest wyprowadzony na zewnatrz maszyny. Jak na zewnatrz to raczej nie powinien byc to tylko port diagnostyczny. Przy czym trzeba pamietac, ze ew. przewod do podlaczenia komputera musi byc krosowany, tj. zyly musza byc odpowiednio zamienione.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Inne obrabiarki przemysłowe”