Szukam sztywnej tokarki CNC

Ogólne tematy związane z maszynami CNC, maszyny o odmiennej konstrukcji czyli wszystko co nie pasuje do powyższych.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
adam_w88
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 3
Posty: 11
Rejestracja: 25 lut 2014, 12:09
Lokalizacja: ktw

Szukam sztywnej tokarki CNC

#1

Post napisał: adam_w88 » 25 maja 2017, 13:53

Witam
(nie wiem czy piszę w dobrym temacie)

Planuje zakup nowej maszyny, moja WNC 300 S/560 jest już dość znacznie wyeksploatowana i jej serwisowanie oraz remont stał się nieopłacalny. Szukam maszyny która spokojnie poradzi sobie z nieoskórowanymi odlewami. Dość często zdarza mi się obrabiać materiały nierdzewne.

Zakres toczenia jakie musi spełnić maszyna :
Średnica toczenia : min fi330 mm nad suportem
Długość toczenia : min 300 mm
Głowice narzędziowa na oprawki VDI

Niestety nie wiem czego szukać w zamian. Powiedzmy że jeśli chodzi o warunek finansowy - takiego nie ma. Potrzebuję dobrą sztywną maszynę !



Tagi:

Awatar użytkownika

WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 7973
Rejestracja: 01 sty 2009, 20:01
Lokalizacja: Oława

#2

Post napisał: WZÓR » 25 maja 2017, 22:18

Podpatrz czym tutaj obrabiają

http://www.propart.pl/maszyny.html

Mariusz.
Pomagam w:
HAAS - frezarki, tokarki


Majster70
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1255
Rejestracja: 08 cze 2010, 23:37
Lokalizacja: Piastów

#3

Post napisał: Majster70 » 26 maja 2017, 09:06

adam_w88 pisze:Niestety nie wiem czego szukać w zamian. Powiedzmy że jeśli chodzi o warunek finansowy - takiego nie ma. Potrzebuję dobrą sztywną maszynę !
Klient taki jak ty to marzenie handlowca.
Proponuję wybrać się na targi Mach-tool w Poznaniu, będą na dniach, 6-9.06.2017.
Ze swoich doświadczeń - mam nowego Mazaka i stare Maho (obecnie DMG-Mori) i jestem zadowolony.
Ze sztywności słyną właśnie tokarki Mazaka, Okumy i lepsze modele DMG-Mori - tu jest pewien problem. bo handlowcy niemal na siłę wciskają najtańsze modele.


Autor tematu
adam_w88
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 3
Posty: 11
Rejestracja: 25 lut 2014, 12:09
Lokalizacja: ktw

#4

Post napisał: adam_w88 » 26 maja 2017, 12:31

Mam na zakładzie Okume MULTUS (niestety bez dodatkowego wrzeciona tokarskiego) i czy Ona jest sztywna ... raczej nie, ale bez uprzedzeń na pewno chętnie obejrzę propozycję. Sprawa jest prosta, nie chce żadnego "chinczyka" (oczywiście i tak większość składana na Tajwanie :D)

Niestety specyfika mojej obróbki polega na obróbce odlewów które mają dość znaczne odchyłki od wymiarów co serie i jest to dość specyficzna obróbka :) często zdarzają się dość twarde materiały. Myślałem o jakimś DMG MAZAK, ewentualnie ta OKUMA (fajna maszyna, sterowanie super ! ale z mojego doświadczenia dość "delikatna") niestety brak mi konkretnych przykładów obróbki odlewów na tych maszynach a handlwoiec zawsze ma najlepszą maszynę na świecie.

Chętnie sprawdzę wszystkie propozcyje ;)


Pneumokok
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 1
Posty: 916
Rejestracja: 28 gru 2009, 15:56
Lokalizacja: Miasto nieudaczników

#5

Post napisał: Pneumokok » 26 maja 2017, 18:42

Jeżeli będzie miał Kolega raczej ciężką obróbkę, to niech szuka Kolega maszyn z prowadnicami ślizgowymi. Wolniejsze przejazdy szybkie, ale dużo większa sztywność (pewnie też i cena :] ) Nie wiem tylko czy mazak, okuma czy dmg mają tokarki z takimi prowadnicami. Oprócz tych co producentów, którzy wymienieni zostali wcześniej, to słyszałem dobre opinie o maszynach DOOSAN. I tak jak powiedziano wcześniej niech Kolega pojedzie na Mach-tool - tam będą wszyscy najważniejsi/najwięksi. W przypadku DMG - to niech Kolega trzyma się z daleka od serii ECO (teraz to chyba się CMX nazywa).
Jeżeli pomogłem kliknij pomógł :)


Autor tematu
adam_w88
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Czytelnik forum poziom 1 (min. 10)
Posty w temacie: 3
Posty: 11
Rejestracja: 25 lut 2014, 12:09
Lokalizacja: ktw

#6

Post napisał: adam_w88 » 30 maja 2017, 06:29

OK dzięki wielkie. o ECOline już "swoje" słyszałem, też się dziwie że się tym "szczycą". Zaproponowana mi została póki co całkiem ciekawa maszyna Hundai L300 - w porównaniu z DOOSANEM wypada lepiej (będę miał okazję porównać obie w jednym zakładzie więc na pewno porozmawiam z odpowiednimi ludźmi w tym temacie. Obie maszyny na ślizgach - tak faktycznie drożej ale to takie "woły robocze" a na tym nam zależy na zakładzie, obróbka w ciężkich warunkach.


andrzey520
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 107
Rejestracja: 28 cze 2011, 19:41
Lokalizacja: wp

#7

Post napisał: andrzey520 » 30 maja 2017, 20:38

Oj tam narzekacie na serie CTX mam 450 ecoline i nie narzekam aczkolwiek mogłem wstrzymać sie rok bo niemam osi Y i teraz ma przelot 80 całkiem ok maszyna co do wołów roboczych z firmy DMG to polecił bym serie NLX widziałem w Pfronten w farbryce DMG i bije to nagłowe wszystkie CTX'y itp NLX to generacja Mori Seiki seri NTX bardzo dobre tokarki Pozdrawiam

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „NASZE AMATORSKIE MASZYNY CNC”