CTX 410 GILDEMAISTER

Ogólne tematy związane z maszynami CNC, maszyny o odmiennej konstrukcji czyli wszystko co nie pasuje do powyższych.
Tu możesz również przedstawić się i opisać swoją maszynę

Autor tematu
Dyzma
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 8
Rejestracja: 03 sty 2008, 19:54
Lokalizacja: Okolice Olsztyna

CTX 410 GILDEMAISTER

#1

Post napisał: Dyzma » 04 sty 2008, 16:10

Jak zdemontować uchwyt zaciskowy hydrauliczny?



Tagi:

Awatar użytkownika

CNCRob
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 5
Posty: 1319
Rejestracja: 24 cze 2007, 20:42
Lokalizacja: Świdwin / Worcester

#2

Post napisał: CNCRob » 04 sty 2008, 20:37

jaki masz dokladnie uchwyt? szczekowy czy tulejowy?
mam taka maszyne u siebie wiec moze cos pomoge
zazwyczac zaciska sie szczeki bez detalu i odkreca sruby na czole uchwytu. szczeki otwierami dopiero gdy wyjmiemy wszystkie sruby (sztuk trzy lub piec). jak otworzysz szczeki to uchyt wysunie sie lekko razem z ciegnem wtedy krecisz nim calym bo jest na gwincie i masz wyjety. tulejowy ma jeszcze drugi pierscien i troche inaczej sie demontuje.
- Heidenhain - Siemens - Fanuc -
Able to use the following programmes: FANUC Series 18i-TB, FANUC O-T, SIEMENS SINUMERIC 810D & 840D, ShopMILL, ShopTURN, ManualTURN, HEIDENHAIN CNC ISO, DIN PLUS and TURN PLUS (CNC PILOT) and many more.


Autor tematu
Dyzma
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 8
Rejestracja: 03 sty 2008, 19:54
Lokalizacja: Okolice Olsztyna

#3

Post napisał: Dyzma » 05 sty 2008, 12:56

Szczękowy 250. Zastanawiam się czy po zdemontowaniu uchwytu nie będzie problemu z ponownym ustawieniem go, czy nie będzie bicia? Co jest potrzebne do ustawienia go?

Awatar użytkownika

CNCRob
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 5
Posty: 1319
Rejestracja: 24 cze 2007, 20:42
Lokalizacja: Świdwin / Worcester

#4

Post napisał: CNCRob » 05 sty 2008, 15:22

ja u siebie wymienialem uchwyty niezliczona ilosc razy i nigdy nie mialem problemow z biciem. uchwyt po pierwsze jest na tulei gwintowanej wkrecony do ciegna a po drugie jest na tarczy zabierakowaej dosyc dobrze spasowany. dlaczego chcesz go wiec demontowac? i pamietaj o srubach abys czasem nie odkrecal ich na ciegnie wysunietym do przodu bo je powyginasz.
- Heidenhain - Siemens - Fanuc -
Able to use the following programmes: FANUC Series 18i-TB, FANUC O-T, SIEMENS SINUMERIC 810D & 840D, ShopMILL, ShopTURN, ManualTURN, HEIDENHAIN CNC ISO, DIN PLUS and TURN PLUS (CNC PILOT) and many more.


Autor tematu
Dyzma
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 8
Rejestracja: 03 sty 2008, 19:54
Lokalizacja: Okolice Olsztyna

#5

Post napisał: Dyzma » 05 sty 2008, 17:16

Maszyna była kupiona w 2004. pracuje 200godzin miesięcznie,a do tej pory nie był przeglądany, czy w ogóle jest potrzeba.Czy w głowicy narzędziowej duplomatik wymienia się olej według książki tak, ja znalazłem tylko pokrywę rygla.To gdzie. Serwis nie odpowiada.

Awatar użytkownika

CNCRob
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 5
Posty: 1319
Rejestracja: 24 cze 2007, 20:42
Lokalizacja: Świdwin / Worcester

#6

Post napisał: CNCRob » 05 sty 2008, 17:53

masz fotki tej glowicy? ja mam sautera. uchwyt powinno sie regularnie smarowac ale przeczyscic tez nei zaszkodzi.
- Heidenhain - Siemens - Fanuc -
Able to use the following programmes: FANUC Series 18i-TB, FANUC O-T, SIEMENS SINUMERIC 810D & 840D, ShopMILL, ShopTURN, ManualTURN, HEIDENHAIN CNC ISO, DIN PLUS and TURN PLUS (CNC PILOT) and many more.


Autor tematu
Dyzma
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 8
Rejestracja: 03 sty 2008, 19:54
Lokalizacja: Okolice Olsztyna

#7

Post napisał: Dyzma » 05 sty 2008, 18:07

Fotek nie posiadam.Dopiero w poniedziałek

Awatar użytkownika

CNCRob
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 5
Posty: 1319
Rejestracja: 24 cze 2007, 20:42
Lokalizacja: Świdwin / Worcester

#8

Post napisał: CNCRob » 05 sty 2008, 19:31

jakbys rozbieral uchwyt to mozesz rowniez zrobic kilka jego fotek to napisze szczegolowa instrukcje jak to zrobic. jak uznasz, ze pomoglem to mozesz to zaznaczyc :)
- Heidenhain - Siemens - Fanuc -
Able to use the following programmes: FANUC Series 18i-TB, FANUC O-T, SIEMENS SINUMERIC 810D & 840D, ShopMILL, ShopTURN, ManualTURN, HEIDENHAIN CNC ISO, DIN PLUS and TURN PLUS (CNC PILOT) and many more.


Autor tematu
Dyzma
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 5
Posty: 8
Rejestracja: 03 sty 2008, 19:54
Lokalizacja: Okolice Olsztyna

#9

Post napisał: Dyzma » 04 lut 2008, 18:56

Przesyłam trzy zdjęcia. 1.Uchwyt tokarski 250, 2.urządzenie napędzane firmy sauter, 3.głowicę narzędziową chodzi o wymianę oleju w głowicy duplomatik. potrzebny mi jest fragment programu do gwintowania M/12.T0101gwintownik M/12 itd.Urządzeniem napędzanym sauter.









Awatar użytkownika

CNCRob
ELITA FORUM (min. 1000)
ELITA FORUM (min. 1000)
Posty w temacie: 5
Posty: 1319
Rejestracja: 24 cze 2007, 20:42
Lokalizacja: Świdwin / Worcester

#10

Post napisał: CNCRob » 04 lut 2008, 23:10

wiec zaczne og glowicy. mam podobna ale sautera i pierwsze slysze aby byl w niej olej do wymiany. gdzie go tam znalazles? i jak masz obracana glowice? silnikiem? jesli chodzi o ta oprawke napedzana, tam z tylu masz takie sprzegielko, pamietaj aby przy wkrecaniu na glowice zawsze bylo w dobrej pozycji, jak bedziesz je obracal to taka zapadka wskoczy na swoje miejsce, inaczej rozbazujesz glowice. uchwyt juz ci sie udalo zdemontowac czy jeszcze pomoc potrzebna? masz ta prostrza wersje.w czym programujesz?
- Heidenhain - Siemens - Fanuc -
Able to use the following programmes: FANUC Series 18i-TB, FANUC O-T, SIEMENS SINUMERIC 810D & 840D, ShopMILL, ShopTURN, ManualTURN, HEIDENHAIN CNC ISO, DIN PLUS and TURN PLUS (CNC PILOT) and many more.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „NASZE AMATORSKIE MASZYNY CNC”