CNC-PRACA

Szukasz informacji o silniku, scalaku czy innym elemencie to podaj symbol, i inne oznaczenia a moze ktos coś ci znajdzie

Autor tematu
Lew24
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 6
Posty: 9
Rejestracja: 30 lip 2017, 00:50
Lokalizacja: Warszawa

CNC-PRACA

#1

Post napisał: Lew24 » 03 sie 2017, 15:22

Witam.Mam do was szybkie pytanie. Dopiero zaczynam swoją przygode z CNC , a moje doswiadczenie jest nestety zerowe. Chciałem się was doświadczonych użytkowników zapytać, czy warto zgłosić się bezpośrednio do zakładów mechanicznych i powiedzieć bezpośrednio ,że szuka się pracy i czy w związku z tym przyuczyliby mnie lub dali jakiś 3 miesięczny staż, czy jednak lepiej jest wysyłać cv i czekać ? Jakieś doświadczenia z tym macie ?




witek12
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 1
Posty: 125
Rejestracja: 09 sie 2014, 18:19
Lokalizacja: Toruń

#2

Post napisał: witek12 » 03 sie 2017, 15:40

Witam

lepiej iść osobiście, zawsze możesz porozmawiać, dopytać się o możliwości przeszkolenia lub zatrudnienia po przyuczeniu.

Życzę powodzenia i nie zrażaj się tym jak zostaniesz odprawiony z kwitkiem z powodu braku " czegoś tam " .

Pozdrawiam


jasiu...
Lider FORUM (min. 2000)
Lider FORUM (min. 2000)
Posty w temacie: 1
Posty: 5341
Rejestracja: 14 lip 2007, 19:02
Lokalizacja: Westfalia

#3

Post napisał: jasiu... » 03 sie 2017, 15:52

a znasz dowcip o żydzie, który całe życie modlił się o wygraną, aż zdenerwowany Bóg mu powiedział: Ty Icek daj mi szansę, ty kup jakiś los, albo wyślij kupon"? :mrgreen:

No to zamiast pytać daj sobie po prostu szansę. A nóż okaże się, że fajny jesteś i cię zatrudnią. :lol:


Autor tematu
Lew24
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 6
Posty: 9
Rejestracja: 30 lip 2017, 00:50
Lokalizacja: Warszawa

#4

Post napisał: Lew24 » 03 sie 2017, 16:19

Dzięki za odpowiedzi.
Ogólnie nie chciałbym tylko obsługiwać maszyny,ale też nauczyć się programowania, dobierania narzędzi i parametrów,ale to w swoim czasie.
Dobrze jest zacząć od tokarek czy frezarek ?

[ Dodano: 2017-08-03, 17:30 ]
Ponawiam pytanie


bartoszmista
Posty w temacie: 3

#5

Post napisał: bartoszmista » 03 sie 2017, 19:10

Dobrze się wyspecjalizować albo tokarki albo frezarki (albo jeszcze coś innego). Programowania można się nauczyć dosyć łatwo i to wielu systemów na raz. Ale potrzebna jest spora wiedza o obróbce i dlatego lepiej się wyspecjalizować.

Może łatwiej będzie na prostszej maszynie - plazma, laser, krawędziarka. Pod warunkiem że masz podstawy (rysunek, technologia, materiały).


Slavco
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 131
Rejestracja: 28 lis 2012, 18:29
Lokalizacja: Bytom

#6

Post napisał: Slavco » 04 sie 2017, 10:01

Właśnie, CNC masz zerowe.

A jak wyglądają umiejętności około cnc?
Umiesz rysunek? masz jakieś pojęcie o obróbce?
Bo bez tego to będzie ciężko...


Autor tematu
Lew24
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 6
Posty: 9
Rejestracja: 30 lip 2017, 00:50
Lokalizacja: Warszawa

#7

Post napisał: Lew24 » 04 sie 2017, 12:47

,,
Slavco pisze:Właśnie, CNC masz zerowe.

A jak wyglądają umiejętności około cnc?
Umiesz rysunek? masz jakieś pojęcie o obróbce?
Bo bez tego to będzie ciężko...
''

Opisze to w skrócie.Mam 24 lata.Jestem na ostatnm semestrze studiów inżynierskich o specjalizacji ,,Techniki komputerowe w inżynierii mechanicznej''.Jakoś tak wyszło, że ostatnimi czasy zainteresowałem się CNC i podjąłem decyzje(być może troche późno bo w sumie mogłem zacząć pewnie już po technikum samochodowym) ,że chciałbym się w tym realizować.

Rysunek znam.To wszystko już miałem.Przyrządami typu suwmiarka, mikrometr itp też umiem się posługiwać.Podstawy obróbki skrawaniem miałem i miałem też pojedyncze pokazowe laborki przy centrach obróbczych..Teraz sobie zakupiłem książke Witolda Habrata ,,Obsługa i programowanie obrabiarek CNC'' i zamierzam w jak najszybszym czasie ją ogarnąć. Jak narazie wysłałem CV do 3 firm, w jednej ofercie jest nawet brak wymogu posiadania doświadczenia aczkolwiek jest mile widziane.

Także predyspozycje jakieś mam.Kursy są drogie i wolałbym gdzieś się załapać do jakiejś firmy.


Slavco
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Specjalista poziom 1 (min. 100)
Posty w temacie: 2
Posty: 131
Rejestracja: 28 lis 2012, 18:29
Lokalizacja: Bytom

#8

Post napisał: Slavco » 04 sie 2017, 13:59

Ja mogę powiedzieć że mi bardzo po studiach w znalezieniu pracy pomógł wpis w CV.

Hobbystyczna budowa maszyny CNC :)

Zawsze były pytania ale o co chodzi, bo w świadomości ludzi dalej siedzi że CNC to gruuuba kasa :)

Obecnie pracuje jak operator, programista krawędziarki, szczyt marzeń to nie jest ale myślę że bardzo dobry wstęp do CNC.


bartoszmista
Posty w temacie: 3

#9

Post napisał: bartoszmista » 04 sie 2017, 17:11

Czyli podstawy masz. Ja tez tak kiedyś zaczynałem. Samo wysłanie CV nie wystarczy. Może napisz coś więcej w liście motywacyjnym albo zadzwoń / idź osobiście do jakiejś firmy. Pogadaj, wytłumacz o co ci chodzi. Oczywiście wymagań finansowych nie miej lepiej żadnych. Jakoś przeżyjesz, a pozwoli ci to zdobyć doświadczenie. Książka, kursy dużo nie dadzą. Nie ma to jak praktyka. Lepiej przejrzyj katalog z narzędziami. Będziesz już coś wiedział o płytkach i parametrach. Z czasem dowiesz się jak zaplanować obróbkę, itd. Na początku czeka cię tylko zamocowanie detalu i zielony guzik. Ewentualnie korekta narzędzia. Ściągnij sobie instrukcje programowania - ale to jak już będziesz wiedział na jakiej maszynie i sterowaniu będziesz pracował.


Autor tematu
Lew24
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Nowy użytkownik, używaj wyszukiwarki
Posty w temacie: 6
Posty: 9
Rejestracja: 30 lip 2017, 00:50
Lokalizacja: Warszawa

#10

Post napisał: Lew24 » 04 sie 2017, 19:54

bartoszmista pisze:Czyli podstawy masz. Ja tez tak kiedyś zaczynałem. Samo wysłanie CV nie wystarczy. Może napisz coś więcej w liście motywacyjnym albo zadzwoń / idź osobiście do jakiejś firmy. Pogadaj, wytłumacz o co ci chodzi. Oczywiście wymagań finansowych nie miej lepiej żadnych. Jakoś przeżyjesz, a pozwoli ci to zdobyć doświadczenie. Książka, kursy dużo nie dadzą. Nie ma to jak praktyka. Lepiej przejrzyj katalog z narzędziami. Będziesz już coś wiedział o płytkach i parametrach. Z czasem dowiesz się jak zaplanować obróbkę, itd. Na początku czeka cię tylko zamocowanie detalu i zielony guzik. Ewentualnie korekta narzędzia. Ściągnij sobie instrukcje programowania - ale to jak już będziesz wiedział na jakiej maszynie i sterowaniu będziesz pracował.
Dzięki za odpowiedź.
Chyba zadzwonie po prostu do firm. Tylko zastanawiam się jak im powiedziedź ,że nie mam wogóle doświadczenia praktycznego w tym wszystkim :).
Są takie firmy jak ta:>>>>http://apmprofil.com/kariera/<<<<, gdzie oferuje się w dziale CNC praktyke ,staż 3 lub 6 miesięczny.
Myśle nad tym żeby sobie zacząć od stażu.Wysłałem CV i List Motywacyjny na oferte pracy k,którą podają niżej na operatora ,ale zważywszy na to ,że nie mam praktyki to chyba jednak mnie nie przyjmą.
Czy nas staże są jakieś wymogi ? Myśle ,że taki staż 3 miesięczny ,gdzie obsługiwałbym maszyne i współpracował z programistami by mnie dużo nauczył. Zawsze też oferują teoretycznie możliwośc przedłuzenia współpracy ,ale tak realnie patrząc to taki staż 3 miesiące płatny byłby 100 razy lepszy niż każdy kurs za który trzeba płacić srogą kase.
Jak myślicie, warto iść na taki staż 3 miesiące i nauczyć się już solidnych podstaw,które by mi umożliwiałyby rozpoczęcie mojej ,,przygody'' z CNC ?

[ Dodano: 2017-08-05, 00:02 ]
Ponawiam.

[ Dodano: 2017-08-05, 11:51 ]
Ponawiam

ODPOWIEDZ Poprzedni tematNastępny temat

Wróć do „Informacji na temat...”