finn power

Ogólne tematy związane z maszynami CNC, maszyny o odmiennej konstrukcji czyli wszystko co nie pasuje do powyższych.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
Gino_art
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 22 lut 2007, 20:46
Lokalizacja: Zabrze

finn power

#1

Post napisał: Gino_art » 22 lut 2007, 21:04

Witam. Jestem nowy na forum i dopiero co zaglebiam sie w tematyke maszyn numerycznych. Od niedawna pracuje na wykrawarce numerycznej finn power c5. I tu wlasnie moje pytanie: Czy moze ktos zna ta maszyne i ma jakies materialy co do obslugi i programowania tej wykrawarki. Poprostu chcialbym duzo wiecej wiedziec o obsludze c5
Ostatnio zmieniony 04 mar 2011, 13:50 przez Gino_art, łącznie zmieniany 1 raz.



Tagi:


zubrzyk1
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 2
Rejestracja: 14 mar 2007, 23:03
Lokalizacja: Starachowice
Kontakt:

#2

Post napisał: zubrzyk1 » 14 mar 2007, 23:17

Witam! Co do materiałów wydaje mi się ze raczej nie otrzymasz takowych.Ja pracuje obecnie na modelu C6 Do programowania Finn Powera potrzeby jest program który jest dołanczany wraz z maszyną. Nie pamiętam nazwy. Pewnie można go ściągnąć ze strony producenta wersje demo. Do maszyny i programu dołanczany jest klucz produktu (pod USB) NIestety nie da sie obecnie go ominąć ponieważ jest to fizyczna cześć podłanczana do komputera. Dlatego jak już znajdziesz program (demo ) to nic prawie na nim nie zrobisz. Osobiście bardziej by mnie interesowało książka błędów. które czasem się pojawiają ale zwykle się je ignoruje. mnie bardziej ciekwai co one oznaczają i z kąd się biorą. gdybyś Ktoś z was dysponował Takimi materiałami bardzo bym był wdzięczny.


Czegevara
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 6
Rejestracja: 20 mar 2007, 20:33
Lokalizacja: Oława

#3

Post napisał: Czegevara » 20 mar 2007, 20:38

Ten dołączany program to NCExpress (tak wogóle to ten prog jest strasznie upierdliwy - ale pewnie jak sie człowiek przyzwyczai to bedzie jakos tam szlo :D)


SZalony LOLO
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 12 kwie 2007, 20:20
Lokalizacja: Wargowo Górne

#4

Post napisał: SZalony LOLO » 12 kwie 2007, 20:26

Siema Zubrzyk1. opadlem z dziar jak zobaczylem ze sie udzielasz na tym forum.ale jestes typem....nie moge. tak wogule to pozdro.

[ Dodano: 2007-04-12, 20:37 ]
Wiem skad sie biora te błędy. Z Twojej Glowy :wink:

Awatar użytkownika

Rafal_K
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 13 kwie 2007, 15:39
Lokalizacja: Gdańsk

#5

Post napisał: Rafal_K » 13 kwie 2007, 15:44

Drogi Zubrzyku1.

Twierdzisz, że ze strony producenta - zastanawiam się czego (maszyny, czy oprogramowania?) - można ściągnąć aplikację umożliwiającą programowanie maszyny. Nic bardziej mylnego. Nie ma takiej możliwości, a przynajmniej takiej nie zauważyłem. Znam się na tym, a z ekipą techniczną zajmującą się obsługą techniczną Finn Powera w naszej firmie mam bardzo dobry kontakt. Póki co nic mi o tym nie wiadomo, bo jaki to miałoby sens? W jakim celu potrzebna jest komuś wersja demo takiego oprogramowania, jeśli nie mógłby jej w żaden sposób sprzężyć z maszyną, tj. zapewne wersja demonstracyjna byłaby pozbawiona takiej funkcji.

W ogóle o czym my mówimy? Znasz się na tym? Ty? Zubrzyk1? Na Finn Powerze? Zastanów się nad tym co piszesz.
Ostatnio zmieniony 13 kwie 2007, 20:53 przez Rafal_K, łącznie zmieniany 1 raz.
P O L S K A


SZalony LOLO
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 3
Posty: 3
Rejestracja: 12 kwie 2007, 20:20
Lokalizacja: Wargowo Górne

#6

Post napisał: SZalony LOLO » 13 kwie 2007, 20:35

jest jakies forum na temat krawedziarek :razz: :lol: ? gietarek krawedziowych :lol: itp.
ect.

Odnosnie nieprzemyslanych wypowiedzi Zubrzyka1. darujcie sobie :razz: :razz: :razz: :razz: :lol: :grin:

[ Dodano: 2007-04-13, 20:46 ]
:?: w ogule to uwazam iz peryferyzacja Twojej egzystencji, Z1, nie obliguje do dalszej konstuktywnej konwersacji z Toba na ten temat. Reasumujac powyzsze odpowiedzi uczestników tego forum, mniemam iz prowadzenie go nie prowadzi do uskuteczniania lub czerpania wiedzy na tematy kluczowe, co z kolei zaprzecza potrzebie prowadzenia tego forum.jedyne co przychodzi mi na mysl czytajac posty tego fora, to fakt iz osoby uczestniczace w nim sa calkowitymi Nerdami(wiekszymi niz pomyslowy dobromir).

CYA

Pozdro ALL

Awatar użytkownika

Rafal_K
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 13 kwie 2007, 15:39
Lokalizacja: Gdańsk

#7

Post napisał: Rafal_K » 13 kwie 2007, 20:59

Drogi SZalony LOLO...

Pisząc tak nieprzemyślanego posta, stawiasz w złym świetle nie tylko inteligencję (w tym mnie) wypowiadającą się na tym forum, ale także osoby, które niestety nie mogą mi dorównać. Tego przykładem jest właśnie Zubrzyk1.

Moja uwaga tyczy się tego, iż powiedziałeś, że wypowiedzi zawarte w tym wątku - mój drogi panie - nie przybliżają nas do odpowiedzi na pytania, które w pierwszym poście zadał autor tematu. Takie właśnie rozumowanie prowadzi do katastrofy, która niszczy forum od strony teorii - forum ma pomagać, ma pozwalać ludziom na dyskusje, wymianę poglądów. Obrażanie drogi LOLO chociażby Zubrzyka1 jest złe i powinieneś zostać za to wychłostany. Tylko ja mogę tu kogokolwiek krytykować, bowiem to ja tu jestem najmądrzejszy.
P O L S K A


Snifer
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 14 kwie 2007, 16:09
Lokalizacja: Kalisz

#8

Post napisał: Snifer » 14 kwie 2007, 16:18

Witam , ja pracuje obecnie na modelu C7 , posiadam instrukcje i książke błędów oraz raportów programu NC express , na któreym opiera się działanie Finn Powera , dpkładniejsze info na pw.


suizz
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 4
Posty: 7
Rejestracja: 08 maja 2007, 20:28
Lokalizacja: piaseczno

#9

Post napisał: suizz » 08 maja 2007, 20:29

C7 - takiego modelu jeszce niema na rynku :wink:


amada
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 5
Rejestracja: 08 maja 2007, 20:38
Lokalizacja: katowice

#10

Post napisał: amada » 08 maja 2007, 20:48

Taaa macie maszyne i nie wiecie jakim programem ja programujecie :mrgreen:
wydaje mi sie ze nie wiele pomozecie. Do programowania FINNPOWERA jest inny alternatywny program JETCAM. Majac modol odpowiedniej maszyny mozna zrobic program na dowolna maszyne dowolnego producenta. A kody bledow sa potrzebne chyba do SINUMERIKA 840D. Jesli masz finnpowera to masz program POWERLINK ktory ma opisy wszystkich alarmow razem z dokladnym opisem jak je usuwac.
Ostatnio zmieniony 25 mar 2008, 20:53 przez amada, łącznie zmieniany 1 raz.
Aries-245 Europe-258 Finnpower A5-20
Soft: AMPUNCH3, PUNCH5, JETCAM

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „NASZE AMATORSKIE MASZYNY CNC”