Serwis pogwarancyjny do maszyny CNC KIMLA w częstochowanie

Ogólne tematy związane z maszynami CNC, maszyny o odmiennej konstrukcji czyli wszystko co nie pasuje do powyższych.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
Sony
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Sympatyk forum poziom 2 (min. 50)
Posty w temacie: 1
Posty: 57
Rejestracja: 10 mar 2011, 18:11
Lokalizacja: Częstochowa

Serwis pogwarancyjny do maszyny CNC KIMLA w częstochowanie

#1

Post napisał: Sony » 24 lut 2012, 08:57

Witam.
Potrzebuje fachowca co naprawi maszynę CNC KIMLA. Maszyna stoi w Antoniowie.
Potrzeba wymienić łożyska ślizgowe które znajdują się na osi Y oraz te wewnętrzne co są bodajże łożyska kulowe na śrubie Y.
Potrzeba przyjechać na miejsce zrobić przegląd maszyny spisać co potrzeba kupić i potem przy kolejnej wizycie wymienić.
Może mi ktoś w tej sprawie pomóc?? Firma Kimla nie chce z nami współpracować i nie przyjeżdża.


Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi !!

Tagi:

Awatar użytkownika

arturoglobo
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 170
Rejestracja: 18 kwie 2010, 08:29
Lokalizacja: łódzkie

#2

Post napisał: arturoglobo » 26 lut 2012, 20:59

Witam ,to dziwne co kolega pisze że kimla nie chce przyjechać na naprawę,w firmie której pracuje też mamy kilka ich maszyn ,co prawda trochę trzeba poczekać ale w końcu przyjadą.
Myślę że to w ich interesie,serwis swoich maszyn.
A tak na marginesie to ile maszynka pochodziła że trzeba robić gruntowny remont i jaki to model jeśli można wiedzieć.


www.kimla.pl
Posty w temacie: 9

#3

Post napisał: www.kimla.pl » 27 lut 2012, 00:44

Kolega z firmy 5 wybaczy ale nie rozumiem.
Proszę po prostu na adres [email protected] lub inny ze strony www.kimla.pl napisać zlecenie serwisu i co ma być przy niej zrobione. Pracownik serwisu skontaktuje się i umówi spotkanie.

Firma Kimla chętnie wykona zlecone przez Państwa prace jednak jak dotąd nie wpłynęło żadne zlecenie serwisu.

P.S. Przy okazji proszę pozdrowić Krzysztofa.

Awatar użytkownika

arturoglobo
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 170
Rejestracja: 18 kwie 2010, 08:29
Lokalizacja: łódzkie

#4

Post napisał: arturoglobo » 23 mar 2012, 18:42

Słyszałem że firma MAZAK z częstochowy świadczy takie usługi


vhasan
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 26 lut 2013, 10:43
Lokalizacja: polska

#5

Post napisał: vhasan » 26 lut 2013, 10:52

Witam
Mam podobny problem z serwisem maszyny Kimla, wlasciwie jest niedostepny, bardzo trudny kontakt i dlugi czas oczekiwania. Czy moze Pan Sony polecic jakąs firmę na przeglad, bede bardzo wdzieczny. Pozdrawiam


www.kimla.pl_
Posty w temacie: 9

#6

Post napisał: www.kimla.pl_ » 26 lut 2013, 20:48

Szanowny Panie,

Proszę przesłać zgłoszenie z opisem na adres [email protected], jaka to maszyna, jej numer seryjny oraz adres i kontakt do Państwa.


pees290
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 6
Rejestracja: 27 lis 2008, 11:17
Lokalizacja: Polska

#7

Post napisał: pees290 » 17 maja 2013, 16:02

Może technologicznie KIMLA jest zaawansowana i maszyny są niezłe, ale software do bani.
Zgłaszaliśmy konkretny błąd wraz ze sposobem jego odtworzenia i nie chcieli go usunąć !?!?
Nie do pomyślenia w komercyjnym sofcie.
Program zamknięty, take it or leave it.
Maszyny nie da się niczym innym sterować, więc klient jest na niego skazany a wsparcia nie ma.
Do tego kupuję maszynę XYZ, a nie mogę obrabiać 3D, tylko 2,5D.
Za możliwość obróbki 3D muszę dopłacić za software 5000zł.
Znając jakość tego softu trudno się z takim wydatkiem pogodzić.
Poza tym jak chcieliśmy się dowiedzieć ile będzie kosztowała rozbudowa naszej wersji dowiedzieliśmy się, że takiej wersji nie było :)


www.kimla.pl_
Posty w temacie: 9

#8

Post napisał: www.kimla.pl_ » 18 maja 2013, 17:21

Szanowni Koledzy,

Firma Kimla bardzo chętnie wysłucha postulatów związanych z rozwojem oprogramowania.
Właśnie dzięki współpracy z klientami oprogramowanie ma duże możliwości.
Firma Kimla co kilka lat zmienia system sterowania i do tego powstaje również nowe oprogramowanie. W momencie gdy wchodzi nowy system, oprogramowanie do poprzedniej wersji przestaje być rozwijane, ponieważ nikt za rozwój oprogramowania, które nie jest już sprzedawane nie zapłaci, a firma Kimla nie pobiera opłat za subskrypcję oprogramowania.
W oprogramowanie Kimla wbudowany jest prosty CAD i CAM który w 90% przypadków jest wystarczający i nie ma potrzeby w ogóle używania zewnętrznego oprogramowania.
Jeśli chodzi natomiast o 3D to jest to opcja o której każdy klient jest informowany.
Preprocesor i interpreter G-codów jest modułem innej firmy i należy zapłacić za licencję.
Ze względu na to, że większości klientów w zupełności wystarcza oprogramowanie dołączone do maszyny nie ma sensu każdemu klientowi doliczać kosztu licencji 3D do maszyny ponieważ nic mu ten moduł nie da jeśli nie ma oprogramowania CAM. Zawsze można dokupić oprogramowanie 3D niezależnie kiedy maszyna została zakupiona.

W celu zamówienia takiego modułu proszę na adres [email protected] wysłać zamówienie z podaniem danych firmy oraz numeru seryjnego maszyny. Jeśli ktokolwiek ma propozycję zmian w kolejnej wersji oprogramowania proszę o przesłanie maila na adres [email protected]
W sprawach serwisowych proszę kontaktować się bezpośrednio z koordynatorem serwisu Kimla panem Mirosławem Musikiem [email protected]


kamar
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 16241
Rejestracja: 18 wrz 2010, 06:17
Lokalizacja: Kozienice
Kontakt:

#9

Post napisał: kamar » 19 maja 2013, 05:54

pees290 pisze:Maszyny nie da się niczym innym sterować, więc klient jest na niego skazany
I to główny powód, ze nigdy nie zakupie takiej maszyny. Jak zeznał mi jeden z użytkowników, nawet falownika nie da sie zastąpić ogólnodostępnym. Ino patrzeć jak zaczną montować specjalne, produkowane przez siebie, łożyska :). Mnie to się kojarzy z przywiązaniem do ziemi chłopa pańszczyżnianego :) Oczywiście, strategie firmy doskonale rozumiem, ale popierać nie muszę.


oprawcafotografii
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 3
Posty: 6108
Rejestracja: 29 kwie 2009, 10:11
Lokalizacja: Kraków / Jaworzno / Kopanka

#10

Post napisał: oprawcafotografii » 19 maja 2013, 09:13

Kazdy znajdzie sobie jakies tlumaczenie ;)
Ja tam nie kupie Camaro bo w Bulandzie nie ma gdzie takim autem jezdzic...

Nie kazdy kto pracuje profesjonalnie szuka maszyn w ktorej mozna falownik
wymienic na chinola za 300zl. Niektorzy kupuja maszyne do pracy i tluczenia kasy ;)

Domyslam sie, ze dedykowane systemy sterowanie wymagaja dedykowanej
elektroniki - takiej do ktorej mozna miec dostep na nizszym poziomie, niz tylko
zadanie obrotow wrzeciona. Powyzej pewnego poziomu integracji nie ma innego
wyjscia niz wprowadzac wlasne rozwiazania...

q

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „NASZE AMATORSKIE MASZYNY CNC”