Grawerka

Szukasz informacji o silniku, scalaku czy innym elemencie to podaj symbol, i inne oznaczenia a moze ktos coś ci znajdzie

Autor tematu
Lśnienie
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 18 kwie 2013, 12:57
Lokalizacja: Sieradz

Grawerka

#1

Post napisał: Lśnienie » 18 kwie 2013, 13:08

Witam serdecznie!

Jest to mój pierwszy post na tym forum, dlatego proszę o wyrozumiałość - jeśli nie trafiłam z problemem do odpowiedniego działu, to z góry przepraszam.

Mam zamiar założyć firmę, która między innymi będzie się trudnić grawerowaniem. Mianowicie - mam zamiar sprzedawać alerty medyczne. Alerty to takie bransoletki dla osób cierpiących na choroby przewlekłe (cukrzyca, epilepsja, etc.), które mogą wywołać nieprzyjemne zajścia w miejscach publicznych. Bransoletka taka ma poinformować osoby trzecie o stanie zdrowia takiej osoby, żeby jak najszybciej udzielić pomocy. Wyglądać to ma mniej więcej tak:

Obrazek

Kluczowa jest ta mała płytka z wężem eskulapa - informacje o chorobie (+ imię i nazwisko i ewentualnie numer kontaktowy do bliskiej osoby) mam zamiar grawerować od jej wewnętrznej strony. Płytka jest ze stali nierdzewnej i ma wymiary 41 mm x 16 mm i ma lekko wygięty, ergonomiczny kształt.

Potrzebuję więc jakiejś małej grawerki, która poradzi sobie ze stalą nierdzewną. Gdybyście mogli mi pomóc w wyborze, albo gdybyście mogli mi podrzucić jakieś linki do firm zajmującymi się sprzedażą takich maszyn - byłabym bardzo, bardzo wdzięczna. Nie potrzebuję jakieś wielkiej kolumbryny, z racji tego, że to będzie mała działalność, a nie żadna wielka fabryka ;)

To chyba wszystko - jeśli coś spartoliłam z tematem, miejscem, to naprawdę sorry, forum jest bardzo duże i trochę się w nim gubię.

Z góry dzięki za pomoc!
Pozdrowienia,
Ania



Tagi:


Cooper
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 251
Rejestracja: 03 gru 2007, 15:46
Lokalizacja: Silesia

#2

Post napisał: Cooper » 18 kwie 2013, 19:52

Hey - taka blaszka najczęściej będzie lekko wypukła więc na frezarce będziesz miał problem z grawerem gdy powierzchnia blaszki będzie choć trochę wypukła.
Maszynka jakiej potrzebujesz to typowa grawerka komputerowa z regulowanym naciskiem narzędzia na przedmiot w osi Z.
Zajrzyj tutaj:

Grawerka komputerowa


Autor tematu
Lśnienie
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 2
Posty: 2
Rejestracja: 18 kwie 2013, 12:57
Lokalizacja: Sieradz

#3

Post napisał: Lśnienie » 18 kwie 2013, 21:19

Cooper pisze:będziesz miał problem
Miała ;)

Dzięki za odpowiedź, poczytam, w razie problemów będę krzyczeć o pomoc :)

Pozdrowienia,
Ania

[ Dodano: 2013-04-19, 11:45 ]
Wybaczcie, że tak post pod postem, ale zapomniałam podać ważnej informacji - jestem na grawerkę w stanie przeznaczyć do 10 tysięcy złotych. Jeszcze raz proszę o pomoc! Wiadomo - kto nieporadnej niewieście pomoże, temu Bozia wynagrodzi! :D

Pozdrawiam,
Ania


wt
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Specjalista poziom 2 (min. 300)
Posty w temacie: 1
Posty: 426
Rejestracja: 20 gru 2008, 20:52
Lokalizacja: Warszawa

#4

Post napisał: wt » 30 kwie 2013, 18:54

Przy tych napisach nada się grawerka laserowa. Można to zlecić, albo taką grawerkę kupić. Aby napisy po laserze ładnie wyglądały, wystarczy wyczyścić, chociażby czyścikami używanymi do czyszczenia rur miedzianych podczas lutowania.


Cooper
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 251
Rejestracja: 03 gru 2007, 15:46
Lokalizacja: Silesia

#5

Post napisał: Cooper » 01 maja 2013, 06:32

A ile kosztuje laser do nierdzewki ?.....chyba znacznie więcej niż grawerka komputerowa :)

Pozatym koleżanka z budżetem 10 000 pln nawet nie kupi dobrej używki ani nawet nowego dobrego pantografu ręcznego.

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Informacji na temat...”