wykrojniki... wycinanie nozami tasmowymi...

Szukasz informacji o silniku, scalaku czy innym elemencie to podaj symbol, i inne oznaczenia a moze ktos coś ci znajdzie

Autor tematu
berzer
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 126
Rejestracja: 04 lis 2005, 10:25
Lokalizacja: Poznan

wykrojniki... wycinanie nozami tasmowymi...

#1

Post napisał: berzer » 23 cze 2007, 22:52

witam serdecznie,

w wyniku rozmowy ze znajomym naszlo mnie pytanie. niestety nie jestem w temacie i nie wiem - wiec pytam, moze pytanie blache... mniejsza o to... wiec...

zakladam, ze w poligrafi przy pomocy nozy tasmowych zamontowanych na jakiejs plycie (sklejce, plycie montazowej) wykrawa sie okreslone ksztaly w podrukowanych arkuszach papieru\kartonu.



moje pytanie - jak wyglada taka maszyna do wykrawania i same wykrojniki??????



czy bylby jakis problem samemu zrobic taka maszyne i wykrojniki wraz z plyta montazowa dla tych wykrojnikow????????



ewentualnie ile kosztuje taka jakas prosta maszyna tego typu - naprawd, najprostsza, najzwyklejsza, nie zaden hi-tech

pozdrawiam



Tagi:


pukury
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 7608
Rejestracja: 23 lis 2004, 22:41
Lokalizacja: kraków

#2

Post napisał: pukury » 23 cze 2007, 23:25

witam !! odnoszę wrażenie że chodzi Ci o tzw. sztanctygiel ( tygiel , sztanca ) wygląda jak w linku - http://marketeo.com/pl/offerDetail/1395 ... ienta.html
mogą być oczywiście mniejsze lub większe * format ) ale generalnie zasada jest taka . raczej tak sobie w domciu to nie zrobisz czegoś podobnego . jeżeli interesują Cię szczegóły wykrojnika to w uproszczeniu mogę opisać . pozdrawiam !!
Mane Tekel Fares


histeria
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 1
Posty: 1
Rejestracja: 06 maja 2007, 15:09
Lokalizacja: łowicz

#3

Post napisał: histeria » 24 cze 2007, 06:07

Są jeszcze stosowane wycinarki walcowe,w których format jest mniej istotny np. www.roller.com.pl Przy prostych wykrojnikach możliwe jest nawet wykonanie go przy pomocy ręcznej wyżynarki.


Autor tematu
berzer
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 126
Rejestracja: 04 lis 2005, 10:25
Lokalizacja: Poznan

#4

Post napisał: berzer » 24 cze 2007, 09:29

pukury pisze:(...) jeżeli interesują Cię szczegóły wykrojnika to w uproszczeniu mogę opisać . pozdrawiam !!
Poprosze - jesli mozna...

Sa do tego temtu jakies ksiazki/artykuly etc?

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Informacji na temat...”