Jaka prasa do wykrojnika introligatorskiego?

Szukasz informacji o silniku, scalaku czy innym elemencie to podaj symbol, i inne oznaczenia a moze ktos coś ci znajdzie

Autor tematu
hs2
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 2
Posty: 88
Rejestracja: 28 kwie 2010, 17:31
Lokalizacja: Nowy Dwór Gdański

Jaka prasa do wykrojnika introligatorskiego?

#1

Post napisał: hs2 » 17 maja 2011, 21:55

Witam!

Dostałem wykrojnik introligatorski do okręgów o średnicy 400 mm - cięcie w materiale w
rodzaju kodury (materiał z którego robi się plecaki albo torby turystyczne)

Moje pytanie - jaka siła jest potrzebna żeby wyciąć tym kształt jaki chce?

Wstępne doświadczenia - ja ważę 95 kg, podskakując na wykrojniku są lekkie nacięcia czyli siła ~ 935 - 1200 N coś tam narusza. Nie mam żadnych danych materiału stąd też moje empiryczne, doświadczalne badania. Do wykrojnika chcę dorobić prasę kwestia tylko to długość ramienia do którego przyłożę siłę żeby przełożyć moją masę na odpowiednią siłę. Zastanawiam się też czy czasem nie zrobić tego inaczej - odpowiednie napięcie pod impedancje ostrza i co w rodzaju noża termicznego nie wymagającego siły powstanie ale nie jestem pewny jak to będzie się nagrzewało.



Tagi:

Awatar użytkownika

WZÓR
Moderator
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 7980
Rejestracja: 01 sty 2009, 20:01
Lokalizacja: Oława

#2

Post napisał: WZÓR » 19 maja 2011, 17:19

Pomagam w:
HAAS - frezarki, tokarki


Autor tematu
hs2
Znawca tematu (min. 80)
Znawca tematu (min. 80)
Posty w temacie: 2
Posty: 88
Rejestracja: 28 kwie 2010, 17:31
Lokalizacja: Nowy Dwór Gdański

#3

Post napisał: hs2 » 24 maja 2011, 17:56

mam ale jestem teraz w Rosji bo mam tu fuchę więc drogo by to wyniosło :)

Dało by radę poradzić na prv? i przy okazji jak nie zaszkodzi to miał bym potrzebę na jeszcze jeden wykrojnik więc będę wdzięczny za informacje na priw gdzie słać jego projekt (mogę i w solidworksie machnąć czego potrzebuję ale w sumie jest to półkole o średnicy 400 mm więc nie wiem czy jest sens solida odpalać :) )

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Informacji na temat...”