wymiana trafa nie pomogla.

Ogólne tematy związane z maszynami CNC, maszyny o odmiennej konstrukcji czyli wszystko co nie pasuje do powyższych.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
piotr.m
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 3
Posty: 25
Rejestracja: 30 cze 2007, 14:38
Lokalizacja: Morąg

wymiana trafa nie pomogla.

#1

Post napisał: piotr.m » 16 lis 2007, 21:39

WITAM
no i niestety wymiana trafa na 24 v nie pomogla nawet powiedziałbym ze jest gorzej niż bylo bo silniki szarpia w jedna i drogą i nie dzialaja jak powinny nie wiem juz co zrobić brak mi pomyslow,ZALAMKA.chyba zostal mi ostatni wariant zrobić jakies przełożenie na paskach może to pomoże.co o tym sądzicie?.
pozdrawiam


piter.m

Tagi:


Leoo
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 4017
Rejestracja: 15 lis 2006, 22:01
Lokalizacja: Tarnobrzeg

#2

Post napisał: Leoo » 17 lis 2007, 10:59

Przekładnia nie pomoże, przyczyną są błędy w okablowaniu i (lub) ekranowaniu przewodów, bądź błędy w projekcie PCB, czy wręcz niedopasowanie portu LPT. Sterowniki posiadają po 3 układy L298 połączone równolegle. Dwa takie układy można poączyć równolegle, z trzema mogą być problemy. Pisaliśmy o tym na forum.

Awatar użytkownika

Asza PL
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 308
Rejestracja: 06 sty 2007, 11:12
Lokalizacja: Prowincia Golensici

#3

Post napisał: Asza PL » 17 lis 2007, 11:13

Większe napięcie = większe zakłócenia z wyjścia na wejście sterownika -masy zasilacza i z płyty głównej łączyć w jednym miejscu w sterowniku(najlepiej w okolicy kondensatorów filtrujących)- sygnały wejściowe ekranować .
Daj tu linka do poprzedniego postu o sterowniku bo trudno się szuka.
PS.
Miałem do czynienia z tymi sterownikami u znajomego i muszę stwierdzić że są do d-y
Ów znajomy spalił wszystkie trzy właśnie po podłączeniu wyższego (24x1.41) napięcia.
Trudno mi stwierdzić czy był to błąd w podłączeniu czy ustawienie zbyt wysokiego prądu i lawinowe -jeden po drugim palenie się L298.
W każdym bądź razie na 12V i 5V z zasilacza komputerowego działały ale nie udawało się uzyskać dużych obrotów .
Silniki były 1.27Nm 3A/fazę 6-przewodowe.
Jak podłączyłem do tych silników mój sterownik SLA+GAL opisany na forum to przy sterowaniu półkrokowym dało się osiągnąć 20obr /sek. i silnika w palcach (w rękawicy) nie dało się zatrzymać.
Gildemeister GDM42\4A

Już ten chomik mniej mi się podoba ale jest.
http://chomikuj.pl/AszaPL
i nowy filmik C6 CNC


Autor tematu
piotr.m
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 3
Posty: 25
Rejestracja: 30 cze 2007, 14:38
Lokalizacja: Morąg

#4

Post napisał: piotr.m » 19 lis 2007, 15:05

witam

tutaj sa zdjecia sterowników

https://www.cnc.info.pl/album_personal.htm?user_id=6358

a tutaj jest stronka z moim problemem

https://www.cnc.info.pl/topics30/jak-ro ... vt6776.htm

teraz to i ja sie o tym przekonałem ze te sterowniki to do bani sa ale tak to jest jak sie cos zaczyna o czy sie nie ma wiekszego pojecia

A można jakos przerobic te sterowniki np wyjac jeden z układów jak one sa równolegle polaczone bo w sumie prad i tak nie przekracza 4 A.
mam schemat tego sterownika ale niestety nie przy sobie i dopiero za tydzień bede mógł go wrzucić.
Mi juz nawet nie chodzi o predkośc chodzi o to zeby powtarzalnosc była dobra bo wiem ze rewelacyjnej to ja na pewno na takich sterownikach nie uzyskam,bo teraz niby tez działa ale zalezy jak wiatr zaweje raz zrobi dobrze a raz wyjdzie lipa,no a tak to praktycznie zeby coś wyszło to trzeba szczescie miec .

Jak by mial ktoś jakis pomysl i chciało by sie go napisać to z góry wielkie dzieki.
pozdrawiam
piter.m


Leoo
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 4017
Rejestracja: 15 lis 2006, 22:01
Lokalizacja: Tarnobrzeg

#5

Post napisał: Leoo » 19 lis 2007, 20:20



Autor tematu
piotr.m
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Czytelnik forum poziom 2 (min. 20)
Posty w temacie: 3
Posty: 25
Rejestracja: 30 cze 2007, 14:38
Lokalizacja: Morąg

#6

Post napisał: piotr.m » 20 lis 2007, 20:59

witam
dzieki za schemaciki i linki do tych tematów czyli rozumiem ze mam polaczyc te rezystorki ,i chyba wyrzuce jeden uklad l298 to mi zostana dwa i tak bede miał zapas mocy dla silników,i jescze zmniejsze prad ,musze sie pobawic moze jeszce cos sie uda zrobic,zanim całkiem zmienie sterowniki na jakies normalne albo wykonam wedlug schematu podanego przez kolege.
A tymczasem wielkie dzieki za zainteresowanie .
pozdrawiam
piter.m

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „NASZE AMATORSKIE MASZYNY CNC”