NOWY

Ogólne tematy związane z maszynami CNC, maszyny o odmiennej konstrukcji czyli wszystko co nie pasuje do powyższych.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
STRAZOK
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 10
Posty: 46
Rejestracja: 02 mar 2007, 11:09
Lokalizacja: RŚl

NOWY

#1

Post napisał: STRAZOK » 02 mar 2007, 11:19

Chciałbym wszystkich serdecznych i znających sie ludzi na cnc prosić o pomoc w zbudowaniu frezarki mało wiem na temat ale mysle ze pomożecie. Przepraszam jak coś bedzie nie tak bo jestem nowy początkującym mechatronikiem nie żucajcie się jak coś powiem głupiego albo niemozliwego do zrealizowania.
mam dremela silniki krokowe dużo zebatek róznych z drukarek kserokopiarek itp mam także takie ślizgi od kserokopiarek i taśmy czy jak to się nazywa co chodzą w takim sprzecie.

Podrzucie jakieś proste zdjecia lub plany a moją frezarke chciałbym zbódować do mojego hobby modelarstwa.
Z góry wszyskim dziekuje.



Tagi:

Awatar użytkownika

Rayford
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Specjalista poziom 3 (min. 600)
Posty w temacie: 8
Posty: 846
Rejestracja: 03 paź 2006, 20:45
Lokalizacja: Gołdap

#2

Post napisał: Rayford » 04 mar 2007, 19:50

Wszystko czego potrzebujesz do budowy swej maszynki, przycisk szukaj i znajdujesz. Wielu z tego forum korzystało i maszynkę zbudowało a jak było im za mało to dopiero o pomoc się zwracało.

Pozdrawiam i czekamy na efekty :)


upadły_mnich
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1542
Rejestracja: 09 gru 2005, 11:52
Lokalizacja: Lublin

#3

Post napisał: upadły_mnich » 04 mar 2007, 20:07

:grin: kolego Rayford.
Nie wiedziałem, że poeci też swe maszynki składać usiłują (by sentencje swe w trwalszym od papieru materyale grawerując potomności je ostawić) a na forum bywają przy okazji dobre rady inszym dając.
:mrgreen:


Autor tematu
STRAZOK
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Sympatyk forum poziom 1 (min. 40)
Posty w temacie: 10
Posty: 46
Rejestracja: 02 mar 2007, 11:09
Lokalizacja: RŚl

#4

Post napisał: STRAZOK » 05 mar 2007, 13:14

Ja wiem ze może sprawiam kłopot ale podeślijcie jak możecie jakieś gotowe schematy konstrukcji NAJGORSZA JEST ELEKTRONIKA GDZIE ZNAJDE SCHEMAT BEDZIE TO CHODZIC POD CADEM ?? :oops:


pukury
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 7606
Rejestracja: 23 lis 2004, 22:41
Lokalizacja: kraków

#5

Post napisał: pukury » 05 mar 2007, 13:48

witam !! a kiedy ktoś stanie na początku drogi
to mu podaj rękę - nie podkładaj nogi !
zdradź mu tajemnicę kręcenia silnika
to będzie pożytek z maszyn miłośnika
a gdy czas nastanie i maszyna ruszy
On Ci podziękuje z całej swojej duszy :lol:

poszukaj sobie w tematach o elektronice - tam jest wszystko . zastanów się do czego potrzebujesz maszynki , ile możesz kasy wydać , pod jakim programem chcesz pracować - innymi słowy czytaj forum . pozdrawiam !!
Mane Tekel Fares

Awatar użytkownika

gmaro
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 12
Posty: 3671
Rejestracja: 23 sie 2005, 13:27
Lokalizacja: zapytaj
Kontakt:

#6

Post napisał: gmaro » 05 mar 2007, 13:53

pukury pisze:innymi słowy czytaj forum
święte słowa ...

Czytając forum , nabierzesz wyobrażenia o swojej przyszłej konstrukcji , zapał może oczywiście ochłonąć do prac , okaże się że w parzę z dobrą konstrukcją idzie niestety wydatek sporej kwoty itd ... nie zabrzmiało to bynajmniej zachęcająco ale takie są moje odczucia po wykonaniu konstrukcji ale oczywiście można zacząć od maszyny edukacyjnej jak to czasem tutaj na forum sie czyta ...
Ostatnio zmieniony 05 mar 2007, 13:57 przez gmaro, łącznie zmieniany 1 raz.
Czlowiek z ideą jest uważany za wariata - aż do czasu gdy jego idea zwycieży. (Potem uznaje się go za bohatera i za pioniera danej dyscypliny.)
Pomogłem... ;) to nacisnij POMÓGŁ :]

Awatar użytkownika

kostner
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1290
Rejestracja: 13 gru 2005, 04:41
Lokalizacja: Haan / Niemcy

#7

Post napisał: kostner » 05 mar 2007, 13:55

Jak maszyny sklecacie takie jak wiersze to Bosze miej nas w swojej opiece :twisted:

Strazok napisz dokladnie co chcesz zrobic jakie pole pracy do czego chcesz uzywac itd. Jezeli masz juz jakies czesci to opisz je wtedy cos wiecej mozna by pomooc.
Jeżeli prąd nas nie zabije to nas napewno nie wzmocni :(


pukury
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 2
Posty: 7606
Rejestracja: 23 lis 2004, 22:41
Lokalizacja: kraków

#8

Post napisał: pukury » 05 mar 2007, 13:57

witam !! kol . Kostner - bez żartów - ze mną już się kontaktował komitet nagrody nobla ( w dziedzinie poezja :lol: :lol: ) . pozdrawiam !!
Mane Tekel Fares

Awatar użytkownika

gmaro
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 12
Posty: 3671
Rejestracja: 23 sie 2005, 13:27
Lokalizacja: zapytaj
Kontakt:

#9

Post napisał: gmaro » 05 mar 2007, 13:58

kostner pisze:Jak maszyny sklecacie takie jak wiersze to Bosze miej nas w swojej opiece
to że artyści są już na tym forum to wiedziałem ale teraz to już poprzeczka idzie wyżej ...

swoją droga może kolega zaglądnie tutaj jest wiele przykładów i często nowi z tematu zaglądają tam na stronkę:

http://www.hobbycnc.hu/
Czlowiek z ideą jest uważany za wariata - aż do czasu gdy jego idea zwycieży. (Potem uznaje się go za bohatera i za pioniera danej dyscypliny.)
Pomogłem... ;) to nacisnij POMÓGŁ :]


PiotrO
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 4
Rejestracja: 02 mar 2007, 00:19
Lokalizacja: k-ce

#10

Post napisał: PiotrO » 05 mar 2007, 21:49

Hej! Robię tę cnc ze STRAZOKiem...(kolega z klasy)
Pole obróbki 40x40cm
mamy:
silniki krokowe, śróby pociągowe długości około 47cm, dremmelka, i elementy aluminowe i stalowe różnego kalibru.
Frezarką będą obrabiane materiały miękkie: aluminium, mosiądz, tworzywa i drewna.
Program który chcemy urzyć:
mega cad lub *.

Ogólny zarys juz mamy, problem polega na dobrym rozmieszczeniu srób pociągowych.

A co do ceny to mam prawie większość, tylko elektronike trzeba poskładać (komputer juz mamy)

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „NASZE AMATORSKIE MASZYNY CNC”