wczytywanie programu do maszyny

Ogólne tematy związane z maszynami CNC, maszyny o odmiennej konstrukcji czyli wszystko co nie pasuje do powyższych.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
donkichot
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 29 sty 2006, 02:49
Lokalizacja: usa

wczytywanie programu do maszyny

#1

Post napisał: donkichot » 29 sty 2006, 03:08

Czy ktos wie jakie sa sposoby wprowadzania programow do maszyn cnc tokarek np. daewoo puma 200 oraz jaki jest najtanszy sposob nagrywania programow na jakikolwiek najtanszy nosnik . Czy potrzebny jest jest jakis program posredniczacy miedzy maszyna i nosnikiem . Generalnie chodzi mi o cos najtanszego ale skutecznego , zeby mozna bylo przechowywac , wczytywac i zapisywac programy w formie tylko tekstowej .



Tagi:

Awatar użytkownika

skoti
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1743
Rejestracja: 28 gru 2004, 23:56
Lokalizacja: Rybnik

#2

Post napisał: skoti » 29 sty 2006, 15:04

donkichot pisze:Czy ktos wie jakie sa sposoby wprowadzania programow do maszyn cnc tokarek
jest kilka : mozna wklepac recznie :) , przeslac siecia jesli maszyna posiada karte sieciowa, kablem RS232, z czytnika tasmy perforowanej :) w rzyciu tego nie widzialem ale jest takie rozwiazanie , sa tez specjalne urzadzenia do wczytywania i zgrywania programow z maszyny zajrzyj do instrukcji obslugi .
donkichot pisze:jaki jest najtanszy sposob nagrywania programow na jakikolwiek najtanszy nosnik
Mysle ze najtaniej wychodzi archiwizacja na plycie CD koszt plyty ok 50gr a wchodzi kilkadziesiat tysiecy programow srednio program na tokarke w Gkodzie na Fanuc ma 1-5KB

donkichot pisze:Czy potrzebny jest jest jakis program posredniczacy miedzy maszyna i nosnikiem
Tak oczywiscie jest potrzebny program do komunikacji jest ich dosc sporo ja uzywam Pcin ale istnieja tez inne
http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewto ... highlight=
https://www.cnc.info.pl/viewtopic.php?t ... light=pcin
zreszta przeszukaj sobie to forum i elektrode pod tym kontem bo ten temat od czasu do czasu sie przewija

Podsumowujac najlepsze rozwiazanie to postawic sobie obok maszyny komputer jesli ma slozyc tylko do przesylania prg to wystarczy taki tylko zeby ruszyl windows ja na poczatku mialem laptopa na Pentium 120MHz no i mozna tez na nim se recznie pisac programy w notatniku .Zrobic lub kupic sobie kabelek i to wszystko. Ewentualnie do kompa wsadzic nagrywarke i co jakis czas zrzucac programy na CD. Ja np nagrywam na plyte programy co tydzien w sobote no ale oprucz tego dane sa trzymane ruwnoczesnie na dwoch komputerach poniewaz mialem nieprzyjemne doswiadczenia. Komputer na chali produkcyjnej nie zyje zbyt dlugo :(

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „NASZE AMATORSKIE MASZYNY CNC”