kupno mini tokarki

Ogólne tematy związane z maszynami CNC, maszyny o odmiennej konstrukcji czyli wszystko co nie pasuje do powyższych.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
BlazejCG
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 1
Posty: 88
Rejestracja: 21 lip 2014, 22:47
Lokalizacja: lubuskie

kupno mini tokarki

#1

Post napisał: BlazejCG » 21 lip 2014, 23:08

witam . Na samym początku chciał bym wszystkich pozdrowić , jestem nowy na tym forum i liczę na waszą dobrą radę :)

zastanawiam się nad kupnem mini tokarki , ponieważ czasami potrzeba coś zrobić a nie zawsze jest czas gdzieś jechać... Otóż wymagania moje są adekwatne do ceny mam do wydania 1000zł.. :lol:

czasami potrzebuję wykonać tulejkę fi 10-30mm w teflonie lub metalu

co sądzicie o tej propozycji ? http://olx.pl/oferta/tokarka-do-metalu- ... 5c2cbf41b9 mam do niej najbliżej



Tagi:


rynio_di
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 1
Posty: 1494
Rejestracja: 03 gru 2005, 23:44
Lokalizacja: lublin

#2

Post napisał: rynio_di » 22 lip 2014, 09:06

Tak w/g mojej oceny to mogła by za tą cenę być ale ...
Po pierwsze dopytaj o prześwit przez wrzeciono, ( pewnie z 18 mm )
Po drugie zasilanie
Po trzecie brak konika ,to duże utrudnienie przy toczeniu a nie wspomnę o wykonaniu tulejki ( wiercenie ) .
Ten drugi uchwyt warto by na konika zamienić .

Awatar użytkownika

RomanJ4
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 11575
Rejestracja: 17 mar 2009, 08:55
Lokalizacja: Skępe

#3

Post napisał: RomanJ4 » 22 lip 2014, 11:21

rynio_di pisze:Po trzecie brak konika ,to duże utrudnienie przy toczeniu a nie wspomnę o wykonaniu tulejki ( wiercenie ) .
od biedy może wiercić z imaka, tylko musimy do gniazda Morse'a dospawać kawałek np trzonka noża (do mocowania w imaku)
Ja bym zrobił to tak:
Do przedłużki (np Mk2/Mk2) a'39zł http://allegro.pl/tuleja-redukcyjna-dlu ... 66813.html
Obrazek

wkładamy wiertło lub inne narzędzie ze stożkiem Mk2 i wystającą cylindryczną częścią, całość mocujemy w uchwycie tokarki za wystającą z gniazda przedłużki część (wiertła lub innego narzędzia), i obracamy tak by gniazdo do wybijania płetwy było ustawione pionowo.
W imaku nożowym mocujemy np obcięty wytaczak (bo ma długi trzonek),

Obrazek
jak do wytaczania, ale tak by wystawał z imaka 2/3 długości do przodu.
Podjeżdżamy wystającym z imaka trzonkiem noża równolegle do cylindrycznej powierzchni przedłużki Mk2/2 lekko jej dotykając (uwaga by nie wygiąć!), i punktowo spawamy jedno do drugiego.
Pod trzonek przy jego mocowaniu w imaku dobrze dać cienką podkładkę, np 0,5mm, by w razie gdyby punktowy spaw ściągnął tulejkę do góry, była możliwość regulacji wysokości osi gniazda Morse'a naszego przyrządu do osi toczenia (zamiast frezować trzonek).
Po przyłapaniu spawami z góry odmocowujemy całość z uchwytu tokarskiego i imaka, łapiemy spawem punktowo od dołu, i dopiero po tym możemy dać mocniejsze spawy.
Tulei możemy nie obcinać (chwytu) jeśli nam nie przeszkadza, w/g uznania... i gotowe.
Oczywiście za każdym razem chcąc np wiercić z imaka, trzeba ustawić sanki poprzeczne osią narzędzia w osi toczenia (można sobie nawet zaznaczyć kreską położenie, jeśli przyspawany trzonek będziemy zawsze mocować w imaku opierając go o ściankę gniazda)
pozdrawiam,
Roman


dance1
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 3094
Rejestracja: 11 mar 2007, 22:42
Lokalizacja: G-G

Re: kupno mini tokarki

#4

Post napisał: dance1 » 22 lip 2014, 19:04

BlazejCG dozbieraj jeszcze 1 tysiaka i kup maszynę którą już gwinty zrobisz, z konikiem, posuwem.
Ta co pokazałeś dla mnie nie przedstawia żadnej wartości, jakoś kombinować by mi się nie chciało z wierceniem z imaka itp.
Poluj na okazje a coś utrafisz, na wczoraj maszynki nie potrzebujesz.
I don't like principles, I prefer prejudices

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „NASZE AMATORSKIE MASZYNY CNC”